שיכון ובינוי רשמה גידול של 56% ברווח הנקי - 116 מיליון שקל

ההכנסות קטנו ב-5% עקב סיום פרויקטים והמצב הבעייתי בניגריה. צבר ההזמנות הגיע לראשונה ל-12 מיליארד שקל
 | 
משה לחמני, צילום: יח"צ
{שיכון ובינוי} מסכמת את הרבעון הראשון של 2015 עם הכנסות של 1.39 מיליארד שקל, זאת לעומת כ-1.467 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, קיטון של כ-5%. ההכנסות ממגזר התשתית ובניה בחו"ל ירדו בכ-12 מיליון שקל כתוצאה מסיום עבודות באוגנדה ומהאטת קצב ביצוע העבודות בניגריה לאור אי הוודאות הקיימת בקשר להשקעות עתידיות בתחום התשתיות בשל כניסה לתהליך בחירות במדינה. במגזר התשתיות בישראל נרשמה ירידה של כ-144 מיליון שקל בהכנסות כתוצאה מסיום ביצוע פעילות הבנייה של המשטרה והיכל המשפט בתל אביב, וכן מירידה של כ-12 מיליון שקל בפעילות מפעלי הבטון והבנייה הטרומית. מנגד נרשמה עלייה של כ-21 מיליון שקל בהכנסות ממגזר יזמות הנדל"ן בישראל, בעיקר בעקבות אכלוס דירות וכן נרשמה עלייה בהכנסות מיזמות נדל"ן בחו"ל של כ-8 מיליון שקל ועלייה של כ-30 מיליון שקל במגזר האנרגיה המתחדשת.
הרווח הגולמי ברבעון הראשון הסתכם בכ- 285 מיליון שקל, לעומת סך של כ-230 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-24%. שיעור הרווח הגולמי הסתכם בכ-20.4% לעומת כ-15.7% ברבעון המקביל אשתקד. העלייה הן בסך הרווח הגולמי והן בשיעור הרווח הגולמי לעומת הרבעון המקביל אשתקד נובעת ברובה במגזר תשתית ובניה בחו"ל.
הרווח התפעולי של הקבוצה הסתכם ב- 270 מיליון שקל, עלייה של 100% לעומת התקופה המקבילה עת הסתכמו הרווחים בכ-74 מיליון שקל. שיפור הרווחיות נובע ממימוש של שני נכסי נדל"ן, מרווח ממכירת מתקן סולארי וכן מהתחזקות הדולר שהביאה לשיפור תוצאות פעילות הקבלנות הבינלאומית של הקבוצה.
הרווח הנקי של הקבוצה הסתכם ב- 115.7 מיליון שקל לעומת כ-74 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, עלייה של 56.4%. העלייה נבעה מהשיפור ברווח התפעולי, שקוזזה בעקבות עלייה בהוצאות המימון, בין היתר בעקבות היחלשות האירו.
צבר ההזמנות של הקבוצה הגיע בסוף הרבעון לראשונה לרף של 12 מיליארד שקל. מתוך צבר זה, כ- 9.2 מיליארד שקל הינו בגין הפעילות בחו"ל. במהלך הרבעון גדל צבר ההזמנות של שיכון ובינוי ב-7.7% לעומת סוף 2014. צבר זה אינו כולל פרויקטים משמעותיים שטרם בוצעה להם סגירה פיננסית כמו פרויקט אשלים, הפרויקטים בטקסס ובקולומביה ופרויקט הרכבת הקלה בתל-אביב בו זכתה החברה לאחר סיום הרבעון.
שיכון ובינוי נדל"ן בע"מ מכרה ברבעון הראשון 219 יחידות דיור בסך כולל של כ-348 מיליון שקל (כולל מע"מ) -ההכנסות ממכירות דירות מוכרות בעת מסירתן ללקוח ולא בעת המכירהחתימה חוזה.
יו"ר קבוצת שיכון ובינוי, משה לחמני: "שיכון ובינוי מציגה ברבעון הראשון שיפור ברווח התפעולי והנקי וממשיכה במימוש האסטרטגיה של התרחבות גלובאלית והתמקדות במגה-פרויקטים. במהלך הרבעון ולאחריו דיווחנו על זכיה בחוזי ענק בארה"ב ובישראל. חוזים אלו מבטיחים הכנסות עתידיות בשנים הבאות ויביאו לשיא חדש את צבר ההזמנות של הקבוצה”.
מנכ"ל קבוצת שיכון ובינוי, עפר קוטלר: "אנו ממשיכים ליישם את האסטרטגיה שמנחה אותנו, לפעול בערכים של מצוינות ואיכות ביצוע בלתי מתפשרת. אנו מאמינים שערכים אלו הן מהסיבות המשמעותיות לכך ששיכון ובינוי ממשיכה לזכות במגה פרויקטים כדוגמת הפרויקט לביצוע מנהור ותחנות הרכבת הקלה בתל אביב והקמת כבישי אגרה בקולומביה וטקסס. אנו נמשיך לפעול להרחבת הפעילות העסקית שלנו בארץ ובעולם ולהעמיק אחיזה בשווקים נוספים ומדינות חדשות".
סמנכ"ל הכספים בקבוצת שיכון ובינוי, טל רז: "ברבעון הראשון הראתה שיכון ובינוי כי היא ממשיכה לשמור על איתנותה הפיננסית. צבר העבודות של הקבוצה ופרויקטים משמעותיים נוספים שאינם כלולים עדיין בצבר, מצביעים על כיוון הפעילות בעתיד לבוא ומלמדים על חוסנה. דירקטוריון הקבוצה החליט על חלוקת דיבידנד בהיקף של 50 מיליון שקל".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה