אופנהיימר מעניקים אפסייד מטורף של 300% למניית הביוטכנולוגיה הזו

 | 
(1)
לחובבי סיכון
חברת הביוטכנולוגיה כיאזמה (סימון: CHMA), המחזיקה מטות במסצ'וסטס ובירושלים, פרסמה אתמול את דו"חותיה הכספיים לרבעון הרביעי של 2015. החברה רשמה אמנם הפסד של 61 סנט למנייה - אך ב'אופנהיימר' חיוביים עליה למדי, ומעניקים לה אפסייד חלומי. נדגיש כבר בפתיחה כי הפסדי החברה היו גבוהים בהרבה לעומת התחזיות של בית ההשקעות עצמו (העריכו כי ההפסד יעמוד על 36 סנט למניה), וזאת בעקבות הוצאות תפעוליות גבוהות מהצפוי.
כיאזמה נסחרת בנאסד"ק ועוסקת במחקר ופיתוח של מוצרים תרופתיים, תוך התמקדמות בתרופות יתום לטיפול במצבים רפואיים שטרם נמצא להם טיפול. באתר החברה נכתב כי זו עוסקת בהסבת (או המרת) תרופות הניתנות בהזרקה לתרופות הניתנות באופן אוראלי, מה שכמובן משפר את איכות החיים של החולים. החברה נסחרת תמורת כמעט 248 מיליון דולר, ונכון לכתיבת שורת אלו מאבדת מערכה כ-4.1% במסחר.
לפי אופנהיימר, החברה צפויה לקבל תשובה סופית מה-FDA בנוגע לתרופת Mycapssa שלה ב-15 לאפריל (PDUFA Date), ובבית ההשקעות מעריכים כי התרופה תאושר ותחל להניב הכנסות כבר ברבעון הרביעי של השנה.  עקב כך, אופנהיימר צופים כי מניית החברה, שטרם פתיחת המסחר היום בניו-יורק נסחרה תמורת 10.75 דולר, תזנק בלא פחות מ-300%(!), אל מחיר של 43 דולר למניה, וממליצים עליה ב"תשואת יתר".
מיותר לציין, כי כגודל האפסייד, כך גם הסיכון במניה זו. ב-12 החודשים האחרונים נחתכה המניה בכמעט 50%, ונסחרה בתנודתיות.
כיאזמה כבר החלה בניסוי שלב 3 בתרופה הנ"ל באירופה, והוא יכלול 150 חולים, וצפוי להסתיים לקראת סוף 2017. בנוסף, החברה צפויה להכריז בסוף השנה על מוצר חדש, שיעשה שימוש באותה פלטפורמה טכנולוגית של ה-Mycapssa, ואף להתחיל ניסויים קליניים במוצר זה.
"אנחנו ממשיכים להאמין כי הליך האישור הרגולטורי של תרופת Mycapssa הוא בעל סיכון נמוך יחסית, בשל בחירת החברה במסלול הרגולטורי שעושה שימוש בנתונים קליניים ממחקרים וממקורות אחרים, כאשר בנוסף לכך לתרופה יתרונות משמעותיים בהשוואה לטיפולים הנפוצים בשוק", כתבו בהמלצתם. "בהינתן הנחת שיעור חדירה של 36% לשוק חולי האקרומגליה כיום, כיאזמה יכולה להגיע למכירות של 300 מיליון דולר בשנה בשוק האמריקאי בלבד".
נציין כי החברה סיימה את השנה עם קופת מזומנים של כ-149 מיליון דולר, סכום שאמור, לפי בית ההשקעותף להספיק למימון פעילותה עד להגעה לרווחיות. זאת, בהנחה שהתרופה Mycapssa תאושר על ידי ה-FDA.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה עם בגץ?????????? (ל"ת)
  ליויתן?????????? 16/03/2016 13:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור