הדולר משנה כיוון: "הסוחרים מחכים לברננקי, המהלך של בנק ישראל הצליח"

כך אמר בשיחה עם Bizportal בכיר באחד מחדרי המסחר בבנקים. הדולר היציג נקבע בירידה של 0.07% לרמה של 3.87 שקלים
|
הדולר משנה כיוון: "הסוחרים מחכים לברננקי, המהלך של בנק ישראל הצליח"

הדולר ממשיך לאבד גובה מול השקל היום, אם כי בשעתיים האחרונות מתמתנת הירידה שלו. בבוקר נפל הדולר ל-3.84 שקלים, המשך ישיר לשינוי המגמה במסחר מאתמול, לאחר שבנק ישראל הודיע כי יפסיק את הרכישות הקבועות בהיקף של כ-100 מיליון דולר בשוק.

"בינתיים, המהלך של הצליח. יכול מאוד להיות שהדולר יצא בקרוב למהלך של התחזקות בעולם ואז שוב פישר יצא מנצח מהסיבוב הנוכחי", כך אמר בשיחה עם Bizportal בכיר באחד מחדרי המסחר בבנקים.

ד"ר דוד קליין, נגיד בנק ישראל לשעבר, אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי "אני חושב שבנק ישראל הגיע למסקנה שלא ניתן להמשיך יותר ברכישות של 100 מיליון דולר, הוא נהג בתבונה כשהפסיק אותם. הוא גם אמר שלא ניתן להמשיך במדיניות הזאת לנצח".

"אני חושב שלא היה צריך להגביר את הרכישות מ-25 ל-100 מיליון דולר. בבנק ישראל חיפשו תאריך ועיתוי מתאים לרדת מהעץ וכנראה שכעת הם החליטו שזה הזמן".

עוד אמר קליין: "אני חושב שכל המהלך, כפי שהוא החל במרץ, היה סביר. אבל ההגדלה וההרחבה של ההתערבות היתה לא נכונה. כמויות גדולות של דולרים זה מיותר לגמרי, אבל הגדלה של יתרות המט"ח בצורה הדרגתית היא נכונה. להתערב בתפקוד השוק היומיומי זה לא סביר".בחברת איטריידר העריכו הבוקר כי מדיניות זו של בנק ישראל, אשר קיבלה חיזוקים חיוביים רבים מפעילי שוק המט"ח המקומי, עשויה להשיג את יעדיה. משמעות הדבר הינה, שבמידה ובנק ישראל ימשיך להפגין נחישות כפי שעשה בימים האחרונים, נפח המסחר הספקולטיבי יפחת, וכל עוד המטבע האמריקאי לא ייחלש באופן דרסטי בעולם, פישר עשוי להצליח במשימתו לשמור על שער הדולר ברמת ה- 4 שקלים. משקיעי המט"ח באיטריידר נותרו גם הם מבולבלים מן המהלך הנ"ל ולא ניתן לזהות מובהקות בהחלטות ההשקעה שלהם הבוקר.

מחברת איזיפורקס נמסר כי רבים עוד מטילים ספק בסיום הקורלציה בין היחלשות הדולר והעליות בשווקים הפיננסיים ואחרים ממתינים להכרזת הריבית בארה"ב ביום רביעי הקרוב. הריבית בארה"ב צפויה להישאר ללא שינוי אך השוק מתמחר ב-100% עליה של 0.25% בריבית עד סוף ינואר 2010. היום יתפרסמו נתוני עלות העבודה, יעילות העבודה והמלאים הסיטונאיים בארה"ב.

הדולר היציג נקבע בירידה של 0.07% לרמה של 3.87 שקלים. האירו נחלש ב-0.41% לרמה של 5.479 שקלים. בעולם נחלש הדולר ב-0.13% לרמה של 1.415 שקלים והאירו וב-0.53% לרמה של 96.66 יין לדולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות