היועמ"ש: נתניהו לא יוכל לעסוק בעניינים הנוגעים לשאול אלוביץ', הבעלים של בזק

היועמ"ש: "על רקע יחסי החברות שבין ראש הממשלה לאלוביץ', יהיה על נתניהו להימנע מלטפל בעניינים הנוגעים לחברות שבשליטתו"
 | 
(9)
בנימין נתניהו ושאול אלוביץ, צילום: חיים צח, לע"מ; יח"צ
לפי חוות דעת שהעביר היום היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ראש הממשלה נתניהו, - המשמש גם כשר התקשורת (וכן שר החוץ והשר לשיתוף פעולה אזורי) - לא יוכל לטפל בעניינים הנוגעים לחברו שאול אלוביץ', בעל השליטה בקבוצת בזק (הכוללת את בזק בינלאומי, פלאפון, YES, אתר וואלה, חלל תקשורת ויורוקום), וזאת כאמור - בשל קשרי החברות ביניהם.
למרות שבשורות דומות בעבר הביאו לירידות משמעותיות במניית בזק, לפי שעה המניה אדישה. נציין כי לאחר עדכון המדדים אתמול, משקלה של מניית בזק במעו"ף עומד על 6.8%, כך שהפגיעה במדד כולו אינה מהותית.
בהודעת היועמ"ש נכתב: "על רקע יחסי החברות שבין ראש הממשלה לאלוביץ', יהיה על נתניהו להימנע מלטפל בעניינים הנוגעים לחברות שבשליטת מר אלוביץ' וזאת על מנת למנוע טענות לניגוד עניינים ומחמת הנראות הציבורית... ראש הממשלה יימנע מלטפל בעניינים הנוגעים לחברות אלה באופן ספציפי, וכן בעניינים אחרים שיש להם השפעה מהותית עליהן". 
עוד נכתב כי: "בניתוח של תחומי התקשורת הרלוונטיים ואופי ההחלטות העשויות להידרש לגביהם, עלה הצורך להבחין בין תחומים שבהם התחרות העיקרית היא בין קבוצת בזק לבין קבוצת הוט ובהן מתקיים בפועל מעין דואופול, לבין תחומים אחרים שבהם חברה מקבוצת בזק מצויה בתחרות עם מספר חברות. בתחומים שבהם ישנה תחרות עיקרית מול קבוצת הוט כאמור, נקבע כי על ראש הממשלה ושר התקשורת להימנע מלטפל בתחום זה בכללותו".
על נתניהו, שהתעקש מאוד לכהן כשר התקשורת (ובהסכמים הקואליציוניים חייב כל מפלגה להתחייב להסכמות לרפורמות שיבצע), לקבל החלטות רבות במסגרת תפקידו - הנוגעות לחברת בזק, כשבראשן הרפורמה המבנית בחברה. כעת, בשל החלטת היועמ"ש - יימנע נתניהו מלהתעסק בנושאים אלו, והסמכויות הנוגעות לאותם עניינים יועברו לשר אחר.
נציין כי בעבר עלו טענות לפיהן ראש הממשלה ורעייתו זוכים ליחס אוהד למדי בסיקורו באתר וואלה, בו שולט שאול אלוביץ' - וזאת בין היתר בשל הקשרים החברתיים ביניהם. מעבר לכך, נדגיש כי וואלה מתכננת מזה תקופה ארוכה להקים ערוץ חדשות - מהלך שידרוש את אישורו של הרגולטור - מועצת הכבלים והלווין, שנמצאת תחת אחריותו של שר התקשורת.
קשה להתעלם מהמצב הפוליטי החדש שנוצר, בו פרט לעובדה כי שר התקשורת לא יוכל לעסוק בענייני קבוצת התקשורת הגדולה בישראל בשל קשרים חברתיים עם בעליה, גם שר האוצר, משה כחלון - בחר להמנע מלעסוק בענייני מתווה הגז, בשל קשריו עם איש העסקים קובי מימון.
לפי הדו"חות הכספיים האחרונים של חברות התקשורות השונות, בזק גרפה מעל ל-90% מהרווח הנקי בשוק. החברה הינה מונופול בתחום תשתיות האינטרנט והטלפוניה הקווית, וחלק מדואפול בתחום הטלוויזיה. חברת הבת - ספקית האינטרנט בזק בינלאומי, קרובה בעצמה למעמד מונופוליסיטי עם נתח שוק בשיעור של מעל ל-40%.
תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  השמאל המטורף חותר עם הערבים
  קליפ 16/06/2016 13:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הישראלים וארגוני הטרור להביא להשמדת מדינת היהודים. מה מקור השנאה המטורפת של התקשורת והשמאל ? המקורות הם כסף מארגוני bds וארגוני טרור אירופאים( רצחו וחיסלו כבדרך אגב 6 מיליון (6,000,000) יהודים תמימים. זוהר בהלול מרצ,אכן מייצג ארגוני טרור אסלמיסטים מסוכנים
  סגור
 • 6.
  אז הפודלים שלו בליכוד יעשו עבורו את העבודה (ל"ת)
  בן 15/06/2016 22:27
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 5.
  "לפי שעה המניה אדישה"..כי המשקיעים לא פראיירים
  מגמתי ושקוף 15/06/2016 20:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל העיתונאים חגגו היום ובתקופה האחרונה מהידיעה הזו מה לעשות שמאמצי העיתטנאים לפגוע בביבי וכל מי שחבר שלו נידון לכישלון ?
  סגור
 • 4.
  ביבי = ניהול לפי ספינים
  eli 15/06/2016 18:21
  הגב לתגובה זו
  3 2
  במקום ניהול לפי יעדים
  סגור
 • 3.
  כך או כך ביבי לא עושה כלום ,הוא עסוק בלקבל החלטות שלא ל
  זמבורה 15/06/2016 15:01
  הגב לתגובה זו
  3 1
  החליט ,
  סגור
 • 2.
  מסכן אלוביץ, יאלץ להסתדר ללא הלוביסט הכי פעיל וחזק
  עופר 15/06/2016 14:33
  הגב לתגובה זו
  2 2
  שיש בארץ, הלוביסט של תשובה ונובל אנרג'י, של הובר ועוד גופים חזקים וטייקונים. אלו זוכים ליופי של ייצוג מטעם נבחר העם ביבי נתניהו
  סגור
 • ביבי (BABA BUBA) א ו ה ב טיפ...שים(שיט) סביבו
  ראיס-פוטין-טיל 400S 15/06/2016 21:43
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לא במקרה נכתב בגמרא על השלטון ערב גילוי משיח: "בית הועד יהיה לזנות"!... ביבי שדפק את רותי בר שנים עד שסילבאן הלשין עליו...ראש ממשלה או ח"כ כאדם שאינו שולט בתאוותיו, הוא סכנה לקיומה של המדינה. אדם שלא מכבד את אישתו וילדיו, אינו שונה מסרסור וגנב. וכיום שהוא נמצא בהנהגה, הציבור חסר הגנה.
  סגור
 • 1.
  אלוביץ לא גומר את החודש ביבי חייב לעזור לו!!! (ל"ת)
  אורן 15/06/2016 11:38
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • בגמרא על השלטון ערב גילוי משיח: "בית הועד יהיה לזנות"
  ראיס-פוטין-טיל 400S 15/06/2016 21:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מיהביא לשרה נתניהו הוכחות מצולמות על המשולש הרומנטי ביבי + איילת שקד + נפתלי בנט???????. הקשר המיני הזנותי שרה תפסה את הנואפים בזמן הפשע
  סגור