כלכלני לאומי: "אנו ממליצים להמנע מהגדלת רמות הסיכון בתיקי ההשקעות - רמות המחירים יקרות בהשוואה היסטורית"

 | 
(5)
מאקרו כלכלה
כלכלני מערך ייעוץ בהשקעות של בנק לאומי כותבים בסקירתם השבועית כי "נתוני המאקרו בישראל מעידים על התרחבות הכלכלה המקומית, זאת במקביל לעלייה איטית בסביבת האינפלציה, והמשך הלחצים לתיסוף בשער החליפין של השקל. בשלב זה סביבה זו מאפשרת את הותרת הריבית המוניטארית ברמה אפסית על ידי בנק ישראל. כל אלו, עשויים להמשיך ולתמוך בשוק ההון המקומי בתקופה הקרובה. עסקת מובילאיי-אינטל תורמת אף היא לסנטימנט החיובי בשוק המקומי, ובשל גודלה יש לה אף השפעות ברמת המאקרו (הכנסות צפויות ממיסים, תנועות הון...)".
"גם בכלכלה העולמית נתוני המאקרו מצביעים על המשך שיפור. במקביל, חלה עליה ברורה בסביבת האינפלציה במשקים מרכזיים. שוקי ההון ממשיכים ליהנות מעליות מחירים, ולא מן הנמנע שהמגמות החיוביות ימשכו בתקופה הנראית לעין. יחד עם זאת, מגמות אלו, ככל שימשכו, יתמכו במעבר הדרגתי לסביבה מוניטארית מרחיבה פחות בהשוואה לשנים האחרונות. עליה בסביבת הריבית עשויה להביא לאורך זמן לשינוי באופן התמחור של כלל אפיקי ההשקעה בתיקים. אנו ממליצים להמנע מהגדלת רמות הסיכון בתיקי ההשקעות. זאת, גם מכיוון שרמות המחירים באפיק המנייתי ובאפיק הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, יקרות בהשוואה היסטורית".
"באפיק האג"חי, אנו ממליצים על תמהיל מאוזן בין חשיפה שקלית לחשיפה צמודת מדד. קצב האינפלציה בישראל צפוי לעלות במתינות בחודשים הקרובים מעל לציפיות השוק. הערכה זו נשענת על סביבת הביקושים המקומית, והתגברות האינפלציה בחו"ל. מנגד, עוצמת השקל והפחתות מיסים אפשריות - עשויים למתן את קצב עליית המדד".
"המח"מ המומלץ בתיקים הוא בינוני-קצר. זאת, על רקע ההערכה שסביבת הריביות העולמית והמקומית תוסיף לעלות בשנים הקרובות. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים, עקב מרווחי הסיכון הנמוכים ששוררים באפיק זה".
"במבט כולל, אנו ממליצים על חשיפה מנייתית ממוצעת. רמת הסיכון בהשקעה באפיק ממשיכה לעלות במקביל לעליות החדות במדדי המניות העיקריים בעולם. בשלב זה, לאור רמת התמחור הגבוהה גם בשאר אפיקי ההשקעה, האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ. אנו ממליצים על אחזקה מהותית במניות ישראל. רווחי הפירמות המקומיות צפויים לגדול לאור השיפור בקצב ובהרכב הצמיחה בישראל, שוק העבודה החזק, וההערכה שהעלאת ריבית בישראל לא צפויה בחודשים הקרובים. בנוסף, תמחור שוק המניות הישראלי עדיף על שוקי המניות העיקריים בחו"ל. יחד עם זאת, לאור התמחור הגבוה בשווקים - קיימת עדיפות לבחירת מניות באופן סלקטיבי ולא באמצעות רכישת המדדים הכלליים, הן בישראל והן בחו"ל".
"הפער בין הריביות המוניטאריות של ארה"ב ושל ישראל צפוי להמשיך ולהתרחב במהלך שנת 2017. התרחבות זו עשויה להביא לעלייה בתנודתיות שער החליפין, ולמתן את הלחצים הבסיסיים לתיסוף השקל. אנו ממליצים על חשיפה מט"חית בתיק ההשקעות באמצעות אחזקות באפיק המנייתי והקונצרני בחו"ל ללא גידור החשיפה המטבעית. זאת, גם בשל אופיה הממתן של חשיפה מטבעית על התנודתיות הכוללת בתיקי ההשקעות".
כלכלני לאומי מדגישם כי "קיימת חשיבות גבוהה למתן דגש על איזונים נכונים בין נכסי סיכון (מניות, אג"ח קונצרני, סחורות) לבין רכיבי הנזילות והאג"ח הממשלתי המהווים "כרית ביטחון" בתיק ההשקעות, לצורך שמירה על רמת סיכון סבירה בתיק".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  ביזפורטל עושה כותרת לפי אינטרסים. התוכן לא השתנה
  דני 18/03/2017 20:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעניין שהכותרת השתנתה - ככל הנראה בגלל האינטרסים של ביזפורטל. מי שקורא את הכתבה - רואה ששום דבר לא השתנה בהמלצת הבנק לגבי ההשקעה בארץ - עדיין ממליצים להשקיע במניות בישראל, למרות שלפי הכותרת יש תחושה שונה !
  סגור
 • 3.
  משפט דיבילי ולא ברור
  יחזקאל 18/03/2017 18:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי שיש לו הרבה שישאר. ומי שאין לו שלא יכנס בכלל?
  סגור
 • 2.
  הם המליצו לקנות. מעניין תוך שבועיים המניות שברו שיאים
  לפני שבועיים 17/03/2017 15:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ופשוט בדיחה
  סגור
 • 1.
  לבחור מניות באופן סלקטיבי
  אלי 17/03/2017 12:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני יודע שזה עדיף מלקנות את המדדים היקרים יותר , אבל איזה מניות מומלצות לדעתכם ?
  סגור
 • מגל (MAGS) וסמקס(CX),מתחזקות עם הגדר של טראמפ ויש סיכוי (ל"ת)
  שווה לנסות 17/03/2017 15:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות