נאוויטס עברה לרווח תפעולי - 1.1 מ' דולר; רוכשת עוד 30% משננדואה

מדווחת על הכנסות של 7.5 מיליון דולר ברבעון השלישי; השותפות עוברת לראשונה לרווח תפעולי; בשורה התחתונה, נאוויטס עדיין מדווחת על הפסד של כ-1.1 מיליון דולר, לעומת הפסד של כ-7.1 מיליון דולר ברבעון המקביל
|
אוניית קידוח של נאוויטס, צילום: LLOG

שותפות חיפושי הנפט והגז  נאוויטס פטר יהש +0.9% נאוויטס פטר 2,135 +0.9% נאוויטס פטר יהש בסיס:2,116 פתיחה:2,150 גבוה:2,191 נמוך:2,118 תמורה:5,697,926 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מדווחת על עסקה לרכישת כ-30% נוספים מפרויקט שננדואה, ועלייה לאחזקה של כ-53% בפרויקט. במקביל, מדווחת החברה על תוצאות הרבעון השלישי, עם מעבר לרווח תפעולי של 1.1 מיליון דולר, וצמצום משמעותי של ההפסדים בשורה התחתונה.

על פי הדיווח, נאוויטס רוכשת מחברת וונארי 30% מנכס הנפט שננדואה צפון ו-18.8% משננדואה דרום (יוקטאן), בתמורה ל-5 מיליון דולר. ממועד הרכישה, נאוויטס תשקיע בעלויות הפיתוח של הפרויקט באופן יחסי לפי חלקה המעודכן וכן תישא בתשלומים בהיקף של כ-13 מיליון דולר הכוללים תשלום המותנה בפיתוח שננדואה ועלויות נטישה עתידיות.

עם השלמת העסקה נאוויטס הפכה לבעלת שיעורי האחזקה הגבוהים ביותר מבין השותפות בנכס.

לאחרונה הודיעה LLOG, מפעילת הפרויקט, כי היא מממשת את האופציה שהוענקה לה בפברואר 2018, לרכישת זכויות בשיעור של כ-31% בפרויקט, ולצידה מחזיקה ביקון (Beacon), חברת הפורטפוליו של קרן בלקסטון, כ-16%.
 
בעקבות העסקה, נאוויטס פרסמה דוח משאבים ותזרים מזומנים מהוון מעודכן של חברת NSAI לאחזקותיה במאגר שננדואה. על פי הערכות NSAI, היקף המשאבים המותנים (2C) בשננדואה (צפון ודרום) עומד על כ-281 מיליון חביות נפט וחלקה של נאוויטס בתזרים המזומנים המהוון (10%) עומד על כ-969 מיליון דולר.

הכנסות של 7.5 מיליון דולר ברבעון השלישי
במקביל לעסקת שננדואה, נאוויטס מפרסמת את דוחות הרבעון השלישי, עם הכנסות של 7.5 מיליון דולר ורווח גולמי של כ-3 מיליון דולר. השותפות עוברת עם הפקת הנפט מפרויקט בקסקין, לראשונה מהקמתה, לרווח תפעולי של 1.1 מיליון דולר. נאוויטס הציגה EBITDA חיובי, שהסתכם ברבעון בכ-3 מיליון דולר, זאת לעומת EBITDA שלילי של כ-1.1 מיליון דולר ברבעון הקודם. בשורה התחתונה, נאוויטס עדיין מדווחת על הפסד של כ-1.1 מיליון דולר, לעומת הפסד של כ-7.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. 

תפוקה חזויה מפרויקט בקסקין

מקור: דוחות כספיים של נאוויטס

יו"ר נאוויטס פטרוליום, גדעון תדמור: "נאוויטס ממשיכה לנצל הזדמנויות, ולהרחיב את היקף פורטפוליו הנכסים שלה. העסקה להגדלת הזכויות בפרויקט שננדואה, פרויקט הדגל החדש של נאוויטס, נעשתה בתנאים מצויינים, ותאפשר לנו להוביל לפיתוח מהיר ומוצלח של המאגר עד סוף שנת 2023".

שותפות נאוויטס פטרוליום מחזיקה בפורטפוליו של נכסי נפט וגז בארה"ב וחלקה בכלל התגליות המוכחות עומד על כ-215 מיליון חביות נפט (C2+P2). בנוסף, מחזיקה השותפות בבלוק 7 במזרח קנדה - נכס אקספלורציה, אשר חלקה המוערך במשאבים המנובאים בנכס הוא כ-427 מיליון חביות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות