בפסגות מאוכזבים מדוחות מזרחי ומורידים המלצה - מה מחיר היעד?

בבית ההשקעות עדיין מאמינים כי מזרחי טפחות הוא מהטובים והאיכותיים, אולם החשש מאי הוודאות במשק הישראלי היטו את הכף
|
(1)
אלדד פרשר, צילום: אבשלום ששוני
על רקע הדוחות הכספיים האנמיים ששיחרר היום בנק מזרחי טפחות לשנת 2013 מורידים היום בפסגות ברוקראז' את ההמלצה שלהם מ'קנייה' ל'החזק'. הבנק דיווח על ירידה של 6.6% ברווח הנקי לרבעון האחרון להיקף של 252 מיליון דולר, כאשר הרווח הנקי השנתי נותר כמעט ללא שינוי ועמד על 1.078 מיליארד שקלים. המניה נסחרת כעת ביציבות תמורת 43.4 שקלים למניה.

טרנס קלינגמן מבית ההשקעות פסגות כותב בהמלצה כי "ברמה התפעולית נרשמה אכזבה ברמת ההכנסות מריבית. תיק האשראי צמח פחות מהצפי מהרבעון הקודם והורדת הריבית ע"י ורמת האינפלציה פגעו גם כן בהכנסות מימון. רמת ההכנסות האחרות וההוצאות היו בהתאם לצפי".

קלינגמן מוסיף כי גם התוצאות של הרבעון הנוכחי נראות מאתגרות. לדידו, "האתגרים אשר סביבת הריבית ואינפלציה נמוכה הציבו ברבעון הרביעי 2013 רק מתעצמים במהלך הרבעון הראשון 2014. בנק ישראל הוריד את הריבית פעם נוספת, והתחזקות השקל לצד ביקושים חלשים ורפורמות מבניות במשק באים לידי ביטוי באינפלציה נמוכה ואפילו שלילית".

בנוסף, בפסגות מתייחסים גם לדבריה של הנגידה פלוג, אשר הביעה דאגה לאחרונה מהמשך הגידול המהיר בהיקף המשכנתאות ובמשקלן בתיק האשראי של הבנקים. להערכת פסגות, "כבר לא ניתן להקשיח תנאים לגבי משכנתאות חדשות. במקום זאת אנו עשויים לראות גידול נוסף בהפרשה ענפית בתחום המשכנתאות".

בפסגות מסכמים וכותבים כי "אנו עדיין חושבים שמזרחי נמנה מבין הבנקים האיכותיים והיעילים ביותר במערכת. עם זאת, מבחינת שיפור התשואה על ההון השנים 2014 ואולי גם 2015 מסתמנות כמאתגרות. מחיר המניה אמנם מצביע על דיסקאונט של 15% לשווי ההוגן העומד על 50 שקל למניה, אולם הסיכון מצעדים נוספים ע"י בנק ישראל מביאים אותנו להורדת המלצה להחזק".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אלי יונס כבר לא המנכל.....וזה אומר הכל. היה מנהיג ומנהל (ל"ת)
  אחד 11/03/2014 07:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות