פסגות החל לסקר את תדיראן: המלצת 'קנייה' ושימו לב לאפסייד

בתחקיר ששודר 'בערוץ 10' תוארו מקרים של דליקה במזגנים שנמכרו על ידי החברה - אבל בפסגות לא צופים פגיעה
 |  (2)
משה ממרוד, צילום: סיוון פרג'
בית ההשקעות פסגות החל לסקר את חברת תדיראן הולדינגס -0.46% תדיראן הולד 9,018 -0.46% תדיראן הולדינגס בסיס:9,060 פתיחה:9,060 גבוה:9,090 נמוך:9,001 תמורה:550,562 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בהמלצת 'קנייה' עם מחיר יעד של 87 שקל למניה. מדובר באפסייד של 34% על מחיר השוק. בפסגות מציינים כי תחקיר השריפה במזגנים לא צפוי לגרוע מהמכירות שכן מדוב בדגמים שונים שהחברה ייצרה וכן מדובר בתקופה שקדמה לרכישת השליטה על ידי משה ממרוד. 
תדיראן הולדינגס היא אחת משתי חברות המזגנים הביתיים המובילות בישראל. יחד עם אלקטרה (שנהנת במהלך הרבעון מביקושי שיא למזגנים), השתיים חולשות על נתח שוק של מעל ל-85%. בפסגות מציינים כי נתח השוק של תדיראן צמח לאחרונה על חשבון LG וטורנדו וכן של אלקטרה שנחלשו לאחרונה.
בפסגות טוענים כי שוק המזגנים בישראל נהנה משעור חדירה גבוה נוכח שידרוגים והחלפות כל 12-8 שנים (80% מהשוק). "סף השוק נאמד בכ-2.3-2.4 מיליארד שקל כאשר השוק הביתי נאמד במעל 1.8 מיליארד שקל. בשנים בהם יש גלי חום היקף המכירות גדל בצורה משמעותית. בתקופה האחרונה ניכרת צמיחה כספית וכמותית בענף גם בשל מזג האוויר החם", כתב האנליסט נעם פינקו.
תחקיר המזגנים
בתחקיר ששודר 'בערוץ 10' תוארו מקרים של דליקה במזגנים שנמכרו על ידי החברה בשנים 2002-2008 וכן הובאו טענות כנגד הטיפול של החברה במקרים אלו. בעקבות התחקיר החברה יצאה בקריאה מחודשת לציבור לטפל במזגנים התקולים. החברה העריכה כי אין השפעה על המכירות שכן המזגנים הנמכרים כיום אינם קשורים למזגנים הישנים וכן לא צפויות עלויות מהותיות נוספות. בפסגות מציינים כי מדובר במזגנים שנמכרו לפני שהחברה נרשכה על ידי משה ממרוד.
כניסה למדדים
שווי השוק של החברה הינו כ-555 מיליון שרל, והחברה צפויה להיכנס למדד יתר 50 בעדכון הקרוב.
בשורה התחתונה: "תדיראן הינה חברה מובילה בשוק יציב וחזק בעל חסמי כניסה גבוהים. רמת ההכנסות נמצאת במגמת צמיחה ונראית בעלת אופק יציב יחסית עם רווחיות נאה. החברה סגרה פעילות מפסידה ונכנסת לפעילות העשויה להניב תשואה יפה וכן משקיעה בפיתוח מוצרים חדשניים בעלי פוטנציאל. לחברה מצב פיננסי איתן והיא גם מחלקת דיבידנדים כל שנה בהיקף של כמחצית מהרווח הנקי. להערכתנו שווי החברה הינו כ-740 מיליון שקל. השתמשנו בשיעור היוון שמרני יחסית לפעילות זו ,9% והנחנו צמיחה סולידית בענף, שווי השוק של המניה הינו  555 מילון שקל, כך שלהערכתנו החברה נסחרת בדיסקאונט של 34%. התזרים החזק והחוב הנמוך מביאים לכך שהחברה מייצרת תשואה תזרימית נאה מאוד על ההשקעה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  עכשיו נזכרו? פיספוס של מאות אחוזים מלפני כשנה וחצי!
  דני 25/05/2016 14:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היה יותר בטוח לסחור פריצה של הדישדוש ! הסיכון עכשיו עצום למימוש לאחר עליה כל כך ארוכה! זהירות! תסחרו ללא תלות ביועצים למיניהם אלא בשיטה עקבית שהוכיחה את עצמה תוך גבולות רווח הפסד ברורים!
  סגור
 • 1.
  אנליסט
  פסגות 25/05/2016 12:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פסגות זה לא הגוף שהמליץ למכור בזק ב4.3 ולמכור שופרסל ב8.5?
  סגור