במדד המעו"ף - חודש מארס מסתמן כחודש של שינוי כיוון

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, אופטימי לגבי חודש מארס, למרות המפולות
 |  (3)
פותחים שבוע
ההערכה שלי אודות השווקים בכללם ידועה היטב בשבועות האחרונים – התחתית האחרונה כבר כאן. מדד המעו"ף סגר את השבוע עם צעד ארוך וחשוב למעלה המעלה את הסבירות לשבוע חיובי נוסף ובכלל, לסגירה חיובית של מארס. למשוואת קבלת ההחלטות לא נכנסו במהלך השבוע מרכיבים חדשים שיכולים לגרום לשינוי מהותי בתהליך הניתוח. לפיכך, יהיה הניתוח הנוכחי צמוד לקודמו עם שינויים מינוריים.
בגרף הרבעוני
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
מבחינת התנהגות שוק יש לשים לב למפולות האחרונות: 
 1. מפולת 2,000 נבלמה סביב רמת השיא של 1,998
 2. מפולת 2,008 נבלמה בטווח שבין התחתית של 2,006 לשיא של מפות 2,000. 
 3. גל הירידות הנוכחי אמור למצוא סעד בטווח שבין שני השיאים הבאים: השיא של 2,011 והשיא של 2,007. היינו 1,250 – 1,350 הנקודות. 
 4. כל גל ירידות אמור להיות מיוחס למהלך עליות שקדם לו. 
 5. כל השווקים כולם מתקנים את מהלך העליות שהחל בשפל של 2,011. 
 6. חיתוך פשוט של מהלך זה נותן את הטווח שבין 1,260 – 1,430 הנקודות. שימו לב לחפיפה של המספרים עם אלה מסעיף 3.


בתחתית הגרף אפשר לראות את מדד cci. יש לשים לב להתרחשות לאורך זמן כאשר הוא נסוג מתחת לרמת 100-, הדבר מעיד על קרבה לתחתית.בגרף החודשי אפשר לראות את הקרבה של המדד לרצועת בולינגר התחתונה המצוייה סביב רמת 1,300 הנקודות. קרבה לרצועה התחתונה מעלה את הסבירות למפנה.אם מארס יסגר מעל לגבוה של פברואר, ישבור המעו"ף את הרצף היורד ויחל רצף עולה, ואלה כבר חדשות חיוביות נוספות.

בגרף השבועי
הבשורות החיוביות בגרף השבועי הן שיש רצף עולה, מעל ממוצע 5. הממוצע משופע מעלה, הנר האחרון ירוק, שער הסגירה שלו גבוה מהגבוה של קודמו וסמוך לגבוה השבועי. כל אלו מעלים את הסבירות לשבוע חיובי נוסף.לסיכום, מדד המעו"ף ממשיך לבסס תחתית. 


ב-17 במארס, (ה') יתקיים ערב פרקטיקה וובינרי איתי בין השעות 21:00-22:30. נדבר על הנעשה בשווקים, אבחר את המניות המעניינות למסחר לטווחי זמן שונים ואענה לשאלות. כדי להבטיח את מקומכם בוובינר, בחינם כמובן, עליכם להירשם בלינק הבא. אנא מהרו לעשות זאת.

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
**הערה: כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מירידות עד היום בשווקים של 9%(דאקס כמשל)
  בטח שמרץ שנוי כיוון 14/03/2016 17:48
  הגב לתגובה זו
  24 0
  לקריסה טוטלית.
  סגור
 • 1.
  "הערכה שלי על השווקים בשבועות האחרונים ידועה היטב"
  נחשון 13/03/2016 10:36
  הגב לתגובה זו
  10 2
  ידועה גם ידועה. גם שבע שמונה שנים אחרונות. משפט זה שכתבת עושה לי ממש לא טוב וחש אי נעימות וכאבי בטן בעת אמירתו. הכותב חושב שאנו דבילים. אולי חושב שאנו אחת שמבינה שאולי כאן מנסה להישתוות אליה בדיבוריה וכתבותיה. ממש נוגע ללב ומעורר רחמים המשפט וזאת בתקופה של צינזור קשה של תגובות נגד קשות והעלעת תגובות שבח והלל שידועות בדיוק מי מקורן. אז אנא בטובך. עשו אותנו מאותה אצבע שגם אותך עשו. אל תמשיך לעבוד עלינו. לא אוהבים זאת. אם אתה בסדר תקבל תשואות. ואם לא תקבל על הראש. תודה נחשון .
  סגור
 • יפה כתבת נחשון. האמת בפרצוף (ל"ת)
  דבי 13/03/2016 12:11
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור