הדולר צונח: "בשפת הכלכלנים, מתרחשת פה פעולת מספריים קטלנית"

כך אמר היום מיכה כלפון - סמנכ"ל ישיר קרנות נאמנות. "רק יציאה מהירה ממיתון תאושש את הדולר יותר ממטבעות אחרים אך לא נראה לנו שזה עומד להתרחש בשנה הקרובה"
|
הדולר צונח: "בשפת הכלכלנים, מתרחשת פה פעולת מספריים קטלנית"

מטבע הדולר סגר היום בירידות שערים מול השקל זאת לאחר שאתמול רשם התאוששות קלה מרמת שפל של חודשיים, אותה רשם ביום שלישי האחרון. בעולם ממשיך הדולר לאבד גובה לנוכח תוכנית הסיוע של פולסון וברננקי לכלכלה האמריקני, תוכנית שאמורה לעלות למשלם המיסים האמריקני לא פחות מ-700 מיליארד דולר וכנראה שיותר מכך. מאז יום חמישי בלילה, אז נודע דבר התוכנית של פולסון וברננקי, הספיק הדולר לאבד קרוב ל-3.5% מול השקל ו-3% מול האירו.

לדברי מיכה כלפון - סמנכ"ל ישיר קרנות נאמנות: "תכנית הסיוע הופכת את התמונה על פניה. בשפת הכלכלנים מתרחשת כאן "פעולת מספריים" קטלנית לדולר, מצד אחד, הזרמת כסף לשוק פירושה הרחבה מוניטרית ומצד שני, מימון הסיוע דרך העלאת מיסים ו/או קיצוץ תקציבי פירושו צמצום פיסקאלי. אלו 2 כוחות חזקים שפועלים לרעת הדולר מול היורו וזה עוד מבלי לקחת בחשבון חוליים בסיסיים שקיימים בלכלכה האמריקאית . רק יציאה מהירה ממיתון תאושש את הדולר יותר ממטבעות אחרים אך לא נראה לנו שזה עומד להתרחש בשנה הקרובה."

כבר ביום שישי בבוקר ציינה ורד דר, הכלכלנית הראשית של פסגות, כי "גם אם עדיין לא ידועים פרטי התוכנית, מה שברור זה שמשלם המיסים האמריקני יצטרך לקחת את זה על עצמו ולדולר זה לא יעשה טוב"

הדולר סגר בירידה של 0.73% לרמה של 3.936 שקלים. מול האירו סגר השקל בהתחזקות של 0.44% לרמה של 4.999 שקלים.

בנק ההשקעות מריל לינץ' שזה מכבר נרכש ע"י בנק אוף אמריקה פרסם אתמול סקירה על מצב המטבעות בשווקים המתעוררים וציין בתוך כם כי השווי ההוגן של השקל אל מול הדולר בטווח הבינוני עומד על 3.18 שקלים בלבד. עוד ציינו כלכלני מריל לינץ', כי "להערכתנו, כל עוד הדולר ישאר מעל 3.30 שקל, אנחנו לא רואים את הבנק המרכזי בישראל חוזר להתערב במסחר".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות