"מלחמת סחר תחייב את הפד' להוריד את הריבית"

במורגן סטנלי טוענים היום כי המשך הקיפאון בין המדינות יוביל למיתון עולמי, וכי הפד' יהיה חייב להגיב. באופן לא מפתיע, זהו בדיוק התסריט שמציג שוק האג"ח בשנה האחרונה
|
הפד, צילום: iStock
נמצא התירוץ להורדת הריביות בארה"ב? במורגן סטנלי טוענים היום כי קריסה של שיחות הסחר בין ארה"ב לסין, והטלת המכסים מצד 2 הצדדים, תוביל את הכלכלה העולמית לעבר מיתון. בסיטואציה כזו טוענים בבנק ההשקעות כי הפד' יהיה חייב להגיב.
בבנק מציגים 2 תרחישים. בתרחיש ה-1 והחמור יותר, שיחות הסחר קורסות באופן סופי והממשל האמריקני מטיל מכסים של 25% על הסחורה סינית בהיקף של 300 מיליארד דולר. בסיטואציה כזו, במורגן סטנלי טוענים כי הפד' יצטרך להוריד את הריבית לרמה אפסית עד לאביב 2020. במקביל, הממשל הסיני צפוי להשיק תוכנית תמריצים בהיקף של 3.5% מהתמ"ג. בתרחיש המתון יותר, אין הסכם סחר והממשל האמריקני ממשיך עם המכסים של 25% על סחורה בהיקף של 200 מיליארד דולר. בסיטואציה כזו, הפד' ייבחר להוריד את הריבית ב-50 נק' בסיס.
במורגן סטנלי מוסיפים כי "למרות הגישה האקטיבית שייבחרו הבנקים המרכזיים. ההשפעה המאוחרת בדר"כ של שינוי מדיניות מצד הבנקים המרכזיים מרמזת כי ייתכן ואחנו לא נצליח לחמוק מתנאים פיננסים הדוקים יותר, ומיתון עולמי".
התרחיש השני שמציע הבנק תואם לכמעט לחלוטין את התנהגות שוקי האג"ח במהלך השנה וחצי האחרונות. כפי שציינו בשבוע שעבר (לכתבה המלאה), ההסתברות להורדת ריבית מצד הפד' כבר במהלך 2019 עלתה לרמה של קרוב ל-80% ברקע לנתונים חלשים. היסטורית, הורדת ריבית מצד הפד' מגיעה זמן קצר לפני התפרצות המיתון.
עקומת האג"ח של ארה"ב: צופה כבר למעלה משנה הורדה של הריבית לקראת סוף 2019
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות