קבלת פנים אוהדת למגדלי הים התיכון: כמה רווח רואים המשקיעים?

היום החלו להיסחר המניות של חברת הדיור המוגן בבורסה בתל אביב והם כבר מניבים רווח נאה למשקיעים
|
(1)
מוטי קירשבאום, צילום: יח"צ
חברת מגדלי תיכון -1.23% מגדלי תיכון 955 -1.23% מגדלי תיכון בסיס:966.9 פתיחה:966.9 גבוה:970 נמוך:955 תמורה:2,338,877 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הצטרפה היום באופן רשמי לבורסה בתל אביב - והיא זוכה לקבלת פנים חיובית מצד המשקיעים. חברת הדיור המוגן השלימה את ההנפקה בשבוע שעבר והיום החלו להיסחר מניותיה באחד העם - ואלו מניבים למשקיעים רווח קל של כ-3% על השקעתם. גם איגרות החוב של החברה שזכו להיענות גבוהה מצד המשקיעים מספקים רווח מרשים של כ-0.5%.

חברת מגדלי הים התיכון גייסה במכרז בשבוע שעבר כ-222 מיליון שקל ממשקיעים בהנפקת מניות. כמחצית הסכום הגיע לידי החברה ומחצית הסכום נמכר למשקיעים על ידי בעלי המניות בחברה. בנוסף, גייסה החברה כ-250 מיליון שקל באמצעות הנפקת סדרת מוצלחת במיוחד.

מניות החברה הונפקו למשקיעים במחיר של 460 למניה. היום, נסחרות המניות סביב רמה של 475 אגורות המשקפות למשקיעים רווח של 3.2% על השקעתם. איגרות החוב שהוצעו למשקיעים בריבית גבוהה של כ-5%-6% זכו להיענות גבוהה והמכרז לגביהן נקבע ברמה של 3.55%. היום כאמור, מטפסות איגרות החוב במסחר לרמה של 100.5 אגורות ומניבות למשקיעים רווח נוסף.

רשת מגדלי היום התיכון כוללת שישה בתי דיור יוקרתיים המיועדת לגיל השלישי אשר כולל כ-1,200 יחידות דיור ומחלקות סיעודיות. שווי הנכסים שבבעלות החברה עמד בסוף ספטמבר על יותר מ-2 מיליארד שקל. ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות כפי שמופיע בספרי החברה הסתכם ב-450 מיליון שקל.

מוצלחת פחות אשר קרוב לוודאי שלא תניב למשקיעים רווח ביום המסחר הראשון היא של חברת סקייליין. חברת הנדל"ן הפועלת בקנדה הצליחה לגייס כ-70 מיליון שקל במסגרת ההנפקה הראשונית לציבור. עם זאת, במסגרת ההנפקה התקבלו ביקושים נמוכים והחתמים בהנפקה נאלצו לרכוש מניות בהיקף כספי של למעלה מ-9 מיליון שקל.

עבור המשקיעים מדובר באיתות שלילי בשל החשש כי המניות הנמצאות בידי החתמים יגיעו לשוק בסמוך להנפקה. מניות החברה יחלו להיסחר בבורסה בתל אביב בתוך מספר ימים - ואז ניתן יהיה למדוד האם למשקיעים בהנפקה יהיה רווח או הפסד. את שתי ההנפקות הובילה חברת החיתום של פועלים IBI.
קרדיט צילום: ישראל מלובני
קרדיט צילום: ישראל מלובני

בתמונה מימין לשמאל: רון מלכא, מ"מ יו"ר הבורסה, יוסי שטיינמן, דירקטור במגדלי הים התיכון, בוריס לוין, סגן יו"ר מגדלי הים התיכון, בטי קפלן, מנהלת בית מגדלי הים-התיכון צומת סביון, דורון ארנון, מנכ"ל רשת מגדלי הים התיכון, מוטי קירשנבאום, יו"ר החברה חני שיטרית בך, סמנכ"ל בכיר ומנהלת המחלקה הכלכלית, יוסי ביינארט, מנכ"ל הבורסה.

מוטי קירשנבאום, יו"ר מגדלי הים התיכון: "אנו בטוחים כי ההנפקה תהווה צעד משמעותי בצמיחת החברה. הפיכתה לחברה ציבורית תאפשר לנו לשפר עוד יותר את השירות עבור הדיירים שלנו, הנכס החשוב ביותר של מגדלי הים התיכון, ולהמשיך להוביל את שוק הדיור המוגן בישראל".

חני שטרית בך, סמנכ"ל בכיר ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה לניירות ערך, אמרה כי מגדלי הים התיכון היא החברה ה-100 בענף הנדל"ן. 20% מהחברות הנסחרות בבורסה הן חברות נדל"ן.

יוסי ביינארט, מנכ"ל הבורסה הוסיף כי זוהי פתיחת המסחר הראשונה שהוא משתתף בה ושהוא מקווה ובטוח שיהיו עוד הרבה כאלה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  קונה מחוץ לבורסה אגח של דוראה,לידקום,לנדמארק
  אגח 11/03/2014 12:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אולימפיה,מלרג,טאו ואחרות. מוכר כמגן מס. עסקה תמורת מזומן. פרטים במייל: DOR123DORI@WALLA.COM
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות