מניית הביומד שהציתה חלום גדול בת"א אבל מאז נכנסה לסחרור - ראיון מיוחד

מינוס 23% רק השנה, מינוס כ-70% מהשיא. מה קורה בחברה שבעבר הייתה חביבת המשקיעים בת"א?

 |  (32)
אחד על אחד
חברת פלוריסטם +1.4% פלוריסטם 354.6 +1.4% פלוריסטם בסיס:349.7 פתיחה:351 גבוה:357.6 נמוך:350.4 תמורה:517,173 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ניצבת בקדמת רשימת החברות הפועלות בתחום הריפוי באמצעות תאי גזע מהשלייה, הנחשבת כטכנולוגיה פורצת דרך בתחום הרפואה העולמית. לאחרונה דיווחה החברה על קבלת מספר אישורים רגולטוריים משמעותיים מהרשויות בארה"ב ובאירופה לתחילתם של ניסויים פיבוטליים במספר אינדיקציות ובעצם משמעם צעד נוסף לעבר חדירה של שוק כמעט "אין סופי".

עד כאן נשמע טוב ויפה, אך אם מסתכלים על ביצועי המניה - הדברים נראים אחרת לגמרי. מניית החברה קרסה בשלוש השנים האחרונות בכ-70%, כולל מפולת של 25% רק השנה כשברקע ההנפקה שביצעה ואי הוודאות סביב ההשקעה הכספית שהייתה אמורה להיכנס לקופה מקרן ההשקעות סינית (הרחבה בהמשך). לצורך השוואה, שער המניה הנוכחי עומד על כ-4.2 שקלים בעוד שבתחילת שנת 2013 מחיר המניה התקרב ל-20 שקלים.

בשיחה עם יקי ינאי, נשיא פלוריסטם, ניסינו להבין את יעדי החברה לשנה הנוכחית ולמה המשקיעים נותרים עדיין אדישים בהנחה ואכן מדובר בטכנולוגיה פורצת דרך.  

בוא נתחיל בלדבר על התחום והחברה...

"התחום שלנו לטיפול בתאים הוא תחום שתופס הרבה מאוד תאוצה בשנים האחרונות. אנחנו נמצאים היום באחת הסיטואציות הכי מעניינות ברמה העולמית. אני אישית משקיע בזה הרבה מאוד אנרגיה וזמן, זה מעניין אותי מאוד כבן אדם גם בתחום של הטיפול תאי והביוטכנולוגיה בישראל בכלל. הכל מתחיל מסיבה אחת מאוד פשוטה והיא שאנחנו חיים הרבה יותר, כך שמערכות הבריאות מחפשות פתרונות למצב ורואים את זה ברמה הכלל עולמית, כולל בישראל. כלומר, ישנן מגמות כלל עולמיות שהתחילו ביפן ובאירופה לתת מסלולים מואצים לטכנולוגיות מתקדמות, כמו שלנו. הרפואה המשקמת מקבלת העדפה משמעותית. זו מהפכה גדולה ברמת המאקרו שהרגולטור אומר "אם לא אפתח טכנולוגיה חדשה" לא אוכל לטפל בקבוצת חולים, אנחנו מנסים לפתח את אותן טכנולוגיות חדישות".

"בעולם הרפואי אנחנו בתרופות התאיות. מזריקים תאים חיים לאנשים, תאים שכביכול "מבינים" את הלוגיקה והשפה של גוף האדם ויודעים לעזור להתליכי ריפוי בתוך הגוף. הייחודיות שלנו מתבטאת במספר דברים: המקור שהוא שלייה (מגיעה לאחר היריון, תהליך ביולוגי). התאים שלנו לא מצריכים התאמה גנטית ובדיקה מקדימה, אנחנו מפתחים תאים שניתן להזריק לכל אחד והרעיון הוא לקחת את אותם תאים "צעירים" שייצאו משלייה ולהזריק אותם לגוף של החולה. אותם תאים על בסיס אותות מפרישים קוקטיילים שונים במינונים שונים. זו מערכת ביולוגית חכמה שעוזרת לחולים".

כבר קיים בשוק טיפול בתאי גזע?

"ישנם מספר מוצרים מאושרים בעולם בעיקר בתחום שבו לוקחים מהמטופל תאים, עושים איתם משהו ומזריקים חזרה לאותו מטופל. כיום התחילו אישורים ראשוניים לתחום שלנו (ריפוי תאי) ביפן ובמספר טריטוריות. ה-FDA טרם אישר מוצר בתחום הזה אבל ה'פיי פאל' מאוד התבגר, יש קרוב ל600 ניסויים בעולם בתחום הזה. רק לנו יש 3 ניסויים פיבוטליים (אחרונים) לפני שיווק שצריכים לצאת השנה, אז התעשייה הזאת מאוד התבגרה וצמחה".

קיבלתם לאחרונה מספר אישורים מהרשויות מארה"ב ואירופה להתחלת הניסויים, עד כמה זה באמת דרמטי עבורכם? מה שונה מפעמים קודמות שקיבלתם?

"זה דרמטי מאוד מסיבה אחת פשוטה - אנחנו רואים את הרגולטורים המרכזיים כמו בארה"ב ואירופה שמאפשרים לנו לרוץ מהר במסלולים מועדפים לשיווק באינדיקציות שמאוד מעניינות אותם, כמו טרשת עורקים חמורה. השגנו אישור לניסוי אחד של 250 חולים בטרשת עורקים חמורה וגם שם קיבלנו הקלות והבנות מתוך מטרה להגיע ליעד המרכזי בהקדם ולאשר את המוצר מהר. קיבלנו גם מאירופה מענק בסך של 8 מיליון דולר לאותו ניסוי, אז יש כאן רמת עניין גבוהה מאוד מצד הרגולטורים מסיבה פשוטה, הטיפול כיום עולה להם המון כסף ויחד עם זאת חולים נמצאים באיכות חיים קשה ולכן התחילו לדחוף את המוצר הזה".לטכנולוגיה הרפואית הזו לדברייך יש פוטנציאל גבוה באירופה ובארה"ב, מה לגבי סין אותה הגדרת בעבר כ"שוק אין סופי"?

"מדברים על בין 30-60 מיליון חולים בסין, שזה הכי קרוב ל"אין סופי" שאני מכיר. זו מחלה שכמות הנפגעים בה צפויה לעלות מאחר ויש הקשר לרמת הפעילות שלנו, לאכילה, לסכרת וכדומה שצפויים להביא לעלייה במספר החולים". 

נשאר בסין, מה לגבי הקרן ההשקעות 'Innovative Medical' שהייתה אמורה להעביר סכום של 30 מיליון דולר לחברה וכעת נראה שהיא נסוגה. אפשר לשכוח מהכסף? 

"בסין קרה דבר מעניין לפני כחודש, שנובע מהרבה דברים מאקרו כלכליים כמו טראמפ, רמת המט"ח של סין התוך שנתית וכדומה. לפני חודש וקצת יצאה החלטה גורפת של ממשלת סין שעוצרים השקעות מחוץ למדינה. הממשל הסיני השקיע כ-260 מיליארד דולר בשנה שעברה בחברות זרות ובשל כך נכנסו לגירעון ולכן התקבלה ההחלטה. מבחינתנו, היינו בשלבים של סגירת הסכם. גם השותף שלנו הופתע מהמהלך. נכון להיום הציפייה בסין שהממשל יספק הבהרות לגבי מה שהולך לקרות בשבועות הקרובים. אנחנו הגענו להבנה עם השותף להארכת מועד חתימת ההסכם עד המחצית הראשונה של 2017 כדי לתת זמן לדברים להתבהר. גם השותף מאוד מעוניין והם השקיעו הרבה אנרגיה ומשאבים לקידום המוצר שלנו בסין. עדיין רמת התקשורת בנינו קיימת ומשותפת. ברגע שיהיו הבהרות נראה איך הדברים זזים קדימה ונפעל בהתאם".

להנפקה האחרונה יש קשר ישיר עם אי הבהירות סביב ההשקעה מסין?

"הגיוס הגיע מאחר ואנו מריצים 3 תכניות פיבוטליות, ניסויים אחרונים לפני שיווק: טרשת עורקים חמורה, שיקום שרירים לאחר שבר מפרק הירך ופרוייקט הקרינה שלנו. פלוריסטם שועטת קדימה ויש פה חלון הזדמנויות מאוד משמעותי שנפתח בעולם שרגולטורים מעוניינים בטכולוגיות חדשות ואנחנו מתכוונים לנצל את זה. ההחלטה לגייס את הסכום (17 מיליון דולר) שהוא לא גדול, למרות שהיינו יכולים לגייס פי 3 מהסכום מבחינת כמות הביקושים שהיו, נותנת לנו את המשאבים שאנו רוצים כדי לרוץ קדימה ומבלי להיות תלויים ברגולציה הסינית ולהמתין. זו עסקה פחות טובה מהעסקה הסינית, זה מובן. אבל אנחנו כהנהלת החברה לוקחים את ההחלטות הטובות עבור החברה ובעלי המניות ובטווח הקרוב זו החלטה טובה שתיצור לנו את השווי המשמעותי שאנחנו מחכים לו".

עדיין, היה קשר בין ההנפקה לספק סביב הכסף מסין?

"לחלוטין כן. ברגע שהבנו שהשותפים שלנו לא יכולים להעביר את הכסף בגלל רגולציה בשלב זה, ומאחר ונכון לכרגע אין לדעת את טווח הזמן מתי זה יקרה, למרות שההנחה של כולם שזה אכן יקרה במוקדם או במאוחר, ולנוכח העובדה כי אנו מתקדמים מהר, לא יכולנו להרשות לעצמנו להיות חשופים לחוסר היציבות הזו ולכן הגיעה ההחלטה לביצוע גיוס הון ציבורי. אם ההשקעה הסינית הייתה נכנסת כנראה שלא היינו צריכים לבצע גיוס הון ציבורי, אבל תפקידה של ההנהלה תמיד להעריך את המצב החדש ולפעול, וזה מה שעשינו".

הגיוס היה קריטי למצב שהחברה נקלעה אליו? לא הייתה אפשרות לדחות את הגיוס עד קבלת הבהרות לגבי הכסף מהקרן הסינית?

"הגיוס לא היה ברמה של מצוקה. לחברה יש יתרות מזומנים כאשר דיווחנו ברבעון האחרון על יתרת מזומנים בסך של 29 מיליון דולר. החברה שורפת סביב 20 מיליון דולר בשנה ככה שלא היינו צריכים את הכסף באופן מיידי. עם זאת, מאחר ואנחנו נכנסים כרגע לנקודות קריטיות של פאזה שלישית, אנחנו צריכים להיות בעמדה חזקה מתמיד. החלון הזדמנויות שדיברתי עליו לא ישאר לנצח ולדעתי חברות שבארבעת השנים הקרובות ישכילו להכניס פנימה מוצרים לשוק, הן אלה שהיו דומיננטיות, כפי שקרה בעבר בתעשיית הביוטכנולוגיה, שך שמי שנכנסו פנימה ראשונות הן אלו ששלטו בשווקים. את פלוריסטם אנחנו בונים, גם בהשקעות כספיות גדולות, בדיוק לחברה גדולה שיכולה להיות במקום כזה. אנחנו מאמינים בזה וגם הרגולטורים לשמחתנו מאמינים בזה. לכן ההחלטה הייתה בהירה לנו כשהבנו שיש עיכובים, הבנו שיש פה חלון הזדמנויות נכון לעשות את זה ולקחנו סכום סביר ולא 30-40 מיליון למרות שהייתה לנו האפשרות לעשות זאת".

העיכוב ואי הבהירות מהממשל הסיני יכולה גם להשליך על כניסה עתידית לשוק קריטי כל כך עבורכם (סין)?

"שם אין לנו מתווה שבאמת התקדמנו בו ולכן אם העסקה לא תושלם מסיבה כלשהי.. ואני אהיה ברור בעניין כי הכל נראה בסדר אבל ברגע שיש עיכובים אני לא יודע לאן זה יכול ללכת. עם זאת, אין ספק כי יש המון עניין בסין ואנחנו מנהלים הרבה משאים ומתנים עם שותפים שונים כמו משקיעים פיננסים וחברות יותר אסטרטגיות. המזרח מחפש פתרונות מאחר ומדובר בכחצי מיליארד איש מעל גיל 60 בשנת 2050 והממשלה שמה שם את הבאת טכנולוגיות של איכות חיים כמטרה עליונה. סין הולכת בטווח של כמה שנים קדימה להוות שוק מרכזי לפלוריסטם מבחינת כמות המוצרים, השותפים וכדומה".

גם אם זה יהיה כרוך בביטול העסקה מצד הקרן הסינית?

"אני יכול להגיד שאנחנו נשמח מאוד שזה יסתדר איתם כי שני הצדדים השקיעו מאמצים רבים ורצים בזה".

אם נלך לכיוון הפסימי והעסקה תבוטל, מה אז?

יש עוד לא מעט שותפים משמעותיים שמעוניים להתקדם איתנו. הרגולציה בסין בעלת מספר רבדים והשלכות שיש צורך לבדוק וזה לא שחור ולבן. המטרה שלנו בשנה הנוכחית היא להביא עסקה סינית משמעותית. דיווחנו על 'אינובטיב מדיקל' וברגע שעניינים אחרים יבשילו נעדכן גם לגביהם. זה שוק משמעותי מעבר לשווקים המסורתיים שלנו".

בשנים האחרונות נשמעה פעמים רבות מצד פלוריסטם כי "רגע הפריצה קרוב מתמיד" והעולם הרפואי מתחיל להבין את גודל הטכנו' שבידכם. יכול להיות שדווקא המשקיעים לא מבינים את הפוטנציאל? המניה איבדה כ-70% בשלוש השנים האחרונות. מי לא מבין את מי?

"לדעתי הראייה צריכה להיות יותר גלובלית. השנה וחצי האחרונות לא היו קלות לתעשיית מדעי החיים. זה התחיל מהציוץ המפורסם של הילרי קלינטון (בנוגע לצורך להורדת מחירי התרופות) ואפשר לראות את הקריסות במניות בזמן האחרון, זה חלק מהאפקט. ב-2016 חטפנו קשות ופלוריסטם ירדה לשפל. החברה מייצבת את עצמה בזמן האחרון סביב 1.5 דולר למניה, למרות שהגיוס האחרון נתן לנו מכה בכנף. אני מבחינתי מכוון לחזור למספרים שהיינו בהם. השוק לא פשוט ואני מודע לזה. אני מסתכל על שנת 2017 כשנה שצריכה להיות משמעותית עבורנו".

למה דווקא זו השנה המשמעותית?

"אחלק את זה ל-3 רמות ואסביר. אחד, אנחנו נכנסים לשלושה ניסויים פיבוטליים לפני שיווק (טרשת עורקים חמורה, פגיעות שרירים וקרינה). בפעם הראשונה החברה מקבלת את האישור מהרגולטורים להיכנס לניסויים קליניים במסלולים מתקדמים לפני שיווק. אנחנו מכינים את עצמו כחברה לשיווק עם כל המשתמע מכך. שנית, יש לנו תוצאות קליניות השנה שצריכות לצאת, כך שהתוצאות של הקרינה בחיות גדולות אמור לצאת באמצע השנה. בפאזה השנייה שלנו בצליעה לסירוגין סיימנו את הגיוס של 170 חולים ואנחנו מצפים לתוצאות קליניות, תוצאות טובות שם יהיו דרמטיות מאוד עבורנו. מעבר לזה, ניסוי מטולוגיה לתמוך בחולים לאחר השתלות מוח עצם, לזה יהיו לנו תוצאות ביניים וזה תחום שזוכה לעניין רב. ברמה האחרונה, שיתופי פעולה עסקיים, אנחנו נשלים את העסקה עם Sosei היפנית במרץ ומצפים להביא עסקה מסין. לקראת סוף שנה אנחנו מאמינים שנוכל לראות תוצאות של הקרינה לאספקטים כלכליים. זו שנה משמעותית עבורנו".

במידה ולא ייצאו לפועל העסקאות עליהן אתה מדבר, צריך להתכונן לעוד הנפקה?

"עם הכסף שיש לנו זה אמור לייצר לנו אופק טוב ולהביא אותנו לשלבים משמעותיים".

מה הכוונה באופק? 

"לפי יתרת המזומנים בחברה, ואנחנו נפרסם גם בפברואר את יתרות המזומנים לחודש דצמבר, זה נותן לנו שקט של שנה וחצי שנתיים קדימה. החברה יודעת לכלכל את צעדייה בשוק ההון. הורדנו מסדר היום את הצורך בגיוס מיידי וזה חשוב למשקיעים שלנו".

נשאר עם המשקיעים שלא זוכים לנחת מהמניה. לא היה נכון ללכת לכיוון של הסכם מסחור ולא לבצע את ההנפקה?

"צריך להבין דבר אחד וזה חלק מהשיקולים שלנו לביצוע ההנפקה. שאתה יושב במשאים ומתנים על הסכמי מסחור תמיד הפרטנר ידע להעריך עד כמה אתה לחוץ מבחינה כלכלית. לכן הדבר הכי משמעותי מבחינתנו כעת זה שידעו שאנחנו לא לחוצים, כי אם המצב היה אחרת זה היה עלול לפגוע ביכולת שלנו לניהול משא ומתן" הדילול הכי גדול שאנחנו יכולים לעשות זו עסקה גרועה עם משקיע אסטרגי, וזה כידוע הפוטנציאל הגדול שכולם מחכים לו. אנחנו נהייה חזקים מאוד במשאים ומתנים".

"כלומר האיתנות הפיננסית של פלוריסטם היום תאפשר להגיע להסכם טוב יותר לעומת מצב בו לא הייתם מבצעים גיוס הון ציבורי וניגשים להסכם מסחור כשאתם "לחוצים"?

"וודאי. הסכם מסחור טוב יותר וגם את היכולת להשיג הסכם מסחור תלויה בזה מאחר והשותפים הפוטנציאליים לא מעוניינים להיכנס לחברה שאין לה יתרות מזומנים מספקת והיא זקוקה במיידי להזרמת כספים, זה מלחיץ אותם וזה מתכון לכשלון. זה מסר גם שאתה מעביר להם, שאתה יודע גם לגייס כסף מהשוק כשצריך למרות המחיר הכרוך בזה. זה מציב את החברה במקום נכון מאוד ובוגר במשא ומתן וזו הדרך לעשות את זה. אנחנו במשאים מתנים משמעותיים עם חברות משמעותיות. קח לדוגמה את חברת Sosei היפנית, הם רווים נחת מכך שהם יודעים שהחברה יציבה מבחינה כלכלית ורק כך ניתן לקיים משא ומתן".

במשאים ומתנים אתם לא לוקחים סיכונים אך מה לגבי תחום רעלת הריון, זה תחום שאתם מסתכנים ונכנסים אליו?

"רעלת הריון זו אחת האינדיקציות המעניינות שהציגה תוצאות טובות בשלב הפרה קליני שעשינו. אנחנו כמו שאמרתי נסנכים עם שלושה ניסויים פיבוטליים. אנחנו בדין ודברים עם ה-FDA על הכנסה של רעלת ההריון. כרגע מבחינת היכולת אנחנו עדיין חברה קטנה בעלת 170 עובדים לכן מבחינת העדיפות אני קודם כל ממוקד בניסויים שיכולים להחדיר אותנו לשוק. רעלת ההריון נמצאת במקום נמוך יותר בסדר אל מול הניסויים שהזכרתי, למרות שגם אותה נקדם. ברגע שמוצר ראשון יאושר על ידי אחד הרגולטורים אנחנו נראה פלא כאשר רופאים ינסו את המוצרים האלה להרבה אינדיקציות אחרות ולכן כל הגישה שלנו היא קודם כל שוק ואז להיפתח. ברגע שהמוצר פוגע בשוק, מדובר בחברה אחרת לחלוטין. לכן אני פוקוס בעניין הזה".

מתי אתם צופים חדירה לשוק עם מוצר מוגמר?

"כבר בשנת 2018, כאשר המוצר של הקרינה יכול להתקדם מהר. המסלולים המהירים באירופה, יפן וארה"ב יכולים לאפשר לנו להגיע עם המוצרים לשם. 2018 זה לא הרבה זמן. אנחנו מכינים את החברה לשיווק וזה הסיפור של שנת 2017. השאת ערך לבעלי המניות חשובה לנו מאוד ואנחנו יודעים להעריך את אלה שלוקחים את החברה בשלבים האלה ומספקים את המשאבים. לא תמיד ההחלטות הן פופולאריות בטווח המיידי אבל בטווח הבינוני המשקיעים ידעו להעריך אותן". 

אתה רואה את שנת 2017 כקריטית וככזו שתכתיב את הטון של החברה בטווח הקרוב ותספק ערך למשקיעים?

"אני חושב שהשנה הנוכחית טומנת בחובה הרבה דברים מעניינים ותפקידנו בתור הנהלה היא לתרגם אותה לשווי משמעותי לבעלי המניות שלנו. אני חושב שזה אפשרי לעשות את זה. זה התפקיד שלנו במשחק הזה".

לסיום, מה דעתך לגבי הביומד הישראלי היום?

"יש המון טכנולוגיות מעניינות בישראל. כמות החברות כאן היא לא פרופורציונאלית לשום דבר אחר שאני מכיר בעולם, כ-1400 חברות העוסקות בתחום מדעי החיים. עם זאת, חסרים שני משאבים גדולים: מימון ושדרה ניהולית. שני אלו נחוצים מאוד כדי לייצר פה חברות ביוטכנולוגיות משמעותיות וחזקות. התפקיד שלנו בתור מנהלי החברות האלה ובכלל בתור אזרחי המדינה היא לוודא שהתעשייה הזו זזה קדימה. השנה וחצי האחרונות עם כל הירידה בזמינות המאשבים הייתה לא קלה. בתחום הזה כמו אחרים, זמינות המשאבים מתורגמת להתקדמות או לא, יש קורלציה ישירה. אני חושב שמשקיעים מוסדיים חייבים להשקיע בתעשייה הזו. אני יכול להגיד שגם במסגרת ה-ITI (ינאי מכהן כיו"ר באיגוד המייצג את תעשיית מדעי החיים) אנחנו פועלים לייצר סביבה רגולטורית בישראל שתאפשר להם להשקיע. בכל מקרה, אני מאוד אופטימי על התעשייה. להערכתי בשנתיים הקרובות בין אם באמצעות עידוד או באמצעות יצירת רגולציה המשקיעים המוסדים יצטרכו להיכנס לשוק הביומד".

מניית פלוריסטם מאז השיא ב-2013, מה אתם חושבים על המניה כעת?

תגובות לכתבה(32):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 29.
  מה שמדאיג אותי
  זאב 13/02/2017 13:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה שבזמן האחרון אני רואה הרבה כתבות יח'צ בתשלום בעתונים הכלכליים. בד'כ כתבות כאלה מופיעות כשאין משהו אחר חיובי לכתוב.
  סגור
 • 28.
  ההנפקה שברה את המניה
  מבין במניות 12/02/2017 10:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כן, אילו לא היו מנפיקים המניה היתה בממונטום חיובי מאוד, ועלתה והתבססה יפה בחודשים האחרונים ונראה שעמדה לעשות פריצה מחודשת לקראת שלבים בניסויים, אבל מה לעשות זה קורה גם במשפחות הכי טובות, פשוט בגדו בנו המשקיעים
  סגור
 • 27.
  חברה שמפתחת מוצר עתידי אבל הנהלה שקרנית ....
  1 12/02/2017 08:37
  הגב לתגובה זו
  2 1
  וחמדנים שמרוקנים את כספי בעלי המניות לשם נהנתנות
  סגור
 • 26.
  כתבה מעולה! (ל"ת)
  Name 12/02/2017 07:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 25.
  קמהדע
  הדבר הבא 09/02/2017 08:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מכרתי את פלוריסטים קניתי קמהדע היא לא מפסיקה לעלות
  סגור
 • 24.
  היחיד עם חיוך (ראו תמונה) ? האם הוא בשורט ? (ל"ת)
  פח 08/02/2017 23:26
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 23.
  מניות כאלה הציבור מעניש ! חברות כאלה נסגרות (ל"ת)
  פח 08/02/2017 23:26
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 22.
  מניה פח כמו שאר החברות הישראליות
  פח 08/02/2017 23:25
  הגב לתגובה זו
  5 1
  כולם רמאים ונוכלים - מתי החקירה ?
  סגור
 • 21.
  פלוריסטם חברה שקרנית המניה נחתכה
  הלך הכסף 08/02/2017 23:25
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ברציו היה יותר רציו מבאוויר שהפלוריסטמים מוכרים
  סגור
 • 20.
  מי משקיע אצל אנשים שקוראים להם יקי וזמי?
  חזי 08/02/2017 18:47
  הגב לתגובה זו
  2 3
  מה אנחנו במילואים? בשכונה? בחברה? לא יהיה כלום כי אין כלום.
  סגור
 • טען עוד
 • 19.
  חברה של חמדנים תזהרו !!!!!!! (ל"ת)
  אביב 08/02/2017 18:00
  הגב לתגובה זו
  23 1
  סגור
 • 18.
  נוכלים עם סגנון
  שלום 08/02/2017 17:48
  הגב לתגובה זו
  9 3
  הדבר היחיד האמיתי בחברה זה המשכורות המטורפות שזוג הנוכלים יקי וזמי מושכים כל חודש
  סגור
 • 17.
  הסינים לא מעוניינים להשקיע. הם רוצים רק להעתיק (ל"ת)
  חיים 08/02/2017 16:20
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 16.
  חבורה של שקרנים
  אנליסט מנוסה 08/02/2017 16:03
  הגב לתגובה זו
  10 9
  ידוע בכל השוק שהטכנולוגיה שלהם פשוט לא עובדת! חברה של הודעות ריקות מתוכן. צריך להחליף את ההנהלה הכושלת הזו דחוף ולחלק את יתרת המזומנים דחוף לבעמ"נ.
  סגור
 • 15.
  לא להאמין לשקרים שלהם
  לירן 08/02/2017 15:33
  הגב לתגובה זו
  27 10
  מושקע עד הראש במניה ורק מפסיד לפני שנה וחצי החברה שכרה חברת המלצות שהוציאה כתבה של שקרים שהמניה צריכה לתפוס 300 אחוז ומאז רק נפילות משקיעים מחו״ל הבינו את הנוכלות ומאז מענישים את המניה
  סגור
 • 14.
  את האנליסטית "המוערכת" שרון די סטפנו .שהריצה את
  שכחתם 08/02/2017 15:05
  הגב לתגובה זו
  4 4
  המניה עם אירועים בינריים וכו. אם היא אנליסטית מוערכת אז מה היא שווה?
  סגור
 • 13.
  שימו לב מה קורה בסלקט ביו
  אור 08/02/2017 13:49
  הגב לתגובה זו
  4 2
  מתחת לראדר קונים וקונים וקונים מיום רביעי עד שבוע הבא היא ב 250 אם לא מחר לוזרים
  סגור
 • 12.
  אולי אם יקי וזמי לא היו שורפים
  משקיע שקוע 08/02/2017 13:26
  הגב לתגובה זו
  23 6
  כל כך הרבה כסף על טיסות בעולם, משכורות שמנות ועשייה של המינימום ההכרחי כדי להראות כאילו הם מתקדמים היינו במקום אחר. אני מרגיש כמו כספומט שמממן את השמנת שלהם. האמנתי שבאמת הם רוצים להתקדם ושמתי שם הרבה כסף שהתאייד. ככה זה בהרבה חברות ביו, זאת הקומבינה של הלייף כשהן מושכות משכורות ללא פרופורציה אבל בפלוריסטם כבר הגזימו, לקחו את המציצה של המשקיעים לדרגת אומנות.
  סגור
 • 11.
  פוטנציאל ענק
  עמי 08/02/2017 13:15
  הגב לתגובה זו
  12 13
  המניה הכי מסקרנת ומענינת .הגיע הזמן למימוש הפוטנציאל. רצוי שיזדרזו לפני שיאבדו את אחרוני המאמינים/מצפים שעדיין תומכים במניה
  סגור
 • 10.
  כמה חוסר אמינות הוא משדר אלוהים
  ד 08/02/2017 12:46
  הגב לתגובה זו
  16 10
  לדעתי האישית בלבד בעוד מספר שנים החברה הזו לא תהייה קיימת יותר.
  סגור
 • למה כי לא מסתדר לך לאינטרס? מזל שדעתך האישית
  נננ 08/02/2017 12:57
  הגב לתגובה זו
  11 4
  חשובה לי כמו נייר טואלט משומש.
  סגור
 • 9.
  אותה שלולית בוץ
  ביוטכנולוג 08/02/2017 12:21
  הגב לתגובה זו
  19 13
  אחרי שנים שהמשקיעים שוקעים בבוץ השקרים של פלוריסטם, כבר לא נשארו הרבה שמוכנים להמשיך ולקנות את אותה סחורה משומשת ודפוקה. אני מכיר רת פלוריסטם מימיה הראשונים. כבר אז הטכנולוגיה לא עבדה ומאז הכול צף על דיבורים
  סגור
 • 8.
  גם לפני שלוש שנים אותו סיפור ! (ל"ת)
  תנחום 08/02/2017 12:12
  הגב לתגובה זו
  12 8
  סגור
 • 7.
  אהבתי (ל"ת)
  ... 08/02/2017 11:59
  הגב לתגובה זו
  5 5
  סגור
 • 6.
  כ"כ הרבה כתבות על אותה חרא!!!!
  ירון 08/02/2017 11:58
  הגב לתגובה זו
  38 13
  מנייה שכבר 20 שנה עומדת סביב 1-3 דולר,ואתם מנסים להריץ אותה,כבר 20 שנה...אולי דיי עם הבדיחה הזו....ולך תגיד שהיא היתה פעם 40 דולר,בבועה שהיתה פעם...
  סגור
 • 5.
  אכן, הכתבה מבהירה מספר דברים (ל"ת)
  מתעניין 08/02/2017 11:56
  הגב לתגובה זו
  7 2
  סגור
 • 4.
  Show me the money (ל"ת)
  Kuba Goding 08/02/2017 11:55
  הגב לתגובה זו
  9 2
  סגור
 • 3.
  תודה, השיחה מבהירה מספר דברים, נשמע חיובי. אין צורך
  סתם אחד 08/02/2017 11:47
  הגב לתגובה זו
  11 7
  בגיוס כספים ל18-24 חודשים וזה אומר שעם הכסף הנוכחי כבר נראה תוצאות של הניסויים הקריטים .יפה. בכל מקרה תמיד תזכרו לשמור על אינטרס המשקיעים בחברה בכל פעולה עתידית. תודה ובהצלחה.
  סגור
 • שיחות עם המנכל תמיד נשמעות חיוביות...
  בן 08/02/2017 12:24
  הגב לתגובה זו
  11 8
  גם כשהחברה על סף קריסה
  סגור
 • בן - בשביל זה יש דוחות כספיים. והדוחות מאוששים
  סתם אחד 08/02/2017 12:59
  הגב לתגובה זו
  4 3
  את הנאמר - יש מספיק כסף לכ-18 חודשים ביחס לקצב שימוש במזומנים ולכן רק הניסויים ידברו.
  סגור
 • 2.
  הכי מעניין שלכם עד היום. (ל"ת)
  גיל 08/02/2017 11:47
  הגב לתגובה זו
  5 3
  סגור
 • 1.
  הלוואי שסוף סוף זה יקרה (ל"ת)
  חיים2 08/02/2017 11:40
  הגב לתגובה זו
  10 3
  סגור