סלקט ביומד מזנקת 17% - תוצאות חיוביות בניסוי שנערך בבית חולים איכילוב

התוצאות הראו שטכנולוגית ברירת התאים הפונקציונאלית של סלקט, פועלת היטב גם על תאי גזע מזנכימאליים ממקור רקמת שומן
|
פתיחת אופקים חדשים

חברת {סלקט ביומד}, העוסקת בתחום תאי גזע, דיווחה היום על תוצאות במסגרת שיתוף פעולה עם קרן מחקרים רפואיים, פיתוח תשתיות ושירותי בריאות של בית חולים איכילוב שבתל-אביב. במסגרת שיתוף הפעולה נבחן השימוש בפלטפורמה שפיתחה החברה לסוגים נוספים של תאי גזע, ממקורות אחרים של רקמות הגוף.

התוצאות הראו שטכנולוגית ברירת התאים הפונקציונאלית של סלקט ביומד, פועלת היטב גם על תאי גזע מזנכימאליים ממקור רקמת שומן. עד היום בחנה החברה בהרחבה את הטכנולוגיה על תאי דם המטופואטים (תאי גזע של מערכת הדם והחיסון).

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

במוח העצם (הרקמה הממוקמת בחלק הספוגי של העצם) יש שני סוגים של תאי גזע בוגרים: תאי גזע המטופויטיים שיכולים להתמיין לכל סוגי תאי הדם, ותאי גזע מזנכימאליים בעלי יכולת התמיינות לתאי עצם, שריר או שומן וגיד.

במסגרת שיתוף הפעולה נבחנה המערכת על דגימות של שאיבת שומן בכדי להעשיר את תאי הגזע שבדגימה, שבמקרה זה הם מהסוג המזנכימלי. התוצאות הראו כי גם ברקמת שומן, בנוסף למה שהחברה הראתה בעבר במוח עצם, דם היקפי ודם חבל טבור, הפעלת מערכת הברירה של החברה הובילה לגדילה במספר התאים ושיפור ביכולתם לייצר מושבות.

הגדילה במספר התאים, כפי שנמצאה מובהקת סטטיסטית במעבדה לתאי גזע מזנכימאלים בהנהלת ד"ר ניר שני, עשויה להוביל לשיפור בתוצאות השתלת תאי הגזע מזנכימליים ועוד יותר בתהליכי הייצור של מוצרים אילו. בכוונת החברה להמשיך את תהליכי המחקר והפיתוח המשותפים לקראת אפליקציה קלינית, כמו גם את שיתופי הפעולה – והפעם עם חברות המבססות את תכשיריהן על תאים ממקור רקמת שומן

ד"ר שי ירקוני, מנכ"ל סלקט ביומד: "אנו שמחים על קבלת חיזוק נוסף לפלטפורמה הטכנולוגית ולמודל העסקי של החברה. משמעות התוצאות היא הרחבה של קשת השימושים האפשריים בטכנולוגיה של סלקט והגדלה של השווקים הפוטנציאליים אליהם מיועדים מוצרי החברה. לצד הפיתוח העיקרי של תוכנית השתלת מוח העצם, תבחן עתה החברה פיתוח של מוצרים המיועדים לברירת תאי גזע מרקמת השומן. בנוסף לעובדה שמדובר בסוג נוסף של תאי גזע, השימוש ברקמת שומן משפר גם את היכולת לבצע השתלת תאי גזע עצמונית".

פרופסור אייל גור, מנהל המחלקה לכירוגיה פלסטית בבית חולים איכילוב: ״תוצאות הניסוי מצביעות על פוטנציאל גדול בשיפור השתלות תאי גזע שמקורן ברקמת שומן. אנו נלהבים להמשך המחקר הנמשך בימים אילו עם חברת סלקט ביומד״.
 
סלקט ביומד מכפר-סבא מפתחת טכנולוגיה המאפשרת ברירה תיפקודית (Functional Selection) של תאי גזע  על בסיס רגישותם לתהליך האפופטוזיס. ברירה של תאי גזע המבוססת על תפקוד התאים מהווה פריצת דרך עולמית ביכולת לבודד את תאי גזע מאוכלוסיות תאים בוגרים וכך עשויה לשדרג שימושים שונים שנעשים בעולם בתאי גזע.

קו המוצרים הראשון של החברה יכלול מגוון מיכלים לברירת תאים בסביבת חומרים משרי אפופטוזיס. סלקט ביומד הוכיחה במחקרים מקיפים במעבדה כי השימוש באפופטוזיס מאפשר להגדיל במידה רבה את ריכוז תאי הגזע הנלקחים מתורם מוח העצם כמו גם דם חבל טבור.

מוצר המסחרי הראשון של החברה הינו ערכה רפואית המכוונת לשוק השתלות מח עצם לטיפול בסרטן, ולשווקים נוספים בהן יש צורך בברירת תאי גזע. בהמשך, מעריכה החברה, תשולב הטכנולוגיה שלה בתהליכים רבים של ייצור של מוצרים מבוססי תאי גזע.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות