אנלייט: רישיונות מותנים לפרוייקטי רוח בהיקף של 400 מגה וואט

 | 
(1)
שאול אלוביץ, צילום: יח"צ
חברת אנלייט אנרגיה -0.07% אנלייט אנרגיה 307.1 -0.07% אנלייט אנרגיה בסיס:307.3 פתיחה:307.3 גבוה:311 נמוך:303 תמורה:2,583,178 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הולכת ומתקרבת להקמת פרוייקטים בתחום אנרגיית הרוח בהיקף של 400 מגה וואט. היום מדווחת החברה כי שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים על רישיונות מותנים לשלושה פרויקטים גדולים לייצור חשמל באמצעות טורבינות רוח בהיקף כולל של כ- 400 מגה וואט אשר מצויים בשליטת החברה.

מדובר בשלושה פרויקטים ברמת הגולן, באזורי רוח אטרקטיביים - פרויקט עמק הבכא בעל רישיון מותנה בהיקף של 102 מגה וואט, פרויקט עמק הרוחות בעל רישיון מותנה בהיקף של 169 מגה וואט הנמצא בצפון רמת הגולן, ופרויקט רוח בראשית בעל רישיון מותנה בהיקף של 130 מגה וואט הנמצא באזור הר פרס. שלושת הרישיונות המותנים אושרו במהלך 2014 על ידי רשות החשמל בטרם העברתם לאישור שר האנרגיה.

פרויקט עמק הבכא נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים, והחברה מעריכה כי קיימת סבירות להשלמת הדרישות הרגולטוריות והתכנוניות להקמתו במהלך שנת 2015. הפרויקט צפוי לכלול 34 טורבינות בהיקף כולל של 102 מגה וואט וצפוי להניב תקבולי חשמל בהיקף של כ- 110 מיליון שקל בשנה, למשך תקופה של 20 שנה.

עלות ההקמה המוערכת להספק הרישיון עומדת על כ- 860 מיליון שקל והחברה כבר חתמה על כתב תנאים אינדיקטיבי עם בנק הפועלים למימון לפרויקט במתווה Project Finance.

פרויקטי "עמק הרוחות" ו"רוח בראשית", בעלי רישיונות מותנים בהיקף של 169 מגה וואט ו-130 מגה ואט בהתאמה, הינם פרויקטים המצויים בתהליכי פיתוח וטרם קיימת וודאות לגבי התממשותם והיקפם הסופי. להערכת החברה, כל מגה ואט מותקן שיוקם צפוי להניב תקבולי חשמל בהיקף של כמיליון שקל לשנה, למשך תקופה של 20 שנה.

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט אנרגיה מתחדשת אמר היום: "מדובר בפרויקטים בעלי חשיבות לאומית, אשר בגודלם מהווים קפיצת מדרגה בהיקפי ייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות במדינת ישראל ויתרמו משמעותית לעמידה ביעדי הממשלה ולקידום מעמדה הבינלאומי של ישראל בתחום".

לדבריו, "עבורנו, אישור הרישיונות על ידי השר הינו אבן דרך משמעותית בתהליך פיתוח הפרויקטים, ואינדיקציה נוספת לאיכות צבר הפרויקטים שמפתחת החברה, המהווה מנוע צמיחה משמעותי ביותר. החברה ממשיכה לבסס את מעמדה כיזם מוביל בתחום הרוח בארץ ובחו"ל".

סילבן שלום, שר התשתיות הלאומית, האנרגיה והמים: "אישור הרישיונות המותנים לארבע חוות הרוח מהווה מתן רוח גבית לקידום אנרגית הרוח בישראל, אשר יקרב אותנו צעד נוסף אל עבר השגת יעדי הממשלה לייצור חשמל באנרגיות מתחדשות".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מנייה מומלצת לטווח הארוך לעולם לא היה ...
  22 14/01/2015 15:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בררה ויעבור לאט לאט לאנרגיה נקייה וחסכונית
  סגור