החוב לוחץ: אדרי-אל מנהלת מו"מ למכירת 51% מקניון שמונה סנטר

שבוע לפני פירעון האג"ח מנסה חברת הנדל"ן למצוא מזומנים. הקונה יעמיד הלוואה של 33 מיליון שקל. החברה מוכרת את הנכס לפי שווי הנמוך מהשווי בספרים

|
אדם אדרי גבי אדרי, צילום: סיון פרג'

חברת הנדל"ן אדרי-אל +3.47% אדרי-אל 116.3 +3.47% אדרי-אל בסיס:112.4 פתיחה:112.4 גבוה:120 נמוך:116.3 תמורה:1,631 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה היום (ב') כי היא מנהלת משא ומתן מתקדם במסגרתו תמכור 51% מזכויותיה בקניון שמונה סנטר בקריית שמונה בתמורה לכ-46 מיליון שקל. בנוסף, מבקשת החברה כי במסגרת ההסכם הקונה יעמיד לרשותה הלוואה בגובה של כ-33.1 מיליון שקל, כל זאת לטובת פרעון יתרת איגרות החוב מסדרה ב' של החברה אשר אמורים להפרע תוך כ-11 ימים. 

לפי העסקה, שווי הקניון עומד על 90 מיליון שקל. שווי זה נמוך מהשווי לפיו רשום הקניון בספרים - 108 מיליון שקל. על פי ההסכם המתגבש, הקונה יעמיד הלוואה של כ-33 מיליון שקל באותם התנאים אותם יקבל מהבנק המממן, כאשר אדרי-אל יעמידו לקונה כהתחייבות את 49% הנותרים בקניון שמונה. בנוסף, מנכ"ל החברה גבי אדרי יעמיד לקונה ערבות אישית של כ-15 מיליון שקל.

מניית אדרי-אל ספגה ירידה חדה של כ-37% בשנה האחרונה ובדו"חות הרבעונים האחרונים של החברה רשמה הפסד של 11.3 מיליון שקל. אדרי-אל ישראל פועלת בתחום הנדל"ן המניב המסחרי הכולל ייזום, פיתוח, הקמה, השכרה, ניהול והחזקה של נכסי נדל"ן להשקעה. החברה בוחנת מעת לעת רכישת נכסים מניבים פעילים, וזאת מתוך ראיה להשבחת הנכסים הללו. פעילות החברה מתבצעת בישראל בלבד, כאשר מרבית הנכסים ממוקמים בצפון הארץ (קרית שמונה, נהריה, טבריה, חיפה והקריות). הנכסים מושכרים לשוכרים שונים, ביניהם רשתות שיווק, מוסדות (תאגידים בנקאיים, קופות חולים), בתי עסק ומשרדים קטנים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות