בלב הביקוש: אושרה למתן תוקף תכנית משולש הבורסה ברמת גן

התכנית כוללת הקמתם של מגדלי תעסוקה ומגורים בהשכרה ארוכת טווח במודל "דירה להשכיר" לצד מעונות סטודנטים. כמו כן, תיתכן העתקת מכללת שנקר ממקומה

 | 
(1)
הדמיית תכנית משולש הבורסה ברמת גן, צילום: ישר אדריכלים ודירה להשכיר
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב שבמינהל התכנון אישרה למתן תוקף את תכנית "משולש הבורסה" ברמת גן להקמת מגדלי תעסוקה ומגורים בהם 350 חדרי מעונות סטודנטים ו-400 יחידות דיור למגורים להשכרה ארוכת טווח. 
"מדובר בתכנית גדולה שתאפשר למאות משפחות צעירות לשכור דירה בתנאי שכירות הוגנים ויציבים לטווח ארוך, בטבורה של המדינה, בלב אזור הביקוש, בין תל אביב לרמת גן ובצמידות למערכות הסעת המונים", מסביר ​מנכ"ל דירה להשכיר, יאיר טל, ומוסיף כי "מדובר באחת התוכניות המתקדמות והחדשניות בישראל, בשל האופן בו היא מצליחה ליצור תמהיל שימושים מגוון ואינטנסיבי באזור בעל נגישות תחבורתית גבוהה ולהחיות מחדש את אזור מתחם הבורסה ברמת גן".
דירות להשכרה לתקופה של 20 שנה בשכ"ד מפוקח
התכנית מתפרסת על שטח של 13 דונם והיא ממוקמת בין רחוב בגין ממזרח ונתיבי איילון ממערב. בחלקו המזרחי של המתחם, לאורך רחוב בגין, ייבנה מגדל בן 60 קומות בעירוב שימושים של מסחר, שטחי ציבור, דירות להשכרה ומעונות הסטודנטים. עוד תוקם שדרה ציבורית פתוחה שתתחבר לכיכר ואליה יופנו חזיתות מסחריות.
המתחם המיועד להשכרה ארוכת טווח ישווק לציבור במהלך שנת 2019, במודל "דירה להשכיר" לפיו הדירות יושכרו לתקופה של לפחות 20 שנה בשכר דירה מפוקח, כאשר 25% מהדירות מיועדות להשכרה לזכאים במחיר מופחת. 

תכנית "משולש הבורסה", הדמיה
עוד בתכנית: שני מגדלי תעסוקה ואפשרות להעתקת מכללת שנקר
התכנית כוללת גם שני מגדלי תעסוקה בני 50 קומות ומבנה נוסף בן 8 קומות על שטח של 80,000 מ"ר לצד 5,000 שטחי מסחר, הפרוסים לאורך נתיבי איילון בהמשך למגדלים הקיימים בנגישות לתחנת רכבת תל אביב מרכז ולתחנת הרכבת הקלה המוקמת בימים אלה.
כמו כן, יוקצו שטחים לצרכי ציבור בהיקף של כ-10,000 מ"ר בשאיפה שאלו ישמשו עבור מוסד חינוכי ועל מנת לאפשר היתכנות של העתקת מכללת שנקר ממקומה ברחוב ידע עם, למקום זה במטרה לפנות מקום לבית ספר שישרת את שכונת חרוזים.
במסגרת התכנית יוקמו גם מרתפי חנייה עבור 900 מקומות חנייה מתוכם 600 מקומות חניה בתחום הפרויקט אשר ינוהלו כחניון ציבורי ו-300 מקומות חנייה בחניון ציבורי מתחת לרחוב בגין אליו ניתן יהיה להיכנס דרך מרתפי החנייה של הפרויקט או מרחוב בגין. 
יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב, אדריכלית דניאלה פוסק: "מדובר בתכנית תקדימית הן מבחינת היקפי הפיתוח והן מבחינת שילוב התועלות הציבוריות - מעונות סטודנטים ודיור להשכרה. כל זאת במרחב תעסוקתי הנשען על מערכות הסעת המונים. התכנית תואמת את מדיניות הציפוף לאורך קווי מתע"ן (מערכת תחבורה עתירת נוסעים) אשר אושרה לאחרונה ע"י הועדה המחוזית".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אשרי המאמין
  אזרח מודאג 13/05/2019 15:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איזו חברה תבנה מבני מגורים להשכרה בפיקוח במדינת הגנבים והגזלנים .מי מאמין הדירות ימכרו למשקעים אמידים שיעשו קומבינות בדירות כמו תמיד
  סגור