יום ללא התערבות: השקל נותר כמעט ללא שינוי, בעולם הדולר מתחזק

הדולר נקבע על 3.732 שקלים - עלייה של כ-0.08%, בעוד בעולם הוא מתחזק ב-0.1% מול האירו
|
יום ללא התערבות: השקל נותר כמעט ללא שינוי, בעולם הדולר מתחזק

הדולר סגר את יום רביעי כמעט ללא שינוי סביב 3.732 שקלים, זאת למרות שבעולם הוא מתחזק לקראת החלטות הריבית בארה"ב הערב, שם צפוי הפדרל ריזרב להשאיר את הריבית ללא שינוי, אם כי עשוי לציין בהודעה כי הכלכלה מתאוששת וחוזרת לצמוח.

הדולר עלה ב-0.08% לרמה של 3.732 שקלים והאירו נקבע ללא שינוי על רמה של 5.5178 שקלים. בעולם נסחר המטבע האמריקני בעלייה של 0.1% לרמה של 1.478 דולרים לאירו. מול היין היפני הוא מתחזק ב-0.23% לרמה של 91.28 יין לדולר.

בשוק המקומי ממשיכים להמתין בדריכות לפעולה של , לאחר ששתי ההתערבויות הקודמות התבצעו סביב רמה של 3.74 שקלים. ההערכות הן שהנגיד פישר ימתין כעת עם התערבות נוספת, שעשויה להתרחש סביב רמה של 3.70 שקלים.

בארץ צפוי מחר פישר להותיר את הריבית ברמה של 0.75%, בעיקר בשל ירידת ציפיות האינפלציה של החזאים ואלה הנגזרות משוק ההון, צפי למספר מדדים נמוכים בחודשים הקרובים העשויים לנוע סביב ה-0% בממוצע, היחלשות הדולר ואי שינוי הריבית המוניטארית במדינות המערב.

מצד שני, עליה חדה בקצב האינפלציה בחודשים האחרונים והנתונים האחרונים על התאוששות הכלכלה המקומית תומכים בהמשך העלאת הריבית.

אתמול דיווח בנק ישראל כי המדד המשולב למצב המשק רשם עלייה בחודש באוגוסט, זה חודש רביעי ברציפות, והמשיך להצביע על שיפור בכלכלה הישראלית. המדד המשולב טיפס בשיעור של 1.3% באוגוסט לרמה של 120.4 נקודות, רמתו הגבוהה ביותר מאז חודש ינואר השנה. העלייה החודש משקפת בעיקר עליה בנתוני יצוא הסחורות והשירותיים. מנגד, נרשמה ירידה בנתוני היצור תעשייתי והפדיון במסחר ושירותיים לחודש יולי .

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות