אסיה נטתה לעלות: הניקיי התממש ב-0.4%, שנחאי טיפסה ב-1.2%

הבורסה בשנחאי והקוספי הדרום קוריאני מטפסים ב-1%. הבנקים מיצובישי UFJ וסומיטומו מיצואי חתכו את תחזיות הרווח. אכזבה בסין: הגידול בהשקעות הזרות רק 0.4% לעומת צפי ל-6.2%
 | 
אסיה
המסחר בבורסות אסיה נסגר הבוקר בנטייה לעליות. ביפן נרשמו ירידות של כ-1% אותן הובילו מניות הבנקים, שהנמיכו את תחזיות הרווח שלהם וגרמו לקיזוז ההשפעה החיובית שהיתה לנתון הצמיחה ביפן שהיה מעל לצפי. בוול סטריט המשיכו אמש המדדים המובילים את הראלי וסגרו ברמות שיא חדשות, אך בשעה מוקדמת זו מאותתים החוזים על ירידות בפתיחה.

מדד הניקיי נסגר בירידה של 0.4% והתממש משיא של כ-5 שנים. ההאנג סנג בהונג קונג עלה ב-0.3%, הבורסה בשנחאי טיפסה ב-1.2% והקוספי הדרום קוריאני הוסיף 0.8%, בעוד שהבורסה האוסטרלית איבדה הבוקר 0.4%.

על רקע מדיניות ההרחבה האגרסיבית בה נקטה הממשלה החדשה ביפן מתחילת השנה, דווח הבוקר כי הצמיחה ביפן עלתה ברבעון הראשון ב-3.5%, במונחים שנתיים, זאת לעומת צפי לצמיחה מתונה יותר בשיעור של 2.7%. נתון הצמיחה לרבעון הרביעי של 2012 עודכן ל-1%.

הבנקים המובילים ביפן, כגון מיצובישי, UFJ וסומיטומו מיצואי הובילו הבוקר את הירידות לאחר שהורידו את תחזיות הרווח השנתיות. הבנקים שנחשבים למלווים הגדולים ביפן צפויים לספוג את השחיקה האינפלציונית מאחר וההקלות המוניטריות הופכות את ההלוואות לפחות רווחיות, על אף שהיקף ההלוואות גדל על רקע ההתאוששות הכלכלית ביפן.

בסין פורסם היום נתון ההשקעות הזרות הישירות במדינה באפריל שהצביע על גידול של 0.4% בלבד ל-8.4 מיליארד דולר לעומת גידול של 5.7% שנרשם בחודש מארס ולעומת צפי הכלכלנים שנסקרו בבלומברג וציפו לגידול של 6.2% בהשקעות הזרות בסין. הנתון החלש מעלה את החששות ביחס לתחזית הצמיחה של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם, זאת לאחר ההאטה המפתיעה שנרשמה ברבעון הראשון של השנה כשהצמיחה הסתכמה ב-7.7% לעומת צפי לצמיחה של 8%.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה