פרשת הבנק השוויצרי: נעצרה עובדת סוציאלית שהחזיקה מיליון דולר

כמו כן החזיקה מאות אלפי דולרים במדינות הרשומות כמקלטי מס. מספר הנחקרים בפרשה עלה ל-32
|
(6)
כסף שחור
חשודה נוספת בהחזקת כספים בחשבונות סודיים בשוויץ - שופט בית משפט השלום בחיפה, ערן קוטון, אישר היום את בקשת משרד חקירות מס הכנסה חיפה והצפון להאריך בשנית את מעצרה של חשודה נוספת בפרשת הבנק השוייצרי – עינת ארדמן רט, עובדת סוציאלית בת 42 מחולון, שנעצרה בחשד כי ניהלה חשבונות בנק לא מדווחים בהיקף של כמיליון דולר, אותם החזיקה בלפחות שלושה חשבונות בנק זרים נפרדים שנוהלו בסניפים השוויצרים של הבנקים UBS ו-Julius Bar וכן, לחשבון המתנהל בארה"ב ב-Bank of America.

במהלך חיפוש שנערך בביתה של החשודה, נתגלו ונתפסו גם מסמכים הקושרים אותה לקבלת כספים בהיקף של מאות אלפי דולרים מנאמנויות הרשומות במדינות הידועות כמקלטי מס - וואדוז ופנמה, לחשבונות בנק בחו"ל שנוהלו על שמה. גם בעלה, גיא ארדמן, נחקר בחשד כי השמיט הכנסות ולא דיווח על חשבון בנק המתנהל ב Bank of America ולאחר שהודה, שוחרר היום בערבות בבית המשפט.

ארדמן רט נעצרה לפני מספר ימים כחלק מחקירה בפרשייה מסועפת לחשיפת אזרחים ישראלים המחזיקים בחשבונות בנק ונדל"ן בחו"ל, עליהם - בניגוד לחוק - לא דיווחו לרשות המסים וזאת, במטרה לחמוק בתשלום מס בהיקפים של מאות מיליוני דולרים. שמה של ארדמן רט נמצא ברישומיו של הבנקאי הישראלי רוני אליאס מבנק UBS שבשוויץ, שנעצר לפני כחצי שנה בחשד שסייע לאזרחים ישראלים להסתיר את עקבותיהם בניהול חשבונות סודיים אלו.

בבקשה להארכת מעצרה שהוגשה לבית המשפט מצוין כי ארדמן רט פעלה להסתיר ולטשטש את הקשר שלה הן לנאמנויות במקלטי המס והן לחשבונות הבנק בחו"ל וכן כי נמנעה מלתת הסבר לממצאים שנתגלו ובחרה לשמור על זכות השתיקה בחקירתה הראשונית. היום מעצרה הוארך ביום נוסף ובהמשך היא תשוחרר תוך הפקדת ערבויות של 450,000 שקל למעצר בית מלא וזאת, על מנת למנוע אפשרות של שיבוש ראיות ותיאום גרסאות עם מעורבים אחרים.

נוסף לה, אתמול גם נעצרו ושוחררו בערבות שני חשודים נוספים פרשת הבנק השווייצרי: יוליאן יואל גרוסברג, תושב אבן יהודה בן 69, בעליה ומנהלה של חברת 'אלרם הנדסה וטכנולוגיות', ויוסף בית יוסף, תושב ת"א בן 54 העוסק בתיווך נדל"ן ובבניית אתרי אינטרנט אשר שניהם חשודים כי החזיקו כחצי מיליון דולר כל אחד בחשבון בלתי מדווח בבנק UBS בשוויץ, וכי נהגו להיפגש בחשאי עם הבנקאי רוני אליאס במלון פאר בת"א על מנת לקבל מידע ולהעביר הוראות לניהול חשבונו, במטרה להסתיר את היותם בעלי חשבון בבנק. לגרוסברג קיים חשבון בנק נוסף בלתי מדווח, המתנהל בארה"ב. בכך עלה מספר הנחקרים בפרשה זו ל-32.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מיסוי זה שוד - לוקחים בכוח
  איש שפוי 29/01/2015 14:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אנשים שלא יודעים להרוויח ביושר ולתרום לחברה "עובדים" בלקחת בכוח מאחרים שכן יודעים לייצר ערך אמיתי
  סגור
 • 3.
  מפא"י-נקים, מה אפשר לצפות
  גולדה מאיירסון 29/01/2015 07:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רבין החזיק חשבון בארה"ב, בוז'י מסתובב עם מזוודות מלאות דולרים, פואד מקבל שוחד עשרות מיליוני דולר, לגנוב זה בגנים של השמאלנים, בשנות השישים של המאה הקודמת אמר ספיר שר האוצר "לא תחסום שור בדישו". דהיינו תנו למפא"י-נקים לגנוב, זה צורך נפשי עבורם.
  סגור
 • 2.
  העיקר העובדים הסוציאלים מתבכיינים ומפגינים כל הזמן. (ל"ת)
  בושה וחרפה. 28/01/2015 17:35
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 1.
  סוף החגיגה. להעניש בחומרה יתרה את עברייני המס.
  עובד דחק 28/01/2015 15:40
  הגב לתגובה זו
  3 3
  מדהים איזה סכומי עתק מעלימים עברייני המס. ממש לא להאמין, עובדת סוציאלית בת 42, מניין לה סכומים שכאלה? בטח לא מעבודתה כעובדת סוציאלית. מעניין מה מקור הכסף...
  סגור
 • קנאי
  יעקב 28/01/2015 21:13
  הגב לתגובה זו
  2 2
  כולם מעלימים אחד פחות אחד זה שהיא העלימה יותר אז עוד נו נו נו שתפסו אותה
  סגור
 • הלוואי שיתפסו גם אותך. אם אתה מגן על גבבים כנראה שגם את (ל"ת)
  משה 29/01/2015 02:09
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות