לאומי: "להגדיל במעט את החשיפה לאפיק המניות המקומי"

|
(4)
בנק לאומי, צילום: Bizportal
הבורסה בת"א רשמה לאחרונה תשואת חסר על המדדים המובילים בחו"ל, במעו"ף הסיבה העיקרית היא החשיפה הגבוהה לסקטור הפארמה אבל גם שאר המדדים לא הראו תשואות מרשימות. בסקירה השבועית של מחלקת המחקר בבנק לאומי נכתב כי "ניתן להגדיל במעט את החשיפה לאפיק המניות המקומי, שנסחר להערכתנו בתמחור סביר בעת הנוכחית".
עוד נכתב, כי "לאחרונה המלצנו להקטין במידה מסויימת את החשיפה למניות חו"ל. המלצה זו באה בעיקר בגלל הרעה בתמחור. זאת, לאחר עליות מחירים חדות יחסית במדדי המניות העיקריים בעולם מאמצע חודש פברואר ועד אמצע אפריל, בעוד במסגרת הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2016 ניכרת ירידה מצרפית נוספת בהכנסות וברווחי הפירמות. גם לאחר הקטנה זו, אפיק מניות חו"ל נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ. החשיפה הכוללת למניות בתיקים המומלצים, לאחר התאמה זו, מוסיפה להיות "ממוצעת". 
לגבי שוק האג"ח, נכתב בהמלצה כי "מחירי האג"ח הממשלתי בעולם נמצאים ברמה גבוהה מאוד. אנו ממליצים לשמור על מח"מ בינוני-קצר בתיקי ההשקעות, תוך מתן עדיפות לאג"ח קונצרני בדירוגים גבוהים על אג"ח ממשלתי, בחו"ל. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים. ירידת התשואות שהתרחשה בחודשיים האחרונים מחזקת את המלצתנו זו."
ברמת המאקרו, נכתב כי "קצב הצמיחה הגלובלי צפוי להסתכם השנה בשיעור דומה לזה של שנת 2015. מבין מכלול הגורמים המעיבים בנקודת הזמן הנוכחית על שוקי ההון, הסיכון של התפתחויות שליליות בכלכלה הסינית נראה כמהותי ביותר".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  ,תמכרו
  בר 15/05/2016 16:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאומי רוצה לעזור לבעלי ההון הגדול לצאת מהבורסה ולהשקיע אותכם בתוך הבוץ עדיף שאתם תצאו ראשונים
  סגור
 • 3.
  רק תא 25 (ל"ת)
  שם 15/05/2016 12:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  כנראה ייתקעו עם מניות בבורסה ומחפשים למכור (ל"ת)
  תום 15/05/2016 11:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  בנק מיינסטרים ירושלים הרבה יותר טוב (ל"ת)
  יקר בטירוף 15/05/2016 09:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות