הדולר היציג דהר ל-3.984 ש'; "מתחזק כאשר הסנטימנט השלילי חוזר לשלוט"

מדד המחירים לצרכן שפורסם אתמול וירד בהפתעה בתוספת עדכון התמ"ג מטה היום, מגבירים את הסיכויים להורדות ריבית נוספות בחודשים הקרובים. יניב חברון מאקסלנס: "ככה נראית האטה"
|
(3)
(צילום: Getty images Israel)
הדולר המשיך היום את מגמת ההתחזקות בת ה-4 חודשים ועלה היום לשיא נוסף של מעל ל-3 שנים. על זירת המט"ח השפיעו נתוני מאקרו בדמות והתמ"ג במשק שרימזו על קשיי הכלכלה הישראלית.

הדולר היציג התחזק ב-0.4% ל-3.984 מול השקל. האירו עלה ב-0.27% ל-4.856 שקלים. נזכיר שאתמול פורסם מדד המחירים של חודש יוני שירד ב-0.3% בניגוד להערכות הכלכלנים שחזו עלייה של 0.1%. יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, הסביר את הנתון ואמר כי "ככה נראית האטה. כמעט כל הסעיפים במדד יצאו מתחת לעונתיות מה שמלמד על האטה במשק שמגיעה לביקושים".

נתון נוסף שמרמז על הנעשה בישראל, עדכון התמ"ג לרבעון הראשון שפורסם היום הצביע על צמיחה נמוכה יותר מהקריאה הקודמת. המשק הישראלי צמח רק 2.7% לעומת 2.9 בקריאה בעדכון הקודם.

בחברת FXCM הדגישו שהשקל סובל מסנטימנט שלילי. "לא נוכל להתעלם מחולשתו היחסית של השקל בהשוואה למטבעות אחרים בעולם, וזאת על רקע ההיחלשות הכלכלית בישראל ואי-הוודאות הגיאו-פוליטית. כל זה צפוי להגביר השבוע את הספקולציות כי בראשות פישר יבצע בחודשים הקרובים הפחתות נוספות, מה שיקטין את התמריץ עבור משקיעים זרים ושחקנים מרכזיים בשוק המט"ח המקומי לקנות את השקל, ויחליש אותו אל מול הדולר בטווח הבינוני".

בקבוצת ההשקעות USG capital אמרו כי "הדולר מתקדם לאט, אבל מתקשה לפרוץ את הרמה הפסיכולוגית של ארבעה שקלים. החלשות השקל, טובה למשק הישראלי – גם ישנה התחזקות של הייצור המקומי אל מול מוצרי הייבוא עקב השער הגבוה של הדולר והיצואנים יכולים לתת תחרות טובה יותר אל מול מוצרים מתחרים בעולם".

ב-ATRADE אמרו "להערכתנו, הדולר האמריקני יחזור למגמת ההתחזקות שלו, כאשר הסנטימנט השלילי יחזור לשלוט בשווקים. בשל הציפיות להורדת ריבית נוספת בארץ, אנו מעריכים כי בטווח הארוך, השקל צפוי להמשיך להיחלש מול השטר הירוק".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  1 כתבת וזה נכון
  רפאל\ פינס 16/07/2012 16:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  משבר בשוק הנד"ן א סיבה ביטחונית ב השקל נוחת לערכו ביחס לשר המטבעות ג השוק כאן מתרחב רק באופן שקלי ד פער ריביות מצטמצם ה מקום בו יקנו חברים את המטבע הירוק ו עזיבה של בעלי ההון בעלי הייטק לחוץ לארץ ז בעלי המשכנתאות בסכנה ממשית ח בריחה של משקיעים רבים לאפיק דולרי ט האטה ועצירת ייצור מתקיימת עתה י צה"ל יצטרך הון דולרי להוצאות י"א בנק ישראל ישוב ויבצע רכישות ובטוח שלא מכירות כיוון שכסף דולרי חייב לעת חרום י"ב הבועה תתפוגג מייד עם פגיעה בכלכלה כיוון שהמחירים של המוצרים רק יעלו י"ג מערכות נוספות יזדקקו לדולרים
  סגור
 • 1.
  בקרוב פיצוץ בועת הנדלן הגדול בהיסטוריה
  נגמרה החגיגה 16/07/2012 13:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ולאנשים נגמר הכסף להתמנף
  סגור
 • על מה אתה מדבר ...
  מנחם 16/07/2012 17:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בועת נדלן גדולה בהיסטוריה - בחייך .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות