הזיגזג משתלם: שיפור בשכר של מנכ"ל מצלאוי שעזב וחזר

בספטמבר האחרון הודיע ערן מזור, אז סמנכ"ל כספים במצלאוי על עזיבתו, מאז הספיק לשוב לחברה בתפקיד מנכ"ל החברה ולשפר את תנאיו
 | 
מצלאוי, צילום: יח"צ

ערן מזור, שהיה סמנכ"ל כספים ב מצלאוי 0% מצלאוי 316 0% מצלאוי בסיס:316 פתיחה:316 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  מונה בתחילת השנה לתפקיד מנכ"ל החברה זאת לאחר זיגזג מוצלח, מבחינתו, בין מצלאוי לחברה מתחרה, חנן מור 0% חנן מור 1,607 0% חנן מור בסיס:1,607 פתיחה:1,607 גבוה:1,607 נמוך:1,607 תמורה:1,109 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , בה לא כיהן בתפקיד המיועד  ולו ליום אחד עקב ההצעה לחזור למצלאוי כמנכ"ל החברה.

כעת, לאחר שמונה למנכ"ל, מבקש דירקטוריון מצלאוי מהאסיפה הכללית של החברה לאשר למנכ"ל החדש, ערן מזור,  את תנאי השכר החדשים שלו. בתפקידו הקודם השתכר מזור ב-50 אלף שקלים אולם כעת עתיד שכרו לעלות ולעמוד על 56 אלף שקלים בחודש, בבקשת הדירקטוריון מצוין כי עלות שכרו לחברה תהיה כמיליון שקלים.
 
בנוסף, יהיה זכאי מזור למענק שנתי תלוי עמידה ביעדים באופן הבא: באם הרווח השנתי הקובע יהיה מתחת ל-2.5 מיליון שקלים לא יהיה זכאי מזור למענק אולם אם הרווח הקובע יהיה מעל 2.5 מיליון שקלים זכאות המענק תהיה כ-5% מהרווח השנתי הקובע החל מהשקל הראשון, הרף שעליו עומד המענק נקבע על 5 מיליון שקלים כלומר רווח קובע של לפחות 100 מיליון שקלים לחברה.
 

מלבד זאת, מזור עשוי להיות זכאי למענק בשיקול דעת בגובה שלא יעלה על שלוש משכורות בשנה על-פי שיקול דעתם של ועדת התגמול ודירקטוריון החברה, ובלבד שסכום המענק השנתי למנכ"ל (לרבות המענק שיחושב על- פי עמידה בקריטריונים מדידים כאמור) לא יעלה על סכום המענק השנתי המקסימאלי- חשוב לציין כי במסמך שפורסם אין הסבר כלשהו שבגינו יהיה זכאי מזור למענק הנ"ל.

הטבה נוספת אותה מבקשים מהאסיפה לאשר היא הקצאת מיליון אופציות בשיעור של 5% מהון המניות של החברה. מחיר המימוש של כל אופציה נקבע על 4.5 שקלים כשמחיר המנייה לתאריך בו התקבלה החלטת ועדת התגמול (18 בפברואר 2018) היה 4.33 שקלים, אך מחיר המניה בסמוך למועד פרסום המסך היה 5.5 שקלים, כלומר מחיר היעד לצורך מימוש האופציה נמוך בכ-18% ממחיר מנייה בסמוך למועד פרסום הבקשה.
בשנים האחרונות איבדה המניה עשרות אחוזים משוויה והאג"ח נחשבות כבעלות רמת סיכון גבוהות, עם זאת, תנאי השכר של הבכירים ממשיכים להיות אטרקטיבים ביותר.
מחברת מצלאוי נמסר בתגובה: "האמירה כי אגרות החוב של מצלאוי נחשבות בעלות סיכון גבוהות אינה מתיישבת עם מחיר האג"ח הנוכחי של החברה, עם העובדה שבמהלך רבעון 1 2018 החברה גייסה בהצלחה אג"ח סדרה בהיקף של 115 מיליוני שקל, עם עודפי ביקושים ובריבית אפקטיבית ממוצעת של כ-5.5%. לאחר ההנפקה כאמור בכוונת החברה לבצע פדיון מוקדם מלא לאגרות חוב סדרה ד (לחברה יש את המקורות הכספיים לביצוע פעולה זו). יודגש כי אג"ח ה׳ שהונפקו הינם במח"מ כ -3.5 ואגרות חוב אלו מובטחות בעודפים של שני פרויקטים איכותיים בקריית אונו ברמת-גן, פרויקטים שהחברה השקיעה בהם הון עצמי רב".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה