פריגו לבעלי המניות שמתכנסים בת"א: "מיילן 'לא שמה עליכם'"

פריגו שוטחת בפני בעלי המניות את החיסרונות שבהצעה של מיילן. חברת הייעוץ למוסדיים ISS התנגדה להצעת הרכש
|
(3)
ג'וסף פאפא, צילום: יח"צ
בעלי המניות של פריגו מתכנסים כעת בתל אביב על מנת לדון על המלצת הדירקטוריון שלא לעשות דבר בכל הנוגע להצעת הרכש של מיילן. כזכור, ענקית התרופות בניהולו של רוברט קורי, הגישה הצעת רכש לפריגו תמורת 27 מיליארד דולר - מה שהצית פניה נחרצת של ג'ו פאפא נשיא פריגו אל בעלי המניות בקריאה להתנגד להצעה ו"לא לעשות דבר" במידה ויקבלו מסמכים כלשהם ממיילן או יועציה.
בראד ג'וזף, מנהל בכיר לניהול קשרי משקיעים של פריגו, אמר לנוכחים בכנס המשקיעים: "הצעת הרכש של מיילן משמידה ערך לבעלי המניות של פריגו מהסיבות הבאות. ההצעה של מיילן מונעת הטבות בטווח הקצר. גם אם מיילן היתה מציעה בהצעה הראשונית 205 דולר למניה במזומן - הדירקטוריון היה מתנגד. ההצעה השנייה היתה נמוכה מ-205 דולר למניה".
דירקטוריון פריגו פונה לבעלי המניות בקריאה להתנגד בטענה כי "ההצעה היום מהווה פרמייה של 14% בלבד לטוחח הקצר, כאשר בהסתכלות על שוק הביומד משנת 2012 ועד כה - 14% היא ההצעה הנמוכה ביותר שהוגשה - פרמיה מעליבה".
שנית, דירקטוריון פריגו טוען כי מיילן לא מספרת כי יש סינרגיות שליליות בתוך ההליך, הכולל 3 שנים של דילול משמעותי של בעלי המניות. לפריגו הסכמים עם צד שלישי שבמקרה של שינוי בעל שליטה - ההסכמים הללו ייפתחו למו"מ מחודש.
ג'וזף המשיך בפניה למשקיעים: "הקומבינציה של מיילן פריגו גרועה אף היא. יש ריכוז בעלי מניות ארעיים רבים במיילן. הרבה מניות ימצאו את עצמן בשוק החופשי. מיילן פרסמה תשקיף מדף ביום של הצעת הרכש ויש לשים אליו לב, במיוחד סביב אבוט המחזיקה 14.2%. השילוב של פריגו ומיילן ידלל באופן משמעותי את הצמיחה והערך של פריגו. המכפילים של מיילן נמוכים משמעותית לעומת חברות דומות, ולא רק בהשוואה לפריגו.
"המוצר המרכזי של מיילן הוא בעייתי. הוא זה שאחראי ל-11% מהכנסות החברה ב-2014 ול-20% מהרווח למנייה. המוצר צפוי להיתקל בתחרות גנרית עוד השנה. זה לא המצב בפריגו", הוסיף. 
"שלישית, הממשל התאגידי של מיילן משמיד ערך. מיילן זכתה לציון הגרוע 10 על ידי ISS (ייעוץ למוסדיים), בעוד פריגו דורגה עם הציון 6. כמו כן, כרגע יש תביעות כנגד מיילן בארה"ב לאחר שלא עדכנו את המשקיעים על ההשתלטות העויינת. אנו מאמינים שממשל תאגידי נכון מייצר ערך לבעלי המניות. על זה יש להוסיף כי במיילן יש תגמול מוגזם של נושאי משרה. ודבר אחרון, יש חסימה של בעלי המניות מליהנות מההשתלטות".
"מיילן הצליחה בכישרון רב ליצור כלא תאגידי בו בעלי המניות לא יכולים ליהנות מפרמיית השתלטות או להחליף את ההנהלה. באפשרות הראשונה מדובר בשתי חברות הנסחרות זו לצד זו עם התנהלות נפרדת, וכל עסקה חייבת לעבור אישורים בשני הדירקטוריונים - מה שיעיב על ההתנהלות. גם סוכנות הדירוג מודי'ס ציינה כי יכולתה של מיילן לשרת את החוב בדרך זו היא בעייתית, ולכן הם פונים בדרך של הפחדה: דיליסטינג. העובדה שבעסקה כה גדולה מיילן לא שולחת נציג להיפגש עם בעלי המניות ולדון עמכם - מעידה על כך שהחברה 'לא שמה עליכם' כבעלי מניות".
בתוך כך, חברת הייעוץ למוסדיים ISS הצביעו נגד המכירה של החברה למיילן.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מותר לקורי להציע גם 150 דולארים
  יותם המבין 21/09/2015 07:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תגידו שאתם מבקשים 400 - מה הבעיה - לא צריך להיעלב....
  סגור
 • 2.
  אדיוט למי שמסכים להצעה שכזו שיתאבדו יחד עם המנייה (ל"ת)
  אא 20/09/2015 12:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  טוב....קורי הגיש הצעה - בואו נדבר כמה את מבקשים ? פריגו (ל"ת)
  לפאפא ..אל תתעקש 20/09/2015 11:06
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות