פריגו תמכור את פעילות תרופות המרשם; עברה מהפסד לרווח ב-Q2

הכנסותיה של פריגו הסתכמו בכ-1.18 מיליארד דולר ברבעון השני; הרווח הנקי הסתכם בכ-36 מיליון דולר; החברה תתמקד בשוק הצרכני
 | 
אווה רורהוף, מנכ"ל פריגו, צילום: יח"צ
פריגו פרסמה הבוקר (ה') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של השנה והציגה מעבר מהפסד לרווח נקי של 36 מיליון דולר. במקביל, החברה הודיעה כי היא היא מתכוונת לצאת מפעילות בתחום תרופות המרשם ולהתמקד בשוק הצרכני. 
נציין כי מכירת תחום תרופות המרשם, הכולל בעיקר תרופות לטיפול במחלות עור, התבקש על ידי נציגי קרן סטארבורד, אשר הגדילה את החזקתה בפריגו ל-6.2% בסוף שנת 2016. כבר אז, סטארבורד האיצה בדירקטוריון פריגו למכור את תרופות המרשם, כשלטענתם על אף שמדובר בעסק מנוהל היטב עם צנרת מוצרים מרשימה, ישנה עלייה במספר האישורים והמתחרים בכל תרופה, ושחיקה מואצת של 9%–10% בשנה במחירי התרופות הוותיקות.
על פי הדו"חות אותן מפרסת החברה, הכנסותיה של פריגו הסתכמו בכ-1.18 מיליארד דולר ברבעון השני, ירידה של כ-4.2% לעומת הכנסות של 1.23 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. עם זאת, החברה עוברת מהפסד של כ-70 מיליון דולר ברבעון השני של 2017 לרווח נקי של כ-36 מיליון דולר ברבעון השני של 2018. 
יו"ר פריגו, רולף קלאסון: "פריגו בוחנת את אפשרויות הפיצול, כולל מכירה, מיזוג או דרך אחרת שתיטיב עם בעלי המניות מבחינת מיסוי". מנכ"ל פריגו, אווה רורהוף: :הפיצול יאפשר להנהלה להתמקד בתחום הפעילות המרכזי באופן שיסייע לצמיחה בטווח הארוך".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה