אחרי זינוק של 30% בחודשיים - בנק קנדי החל לסקר את גזית גלוב - שימו לב לאפסייד

לאחר זינוק של 30% ב-40 הימים האחרונים במניה, הבנק הקנדי National Bank החל לסקר את גזית בהמלצה: 'תשואת יתר'
 | 
חיים כצמן, צילום: יח"צ
חדשות טובות ל גזית גלוב +11.73% גזית גלוב 3,200 +11.73% גזית גלוב בסיס:2,864 פתיחה:3,001 גבוה:3,208 נמוך:3,001 תמורה:69,660,118 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . אחד הבנקים המובילים בקנדה - National Bank - החל בסיקור ראשוני לגזית גלוב עם ההמלצה 'תשואת יתר' למניה ומחיר יעד של 14 דולר קנדי, או 41 שקל למניה. מדובר באפסייד של 15% על מחיר המניה בת"א. נציין כי National Bank הוא הבנק המסחרי השישי בגודלו בקנדה.
בסקירה שפרסם ביום שני האחרון, National Bank מציין כי לגזית גלוב תיק גלובלי של מרכזים מסחריים הממוצב היטב ביותר מ- 20 מדינות באירופה, צפון אמריקה וברזיל. עוד מציינים בבנק כי תיק הנכסים של החברה מתבסס על דיירים המספקים צרכים בסיסיים של האוכלוסייה המאופיינים בהיותם רגישים פחות למחזוריות בכלכלה (בעיקר מרכזים מסחריים מעוגני סופרמרקטים). לפי National Bank לגזית גלוב מאזן פיננסי יציב ונזילות גבוהה ודירוג אשראי גבוה בשווקי הפעילות. "לחברה ולחברות הבנות דירוג אשראי גבוה וגזית גלוב ככל הנראה נמצאת מדרגה אחת מתחת לדירוג אשראי בינלאומי", כתבו בבנק.
בבנק הקנדי שיבחו את כוונת החברה להוריד את המינוף ולבחון דרכים לפישוט מבנה הקבוצה והגדלת הבעלות הישירה על נדל"ן. נזכיר כי על מנת לחזק את בסיס ההון הנהלת החברה החדשה נקטה במספר צעדים, כגון מימוש מניות באחזקות הצפון אמריקאיות והנפקת הון בהיקף 1.4 מיליארד שקל, מה שהגדיל את הגמישות הפיננסית וחיזק את בסיס ההון. בנוסף בפעם הראשונה, גזית גלוב הודיעה על הקטנת הדיבידנד למניה.
מניית גזית גלוב זינקה ב-30% מה-25 בפברואר האחרון. אבל לא נשכח שהמניה סבלה עוד קודם לכן מחולשה מתמשכת. ב-12 החודשים האחרונים המניה איבדה יותר מ-27% מערכה. ב-National Bank מייחסים את החולשה לנושאים מבניים ולא לאטרקטיביות הנכסים של החברה. כעת עם ההנהלה החדשה הבנק הקנדי הרבה יותר אופטימי.
מניית גזית גלוב ב-12 החודשים האחרונים:
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה