ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

דו"ח הנאמן: ענבל אור העבירה לבעלה לשעבר 1.7 מ' ש' מקופת החברה מתוקף הסכם הגירושין, ועשתה חגיגת קניות

אחת העובדות זוכה לשכר חודשי של 40 אלף שקלים, מסיימת לעבוד כל יום ב-14:00, וזה עוד כלום... 
ענבל אור, צילום: יח"צ; אלכס ליפקין
הדוח הראשון של עו"ד איתן ארז, הנאמן שמינה ביהמ"ש להקפאת ההליכים בקבוצת אור סיטי נדל"ן שבבעלות ענבל אור, הוגש הבוקר (ה') והמלצתו המרכזית היא "לפרק את החברה ולאפשר לכל פרויקט להיבנה בשיטת "משק סגור" ע"י הדיירים ו/או בעלי הקרקע בסיוע מפרק זמני. בעניין זה נכתב כי "אין כל תרומת בעלים, בעלת השליטה לא מביאה "כסף מהבית", ואפילו את הסכום של 1.5 מיליון שקלים שהתחייבה להזרים לתקופת הניהול, היא לא הפקידה אלא הופקדו 111 אלף שקלים בלבד". מעבר לזה, הדו"ח חושף התנהלות מזעזעת של ענבל אור בכספי רוכשי הדירות. 
בראשית הדו"ח יש התייחסות ל'סיבות האמתיות לקריסת החברה', וכך נכתב: "מהבדיקות שערך הנאמן עד כה, עולות סיבות רבות לקריסת החברה בהן: ערבוב נכסים, הוצאות עתק על פרויקט בבלי, הוצאות מטה מופרזות, משיכות אישיות של בעלת השליטה במיליוני שקלים, החזקת משרד יקר, משכורות גבוהות ביותר. נזכיר כי במצבת עובדי החברה נמצאים מס' עובדים שעלות שכרם היא אסטרונומית. כך למשל, מופיעים במצבת השכר מספר עובדים שעלות שכרם היא בין 35,000 שקל ל-57,000 שקל  לחודש! לגבי עובדת אחת נמסר לצוותו של הנאמן כי עלותה היא קרוב ל-40,000 שקל לחודש למרות שהיא עובדת מידי יום עד השעה 14:00". 
הנה עוד כמה פרטים מסמרי שיער:
- מערכת המחשבים של קבוצת אור סיטי נותקה והוצפנה עקב חוב לקבוצת החברות, שלא שולם כבר 10 חודשים לחברת יוניק תעשיות תוכנה בע"מ המעניקה שירותי מחשוב לקבוצת החברות. חברת יוניק ניתקה את השרתים והצפינה אותם
- שתי דירות בפרויקט מגדלי הצעירים בת"א נרשמו על שם בנותיה הקטינות של ענבל אור
- שולמו מקופת החברה כ-1.7 מיליוני שקלים לבעלה לשעבר של גב' אור (מר גרינפלד ) מכח הסכם גירושין שבו נקבע כי עליה לשלם לו פיצוי של "איזון משאבים" בסך 5 מיליון שקל שישולמו באמצעות 60 שיקים מעותדים שיימסרו למר גרינפלד מראש. פיצוי זה שאמור היה להיות משולם כמובן מכספה האישי של הגברת אור ,שולם בסך של כ- 1.7 מיליון שקל מכספי החברה דהיינו מכספי רוכשי הדירות. כלומר אדם שרכש דירה ברמת גן וחשב שכספו מובטח ומיועד לבניית הבניין, למעשה שילם את הסדר הגירושין של הגב' ענבל אור מבעלה. 
- השתמשה בכספי החברות כרכושה הפרטי ובכלל זה השתמשה בכספי החברות לצורך מתן הלוואות לבני משפחתה. כך לדוגמא, כרטיס הנהלת החשבונות של אחיה של הגב' אור, מר חיים קריאף-אור מצוי ביתרת חובה לחברת אור סיטי נדל"ן בסך של 172.5 אלף שקל (המורכב בין היתר מהלוואות). יתרה מזאת, כרטסת הנהלת החשבונות של הגב' אור כוללת הוצאות פרטיות רבות כגון: טיסות לחו"ל וחופשות משפחתיות בעשרות אלפי שקלים, אחזקת גינה כ-17 אלף שקל, רכישת אופנוע כ-18 אלף שקל, רכישות תכשיטים בעשרות אלפי שקלים מחברת ה.שטרן ואחרים, רכישות בעשרות אלפי שקלים בחנויות אופנה, תשלום שכר למטפלת, רכישות רבות של אביזרים לתינוקות ועוד.    
הבור הכי גדול, שריסק את ענבל אור וגרר התנהלות של טירוף - 'פרויקט בבלי':
וכך נכתב בדו"ח: לצורך שיווק הפרויקט, הוציאה הקבוצה כ-17 מיליון שקל נוספים מהם כ-10 מיליון שקל בגין פרסום וכ-6 מיליון בגין אירוע השקה גרנדיוזי בבית מלון, תכנון ועוד. הסכומים המדויקים שהוצאו בגין פרויקט זה קשים לחישוב מכיוון שהפרויקט גזל גם הוצאות הנהלה וכלליות, הוצאות משפטיות ובסופו של דבר גם ריבית. הניסיון לשווק את הפרויקט לא צלח מכיוון שהדירות שווקו במחירים יקרים לאותה תקופה, ומכיוון שהחברה לא הצליחה להתקשר עם מספיק רוכשים. בסך הכל גרם פרויקט זה לחברות להפסד של 30 מיליון שקל לפחות."
"על מנת לממן את ההוצאה העצומה הנ"ל ומכח שיטת ערבוב הנכסים והערבוב בין פרויקטים שהייתה נהוגה בקבוצת החברות, עשתה החברה שימוש בכספים שהועברו אליה מרוכשי פרויקטים אחרים ובמיוחד מפרויקט ז'בוטינסקי 104 ר"ג ופרויקט שדרות הילד ברמת גן. אותם רוכשים אף הוחתמו ככל הנראה על מסמכים שידוע להם כי הכספים אינם מופקדים בחשבון נאמנות ייעודי לפרויקט אלא יופקדו בקופת החברה. ההסתבכות באותו פרויקט בבלי, יצרה למעשה תחילתו של כדור שלג, שממנו החברה כבר לא יכלה להתאושש בהיעדר הון עצמי".
ואם זה לא מספיק, אז עוד נכתב בדו"ח כי "הוצאות המטה של המשרדים, הנהלה וכלליות של החברה, הגיעו כמעט למיליון ₪ בחודש שהורכבו מעלויות שכר של 600,000 שקלים לחודש, אחזקת משרד מעל ל-100,000 שקלים בחודש, אחזקת כלי רכב רבים בליסינג, ביטוחים, הוצאות משפטיות, יועץ תקשורת, רואה חשבון וכולי. בנוסף לכך, בוצעו לאחרונה שיפוצים בסך של כ-500,000 אלף שקלים במושכר. בשנת 2013 בקירוב בוצע גם מעבר ממשרד למשרד שעלה מעל מיליון שקלים".
ואולי הפרט הכי משמעותי: הנאמן סבור שהדו"חות לשנת 2014 אינם משקפים באופן נאות את המצב הכספי של החברה. "בהתאם לחוות דעתם של פירמת RSM  צריך היה להפחית ממצבת הנכסים שהוצגה בבקשת ההקפאה 55.6 מיליון שקלים, להוסיף חובות נוספים שלא הוצגו בסך של 71.6 מיליון שקלים  כך שבסה"כ ההבדל בין התמונה ה"ורודה" שהוצגה בבקשה להקפאת הליכים לבין המציאות הינו 127.2 מיליון שקלים לחובת קבוצת החברות".
אור סיטי נדל"ן בתגובה לדו"ח: "מדובר בדו"ח מגמתי הבוחר להתעלם מהנתונים הפיננסיים האמיתיים של החברה. יצויין כי סוגיית המע"מ מצויה בבדיקה וכי טרם יצאו שומות ועל כן לא ניתן כל פירוט בעניין. אנו נקרא את הדו"ח לעומקו, נגיב עניינית לבית המשפט על כל טענה וטענה ונוכיח כי עיקר הטענות אינן מדויקות וכי חברת אור סיטי הינה חברה ריווחית, אשר יש ביכולתה לחזור לפעילות תוך מימוש תוכנית הבראה".
תגובות לכתבה(76):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה