מגוון את המקורות: משרד האוצר יבצע הנפקה באירו בשווקי אירופה

בקרוב תצא משלחת של היחידה לניהול חוב לפגישות עם משקיעים באירופה. מדובר בהנפקת האירו הראשונה מ-2010
|
יאיר לפיד

החשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבאדי-בוינאנג'ו, הודיעה היום על כוונת המדינה לבצע באירו, כאשר ההנפקה תלויה בתנאי השוק. לצורך ההנפקה שכר משרד האוצר את שירותיהם של גולדמן זאקס, ברקליס וסיטי גרופ כחתמים להנפקה.

האג"ח הממשלתי של ישראל נחשבת לאטרקטיבית יותר מאשר מקומיות בשווקי אירופה בשל הבדלי הריבית בין אירופה לישראל. בעוד שהריבית באירופה עומדת על 0.25%, הריבית בישראל עומדת על 1%. דירוג Moody's של האג"ח הממשלתי עומד על A1 יציב, ו-S&P דירגו את האג"ח A+ יציב.

בימים הקרובים תצא משלחת של היחידה לניהול החוב שצפויה לקיים סדרת פגישות עם משקיעים זרים באירופה כחלק מתכנית קשרי משקיעים כדי לבחון ביקושים בשווקים הבינלאומיים.

נציין כי ההנפקה האחרונה שביצע האוצר באירו הייתה בשנת 2010 על אג"ח ל-10 שנים, אז ביצעה המדינה גיוס חוב בהיקף של 1.5 מיליארד אירו. בינואר 2013 הנפיק אגף החשב הכללי באג"ח ל-13 עד 30 שנים בהיקף של 2 מיליארד דולר.

האירו מתחזק היום מול השקל ב-0.27% ונסחר במחיר של 4.753 שקל לאירו. הדולר אף הוא מתחזק היום מול השקל 0.31% למחיר של 3.493 שקלים לדולר. בשבועיים האחרונים ביצעה יחידת ניהול החוב באוצר עסקאות גידור מסוג דולר-שקל על החוב במטבע חוץ בהיקף של 340 מיליון דולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות