טסלה עוצרת את ייצור הרכב החשמלי בפעם השניה מתחילת השנה

יצרנית הרכב החשמלי לא עמדה ביעד הייצור של הרבעון - 2,500 רכבים בשבוע ועוצרת את הייצור בפעם השניה השנה
 | 
אילון מאסק, צילום: גטי אימג'ס ישראל
לאחר שהיקף פוזיציות השורטס נגדה הגיע לשיא חדש, יצרנית הרכב החשמלי, טסלה הודיעה על עצירת הייצור של MODEL 3  בפעם השנייה. "תכנית הייצור של MODEL 3 כוללת תקופת זמן של השבתה מתוכנן בשני המפעלים שלנו" אומר דובר החברה ומוסיף: "תקופות אלו משמשות לשיפור האוטומציה ולטיפול שיטתי בצוואר בקבוק על מנת להגדיל את קצב הייצור. זה לא יוצא דופן ולמעשה נפוץ במפעלים מסוג זה".
הפסקת הייצור הראשונה, בחודש פברואר, הוסברה ברצון לשפר את טכנולוגיית הייצור על מנת לעמוד בלוח הזמנים שהציב מנכ"ל החברה אילון מאסק. 
ההפסקה הנוכחית נועדה, לפי האנליסטים, להעניק לחברה זמן לחדש את מלאי הסוללות שלה. במקביל מנסים בטסלה להגביר את קצב הייצור במפעל Gigafactory, שמייצר את הסוללת לרכבים החשמלים.
לאחר הפסקת הייצור הראשונה בפברואר, טענו בטסלה כי הם מגבירים את קצב הייצור ומתקרבים לייעד שנקבע על ידי מאסק בדו"ח של הרבעון הראשון של השנה. בטסלה אומרים כי הם ייצרו כ-9,766 רכבים ברבעון הראשון של השנה ו-2,020 מתוכם יוצרו בשבוע האחרון של הרבעון. מוקדם יותר השנה קיווה מאסק לעמוד ביעד ייצור של 2,500 רכבים בשבוע עד סוף הרבעון הראשון ולהגיע לייצור של כ-5,000 רכבים בשבוע בהמשך השנה.
"הצלחנו להכפיל את קצב הייצור השבועי של MODEL 3 במהלך הרבעון על ידי טיפול מהיר בצוואר בקבוק של ייצור ושל שרשרת האספקה, כולל מספר מערכות שעצרנו לצורך שדרוג" נמסר מטסלה בהכרזה על מספר הרכבים שמסרו ברבעון הראשון.
אילון מאסק, מנכ"ל החברה ממשיך לטעון כי החברה לא תאלץ לגייס הון נוסף עקב המחסור בתזרים המזומנים  שנובע מבעיות  הייצור  והעיכוב במסירה של MODEL 3.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה