שוק המט"ח: הדולר עולה 0.3% ל-3.512 שקלים, "התנגדות ב-3.52"

האירו עולה ב-0.1% ל-4.782 שקלים. הבנק הבינלאומי: "לפחות בזמן הקרוב, נראה שמה שהיה הוא שיהיה, ובנק ישראל יבחר להשפיע על שער הדולר באמצעות רכישות של דולרים בשוק המקומי"
|
(1)
הדולר עולה

המסחר בשוק המט"ח המקומי מתאפיין הבוקר (ד') בהתחזקות קלה של הדולר והאירו כנגד השקל, כאשר הדולר מצליח להתבצר מעל לרמה של 3.5 שקלים, לאחר שבשבוע הקודם התערב במסחר במשך יומיים בהיקפים של מאות מיליוני דולרים והשיב את השער אל מעל לרמה זו.

בשעה זו, לפני פתיחת המסחר בבורסה, רושם הדולר עלייה של 0.3% ונסחר בין הבנקים ברמה של 3.512 שקלים. אתמול רשם הדולר היציג ירידה זניחה של 0.03% ונקבע על 3.501 שקלים. האירו רושם עלייה של כ-0.1% והצמד נסחר ברמה של 4.782 שקלים, לאחר שאתמול טיפס שערו היציג ב-0.18% ונקבע על 4.4777 שקלים. בעולם נסחר האירו/ דולר בעלייה של של כ-0.1% לרמה של 1.363 דולר.

בנק ישראל ממשיך במדיניות המעומעמת

בסקירה של חדר עסקאות המט"ח של הבנק הבינלאומי נכתב הבוקר "נושא התערבות בנק ישראל להתחזקות הדולר ממשיך להעסיק את שוק המט"ח, כאשר בנק ישראל ממשיך במדיניות המעומעמת שלו והנגידה אינה מנדבת פרטים אודות הדרך, שבה יבחר הבנק להתמודד עם היחלשות הדולר".

"לפחות בזמן הקרוב, נראה שמה שהיה הוא שיהיה, ובנק ישראל יבחר להשפיע על שער הדולר באמצעות רכישות של דולרים בשוק המקומי. בפני בנק ישראל קיימות אפשרויות נוספות שעומדות על הפרק: הפחתת , הטלת מס על פעילות זרים באג"ח ממשלתיות, קביעת רצפה לשער הדולר. בינתיים בוחר הבנק המרכזי שלא להשתמש ביכולות אלו".

התנגדות משמעותית ב-3.52 שקלים

FXCM ישראל כותבים הבוקר בכותרת סקירתם: "הדולר-שקל מנסה להתבסס מעל 3.50 שקלים, עלייה מעל 3.52 שקלים תדחוף את הצמד מעלה".

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים כי "הדולר-שקל הצליח לנעול אתמול מעל רף 3.50, וזה בהחלט סימן מעודד עבור רוכשי הדולר. גם בעולם התחזק ביממה האחרונה הדולר, וזאת על רקע הפרסום אמש שהגירעון המסחרי של ארצות הברית ירד לשפל של 4 שנים, מה שבהחלט תרם לחיזוק האמון בכלכלה האמריקנית ובצמיחה".

"ועם זאת, התנודתיות בשוק המט"ח העולמי עדיין נמוכה למדי. ייתכן כי מדובר בסממני תחילת השנה, כאשר הנזילות חוזרת לאיטה לשוק, ואולי הדבר נובע גם מהמתנה בשוק לפרסום נתוני התעסוקה ביום שישי הקרוב בארצות הברית. מדובר יהיה בדוח התעסוקה הראשון שלאחר ההודעה של הפד על צמצום ראשון בהיקף רכישות האג"ח".

"למרות תחילת הצמצום, עדיין לא ברור באיזה קצב יתבצע הצמצום ומה יהיו הפרמטרים שינחו את התהליך, ועל כן פרסום נתוני התעסוקה השבוע עשויים לעורר תנודתיות רבה בשוק. התחזיות המוקדמות מדברות על תוספת של כמעט 200 אלף משרות בדצמבר, מה שממשיך את מגמת השיפור של דוחות התעסוקה בחודשים האחרונים. נתון חיובי שכזה יחזק את ההערכה שהצמצום יהיה בקצב מהיר, מה שיתמוך בהתחזקות הדולר".

"מבחינה טכנית, רמת ההתנגדות המשמעותית תהיה 3.52. טיפוס מעל רמה זו אמור להקנות חיובי נוסף לצמד ועשוי לפתוח פתח לתיקון רחב יותר כלפי מעלה".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  השער של הדולר "מתבסס" על כרעי התרנגולת "בנק ישראל"
  שמטוב 08/01/2014 09:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ממתי השקעות ספקולנטיות של בנק ישראל מהוות בסיס למשהו ? הרי לא מדובר כלל בכוחות שוק טבעיים אלא בהזרמה נגד כוחות השוק. משקיעים יודעים שאין שום אחיזה למחיר דולר גבוה באופן מלאכותי, לכן הם מנצלים את הזרמת בנק ישראל כדי להרוויח ממנה. השיטה של ספקולנטים להרוויח פשוטה ובטוחה, ברגע שההזרמה ניפסקת ליומיים הדולר נופל והם קונים דולרים בזול, בהזרמה הבאה הם מוכרים לבנק ישראל ביוקר את אותם דולרים. לא צריך הרבה חוכמה, מספיק להיות סוחר חמוצים בשוק כדי להרוויח כסף מהספקולציות המשונות של בנק ישראל. גם שאר התרופות שמוצעות גרועות מהמחלות. לופטגעשעפט של האוצר.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות