דובר בנק ישראל ימונה לנציג ישראל בדירקטוריון הבנק העולמי בוושינגטון

נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, הודה לד"ר סעדון על תפקידו: "יוסי שימש כדובר בנק ישראל בתקופה מורכבת ועמוסה באירועים, שבה מדיניות בנק ישראל נתמכה על ידי מאמץ הסברתי בלתי פוסק"
|
(1)
ד"ר יוסי סעדון
לאחר שש שנים בהן היה ד"ר יוסי סעדון צמוד לנגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר כדובר בנק ישראל, מודיע היום (א') בנק ישראל על סיום כהונתו כדובר בחודש יולי הקרוב ומגלה כי ד"ר סעדון יקבל תפקיד יוקרתי חדש - ימונה לנציג ישראל בדירקטוריון הבנק העולמי בוושינגטון.

ד"ר סעדון נבחר לתפקיד בתהליך של ועדת איתור שבוצע בבנק ישראל, ומינויו אושרר על ידי הדירקטור ההולנדי, שהוא נציג קבוצת המדינות בה חברה ישראל בבנק העולמי. סעדון יסיים את תפקידו ביולי הקרוב לאחר פרישתו של הנגיד, ויחל את תפקידו החדש בבנק העולמי באוגוסט.

ד"ר סעדון מונה לדובר הבנק ולממונה על ההסברה הכלכלית במאי 2007 על ידי נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, לאחר ששימש ככלכלן בתחום היציבות הפיננסית בבנק.

בשש השנים בהן שימש כדובר, ניהל סעדון את מדיניות ההסברה הכלכלית של בנק ישראל בתקופה כלכלית מאתגרת מאוד, בה התמודדו המשק הישראלי וראשי הבנק עם המשבר הכלכלי העולמי והשפעותיו על ישראל. בנוסף, ניהל סעדון את מדיניות ההסברה בכל הקשור להעברת חוק חדש לבנק ישראל, להסברה לציבור הרחב, לאסטרטגיית הבנק בתחום המט"ח והמדיניות והמוניטרית, ועוד.

לסעדון תואר שלישי בכלכלה מאוניברסיטת בן גוריון והתמחות במדיניות מוניטרית. סעדון משמש גם כמרצה במכללת ספיר ובאוניברסיטת בן גוריון בקורסים בתחום הכלכלה, המתמטיקה והסטטיסטיקה.

נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, הודה לד"ר סעדון על תפקידו: "יוסי שימש כדובר בנק ישראל בתקופה מורכבת ועמוסה באירועים, שבה מדיניות בנק ישראל נתמכה על ידי מאמץ הסברתי בלתי פוסק מול כלי התקשורת המקומיים והבינלאומיים, הקהילייה הכלכלית והציבור הרחב. הוא ניהל את מדיניות ההסברה בהצלחה רבה, ועל כך נתונה לו תודת בנק ישראל ותודתי. אני מברך על מינויו של יוסי לנציג בנק ישראל בבנק העולמי, ומאחל לו הצלחה רבה בתפקידו החדש".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כול הכבוד..
  דרומי 19/05/2013 19:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ממש מגיע לו, היתי סטודנט שלו במכללת ספיר. אדם משכמו ומעלה, אנושי ובעל ידע מדהים. לימד את המקצועות הקשים בשעות הכי מוזרות ולא איבדנו ענין לרגע. עלה והצלח יוסי, ויצג אותנו נאמנה . בהצלחה !!!!!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות