"אין זה הזמן להיכנס לשוק המניות לאור אי הוודאות בגוש האירו"

כך סבור יוסי אפרתי, מנהל מחלקת השקעות ב'הכשרה' חברה לביטוח. "בנק ישראל יפחית את הריבית ברבע אחוז ויותר מכך - ככל שיעמיק המשבר באירופה"
|
(צילום: Getty images Israel)

המשבר העולמי בשווקי העולם אשר הביא את לירידות חדות בשוק ההון במחצית השנייה של 2011 חזר בשבועות האחרונים לאחר הפוגה קצרה בתחילת 2012. המעו"ף הספיק לרשום צניחה של 8.5% במאי וממשיך בימים הראשונים של יוני להיסחר בתנודתיות גבוהה. כלכלנים ואנליסטים רבים סבורים כי מדובר בהזדמנות כניסה למשקיעים אך ב'הכשרה' מזהירים משוק המניות.

"אין זה הזמן להיכנס לשוק המניות שכן אי הוודאות לגבי גוש האירו תמשיך להעיב בחודש הקרוב"- קובע יוסי אפרתי סמנכ"ל השקעות ב'הכשרה'- חברה לביטוח, בסקירה שפרסמה המחלקה לחודש מאי ותחזית לחודשי יוני 2012. "משבר החוב ביבשת ממשיך לצבור תאוצה והנתונים המגיעים מהיבשת הם בעיקר שלילים; נראה כי מנהיגי אירופה לא מסוגלים להגיע לפיתרון אשר ירגיע את השווקים" מוסיף אפרתי.

"העיניים נשואות כעת לבחירות ביוון ב-17 ליוני שיכריעו אם יוון תישאר בגוש האירו וזאת, למרות שכלכלנים רבים כבר רואים את יוון מחוץ לגוש. הפחד טמון ביציאה לא מסודרת של יוון מהגוש שעלול לאותת למדינות אחרות לעזוב את הגוש כאשר הבאה בתור תהיה ספרד אשר זקוקה לסיוע נרחב", כותבים ב'הכשרה'.

על פי התחזיות שפרסמה מחלקת ההשקעות, "החלטות הריבית הבאות עשויות לא להתקבל במועדים הקבועים. כלומר שומר תחמושת ליום גשום וככל שיעמיק המשבר באירופה הוא יוריד את הריבית. הצפי הוא כי הבנק יפחית את הריבית ברבע אחוז וייתכן יותר מכך, כאמור, ככל שיעמיק המשבר באירופה".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות