הדולר ממשיך לדשדש: נחלש מול השקל ונסחר במגמה מעורבת בעולם

כצפוי, הריבית בגוש האירו נותרה ללא שינוי, ואילו הריבית בבריטניה הורדה בחצי אחוז
|
הדולר ממשיך לדשדש: נחלש מול השקל ונסחר במגמה מעורבת בעולם

השטר הירוק סגר את יום המסחר בירידה קלה מול השקל, בעוד בעולם הוא נסחר במגמה מעורבת, זאת לאחר החלטות הריבית שהתקבלו היום בצהריים בגוש האירו ובבריטניה. כצפוי, הריבית בגוש האירו נותרה ללא שינוי, ואילו בבריטניה הורדה הריבית בשיעור של מחצית האחוז לרמה של 1%.

מתחילת ינואר התחזק הדולר מול השקל בשיעור של כ-7%, ובימים האחרונים הוא מדשדש ברמות של 4.03-4.08 שקלים. כלכלני פינוטק מעריכים כי בטווח הקצר הדולר ינוע בטווח זה, כאשר פריצה של אחת הרמות תאותת על המשך המגמה.

"הדולר שממשיך לזגזג בעולם, מתנהג בצורה הרבה יותר רגועה בארץ והתנודות היומיות הפכו בשבועיים האחרונים להרבה יותר מתונות מהתקופה שקדמה. כל עוד יימשך המסחר הפחות תנודתי, אמורה מגמת העלייה להמשיך, לפחות עד 4.09 שקלים לדולר", מציינים כלכלני כלל פורקס.

הדולר רשם היום ירידה של 0.172% מול השקל ושערו היציג נקבע ברמה של 4.067 שקלים, ואילו האירו רשם ירידה של 0.231% מול השקל ושערו ניציג נקבע ברמה של 5.2165 שקלים. בעולם נחלש הדולר בשיעור של 0.62% מול הליש"ט, אך מתחזק מול האירו ומול היין, בשיעורים של 0.45% ו-0.36%. הזהב מתחזק ב-1.8% ונסחר ברמה של 918 דולר.

שירותי התעסוקה שפורסמו אתמול בארה"ב היו טובים מהתחזיות השחורות של הכלכלנים, מה שנתן רוח גבית למטבע האמריקני, והוא התחזק בשיעור של 1.4% מול האירו. הליש"ט, שספגה לאחרונה ירידות חדות, התאוששה מעט אתמול מול האירו, לאחר פרסום נתונים בבריטניה שהורו על התאוששות מסוימת בענף השירותים.

"מתברר שמשקיעים רבים חוזרים לזרועות המטבע הבריטי תוך לקיחת סיכון מחושב, אולם נראה שהזהב הוא המקום הטבעי שאליו מעדיפים המשקיעים לפנות, בעוד שאר המטבעות והסחורות ממשיכים להיסחר בתנודתיות גדולה תוך סיכון יחסית גדול למשקיעים", נמסר מחדר המסחר של פינוטק.

"יחד עם זאת, נראה כי המתכת היקרה מסרבת לשבור את רמת ההתנגדות ב-930 דולר, ולדברי אנליסטים בכירים נראה שהזהב ימשיך להיסחר, לפחות בעתיד הקרוב סביב רמות ה-880 עד 930 דולר. גם החלטות הריבית שיפורסמו היום ישפיעו על אמון המשקיעים בשווקים ובשוקי המטבעות והסחורות", מציינים בפינוטק.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות