ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

אקסלנס: "השפעת החקירה על רווחי בזק מוגבלת, הסיכון המשמעותי מגיע מכיוון אחר"

שאול אלוביץ, צילום: יח"צ
מניית חברת התקשורת הגדולה בישראל ממשיכה להיסחר בצל החקירה המתנהלת נגד בעל השליטה, שאול אלוביץ', כאשר ההשפעה גם מחלחלת למניות הנמנות בפירמידה של האחרון. מאז נחשפה הפרשה איבדה מניית  בזק 0% בזק 525 0% בזק בסיס:525 פתיחה:523 גבוה:525 נמוך:523 תמורה:691,837 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  כ-8% מערכה,  בי קומיוניקיישנס 0% בי 5,466 0% בי קומיוניקיישנס בסיס:5,466 פתיחה:5,466 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:    נפלה בלמעלה מ-16% ו אינטרנט זהב -0.97% אינטרנט זהב 2,664 -0.97% אינטרנט זהב בסיס:2,690 פתיחה:2,690 גבוה:2,664 נמוך:2,664 תמורה:11,215 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: צללה ביותר בכ-19%. 
כעת, רוני בירון, אנליסט בכיר באקסלנס ברוקראז', מוציא סקירה נרחבת על מגזר התקשורת עם התייחסות להשפעת חקירת הרשות לניירות ערך על חברת התקשורת כאשר מסמן נקודה אחרת שעשויה להעיב על החברה יותר מחששות תוצאות החקירה. כך נכתב:
"חקירת הרשות לניירות ערך מעיבה אמנם על הסנטימנט של בזק אך אנו מעריכים כי השפעתה על רווחי החברה מוגבלת והסיכון היותר משמעותי לחברה נובע מהתהליכים בשוק הקווי. תהליכים אלו עשויים להוביל לירידה משמעותית בהוצאה על שירותי תקשורת מצד לקוחות פרטיים ועסקיים, חלוקה מחדש של נתחי השוק תוך פגיעה בדומיננטיות של בזק, וירידה בהכנסות תשתית לאור הפרישה של רשת שלישית". בירון מעריך כי "כנגד מציאות זאת, יכולת החברה למזג פנימה את חברות הבת ולייצר חסכונות צפויה להוות גורם משמעותי בייצוב הרווחים".
"החברה מתכננת בתחום הקווי לפרוש סיבים בערים מרכזיות באמצעות הקנים של בזק ודרכים אחרות. החברה שואפת לחבר כמיליון בתי אב המהווים כמחצית מסך בתי האב בישראל ובכך לייתר עלות סיטונאית של 50-60 שקלים לקו. החברה מעריכה כי מעבר לתשתית עצמאית יתמוך במודל העסקי של שירותי הטלוויזיה והטריפל. כמו כן, רואה החברה פוטנציאל משמעותי במגזר העסקי המוערך בכ- 1.5 מיליארד שקל עם רווחיות גבוהה ונשלט כיום בעיקר על ידי בזק".
"לדברי החברה, פרישת הסיבים צפויה להוסיף בין 100-200 מיליון שקל להיקף ההשקעות השנתי בשלוש-ארבע השנים הקרובות עם החזר אטרקטיבי ולהיות ממומנת על ידי התזרים החופשי ללא עלייה במינוף הפיננסי. יחד עם זאת, רמת המינוף הנמוכה יחסית של החברה מהווה בסיס טוב להשקעות בתחום בטלוויזיה ופרישת הרשת". בירון מעריך כי "שיתוף פעולה אפשרי עם סלקום עשוי להוזיל ולזרז את הפרישה באופן משמעותי".
"בתחום הסלולרי, פרטנר לא רואה שיפור בסביבה התחרותית אך מצביעה על התייצבות בפרמטרים הפיננסיים לאור העובדה שמרבית בסיס המנויים מחזיק בחבילות עם מחיר נמוך. הם מעריכים כי שיפור ב- ARPU עשוי להתאפשר כאשר קצב גיוס המנויים של הוט יתמתן. עד אז, הגידול בנפח תעבורת הנתונים של הוט מוריד את עלות הרשת של פרטנר במסגרת הסכם שיתוף הרשת. כמו כן, החברה מתמקדת בהגדלת מכירות ציוד קצה לאחר שהסדירה את מנגנון האשראי".
בירון מסכם כי "אנו ממשיכים להעדיף חשיפה למניות הסלולר הנסחרות להערכתנו במכפילים אטרקטיביים ביחס לשלב במחזור הרווח. בזק מספקת אמנם תשואות תזרים ודיבידנד גבוהות יחסית אולם בהיעדר הקלה רגולטורית, היא חשופה להמשך שחיקה ברווחים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה