האוזר: "הגיעה השעה להורדת מסים לחברות בבורסה ולמשקיעים"

"הטבות מס למשקיעים ולחברות בבורסה, הן לא רק מכשיר יעיל לקידום חברות ציבוריות, אלא לקידום ערכים חברתיים"
 |  (4)
שמואל האוזר, צילום: יח"צ
בעוד משרד האוצר כבר החל לנווט את עודפי הגבייה של המשק ב-2017 שעשויים להגיע ל-19 מיליארד שקל, ולאחר ההתבטאויות של השר כחלון על הכוונה להוריד מסים, כעת יו"ר רשות ניירות ערך שמואל האוזר מחדד את צו השעה - להוריד את המס על הבורסה.
האוזר: "אני בעד אפליה מתקנת שמאזנת את המחיר הגבוה של שקיפות. העלות הגבוהה של השקיפות מצדיקה הורדת מסים לחברות בבורסה ולמשקיעים. הטבות מס למשקיעים ולחברות בבורסה, הן לא רק מכשיר יעיל לקידום חברות ציבוריות, ולקידום עניינם של המשקיעים, אלא הן גם מכשיר מוצדק, לקידום ערכים חברתיים, שגלומים בשקיפות, לטובת כולנו, לטובת כלל הציבור. הורדת מיסים בבורסה היא win-win-win-win. היא טובה למשקיעים כשערך נכסיו יעלה. היא טובה לעידוד פעילות עסקית של החברות ולתרומה לתעסוקה ולצמיחה. היא טובה לעידוד הפעילות בבורסה ושוק ההון. היא טובה לעידוד צינון שוק הנדל"ן. והיא טובה גם משום שתקבולי המסים צפויים לעלות. ולצד הטבות המס, הגיעה השעה גם לקדם "הודנא רגולטורית" - השוק משווע להפוגה רגולטורית עוד יותר משהוא משווע להקלה רגולטורית".
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
"הגיעה השעה גם לשקול tradeoff בין ממשל תאגידי איכותי לבין הקלות/הקשחות ברגולציה. לדוגמא, חברה שתיקח על עצמה למנות רוב של דח"צים, או שתיקח על עצמה להגביל את היחס בין שכר המנכ"ל לשכר הממוצע, או שתאפשר מינוי דח"צים לא ע"י בעל שליטה כבר בתקופה הראשונה, תהיה פטורה מדרישות תיקון 20, וכדומה. וכל אלה מתיישבים עם האג'נדה של הרשות היום לפיה אנחנו מבקשים להקל על הישרים מחד, ולהכות ברשעים מפרי החוק, מאידך. לעניין השימוש בוועדות בלתי תלויות בעסקאות בעלי שליטה על מנת לדמות תנאי שוק, אנחנו לא ניתן שהוועדות האלה יתנהלו באופן לקוי או באופן מדומה שמקריב את האינטרסים של המשקיעים".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אין בישראל בורסה, מתה. חבל להחיות
  נדי 27/11/2017 16:21
  הגב לתגובה זו
  6 0
  אחרי העלאות מס רווחי הון שהיו בישראל בשנים שעברו, כולנו עברנו להשקיע ולסחור בחול. איו הצדקה לבורסה בישראל, גם סיכון גבוה, וגם מס גבוה. תודה לממשלת נתניהו ש"פתחו לנו את העיניים" ועברנו למגרש הגדול. בורסה בישראל נועדה רק לפרנס כמה נושאי משרות וכמה סוחרים שנתקעו בישראל ולא עברו לחול. האינטרס של ממשלת הליכוד הוא לפרנס את הנדלן ולהפנות לו כספים, כדי שהמדינה תרויח ממיסים על נכסים וספסרות על קרקעות ודירות. גם לממשלה שמאלית סוציאליסטית לא כדאי להתפלל, הם יהרסו את המצב בשוק ההון עוד יותר. ולא נשכח את יאיר לפיד ש"פינק אותנו" בדוח מחזור על 800אלפשח, הייתי מצביע עבורו אבל איבד אותי בגלל זה. בקיצור, תניחו לבורסה בתא איפה שהיא כרגע - בקבר. עדיף שכך.
  סגור
 • 3.
  כל הכבוד להאוזר אבל...
  משקיע 27/11/2017 16:08
  הגב לתגובה זו
  4 0
  זה לא מספיק פופוליסטי להוריד מיסים על הבורסה, כי מבחינת שמחה חג'ג' מדימונה שמצביע ליכוד הבורסה מיועדת רק לעשירים. כחלון וביבי יודעים את זה ולכן זה לא יקרה. דבר נוסף, הממשלה לא רוצה להוריד את מחירי הנדל"ן, וירידת המיסוי על הבורסה תסיט כספים מהנדל"ן לשוק. לכן כל הדבר הזה יעלם כלא היה.
  סגור
 • 2.
  כחלון יודע שהכול נכון וצודק אך חושש מירידה בסקר (ל"ת)
  kobes 27/11/2017 15:53
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 1.
  לא כדאי לחזור ולהשקיע בבורסה הישראלית
  בן חי 27/11/2017 15:46
  הגב לתגובה זו
  4 0
  גם אם יורידו את מס רווחי הון ל5 אחוז....עדיף להמתין קצת זמן בארה"ב שוקלים לבטל את המס על רווחי הון וזאת לאחר שטראמפ קיבל אישור מהסנאט על הקלות מיסי כלכלה שונים בחודש שעבר.טראמפ מדגיש ורוצה שזרים מכל העולם ישקיעו בבורסה האמריקאית.
  סגור