יישום חוק חינוך חינם מגיל 3 אושר הערב בממשלה

נתניהו: "זוהי החלטה היסטורית שמשנה סדרי עדיפויות. שנת 2012 היא שנת החינוך והביטחון. צה"ל הוא מגן המדינה ולכן הוספנו לו תקציב" 21 שרים תמכו לאחר הסכם עם שרי ש"ס
|
(5)
(קרדיט: Getty images Israel)
בתום מו"מ פוליטי ארוך שהתפרס על פני הלילה והבוקר וכלל גם עימותים בין שרי הממשלה, עבר הערב חוק יישום חינוך חובה חינם מגיל 3 ברוב של 21 שרים מול 8 מתנגדים. נתניהו אמר במסיבת העיתונאים שלוותה להחלטה כי ""זוהי החלטה היסטורית שמשנה סדרי עדיפויות. שנת 2012 היא שנת החינוך והביטחון. צה"ל הוא מגן המדינה ולכן הוספנו לו תקציב".

בבסיס המחלוקת עמד הקיצוץ הרוחבי בשיעור של 4% בכל משרדי הממשלה. המתנגדים העיקריים היו שר הביטחון, אהוד ברק, שר החוץ, ביגדור ליברמן ושר הפנים אלי ישי. לאחר שהושג הסכם עם שרי ש"ס לגבי ביטול קיצוצים בכמה סעיפים שתחת שליטתם נפתחה הדרך לעבר האישור.

בלשכתו של נתניהו הפעילו בסוף השבוע לחצים על השרים כדי שיתמכו בעסקת החבילה. לראש הממשלה בנימין נתניהו יהיה קשה להעביר את ההחלטה באישור ההמשלה זאת כוון שהשרים של מפלגות ישראל ביתנו, ש"ס והעצמאות הודיעו כי לא יתמכו במהלך.

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הבהיר שלא ייתמול בקיצוץ רוחבי זאת כל עוד הקיצוץ במשרד הביטחון לא יועמק. עוד דורש ליברמן לקבוע קריטריון לפיו חינוך חינם יוענק רק לילדי הורים ששירתו בצה"ל.

בין האירועים הבולטים בעניין זה, היתה עמדת הרמטכ"ל, בני גנץ, שחשש מפני הקיצוץ הגדול בתקציב הביטחון ואמר כי "מוכרים את צה"ל בזול". דרישת השר ליברמן כי ההטבה תינתן רק ליוצאי צבא לא קיבלה תמיכה מהגורמים המחליטים. יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ' קראה לשרי הממשלה להצביע נגד: "הקיצוץ ינחית מכה אנושה על מערכת הבריאות הקורסת, על החינוך, ועל ביטחון הפנים ויפגע בחלשים ביותר. כיוון שזהו קיצוץ בבסיס התקציב הוא קיצוץ לתמיד, ולכן יגדיל באופן בלתי נסבל את הפערים בחברה".

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  רעיון
  נאוה 09/01/2012 13:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יואיל רה" מ להפסיק להיות בלון נפוח ישלמו ההורים 1000שח והממשלה תסבסד 2000שח ככה נשלם פחות בתחומי הקיצוץ הרוחבי אם למר גנץ חסר כסף יזיז את גיל הפרישה שלא במערך הלוחם 2-3 שנים קדימה וימצא אוצר יום טוב לכולם במדינת חלם
  סגור
 • 2.
  נתניהו: ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה לנו! נקודה
  אלי 08/01/2012 22:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה לעשות, האיש עושה ועושה, אבל חבורת חדלי אישים בהם עיתונאים, פרסומאים ועוד מיליונרים למינהם - תוקפים את ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה לנו אי פעם! כן, גם טוב בהרבה מבגין!
  סגור
 • like
  טווח ארוך 09/01/2012 11:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מסכים-בנימין נתניהו ראש הממשלה הכי טוב שהיה למדינת ישראל וגם בעל האיקיו הכי גבוה בכנסת ,חבל שלא מספרים לציבור שהוא נבחר לאחד האנשים בעלי האיקיו הגבוהים בעולם היום.
  סגור
 • אתה צודק
  יעקב 09/01/2012 07:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ביבי הוא ראש הממשלה הכי טוב שהיה למדינת ישראל. אולמרט לקח שוחד , שרון החזיר שטחים וכדומה,
  סגור
 • 1.
  ביבי עבד על כולם
  לזרוק את הדוח לפח 08/01/2012 13:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ניצל את הדוח החפוז להטיל מס על הבורסה ולפגע בצבור הכל יתמסמס ורק ישאר המס. לא הסתפקו בכך ונטנו פטורים לבעלי קרקעות שיבנו . בעלי קרקע בגוש הגדול מוכרים דירות במליוני שקלים הם מחזיקים בקרקע של ירושה שעליה מס מופחת כי הם מחזיקים בקרקע 50 שנה לפחות הם ימכרו את הדירות פאר למליונרים בחול וגם לא ישלמו מס. אזי למי זה הועיל? הם אישרו את הטמטום הזה בועדת הכספים המדינה נותנת פרס לעשירים. שום דבר לא השתנה פה. לבטל את הפטור הזה שאושר בועדת הכספים ועוד המצביעים אמרו שהם יודעים שזה לא יועיל ולא יזיק. זה יזיק למדינה . חכמים על העם המסכן שהשקיע בבורסה. למליונרים וכרישי הנדלן הם נותנים פטורים. כל אחד יצא שם ברווח של 3 מליון לפחות ולא ישלם שקל מס!!!!. אז מתפלאים שהעם רוצה להשקיע בדירות?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות