פרוטוקול ה'פד': חברי הוועידה נגד הפסקת התכנית, "הכלכלה בבעיה"

לאחר ציפייה רבה, חברי וועידת השוק הפתוח של הפדרל רירב פירסמו את הפרוטוקול של הוועידה אשר התקיימה ב-30 לאפריל,
 |  (1)
פדרל ריזרב
בשעה 21:00 (שעון ישראל) הפדרל ריזרב פירסם את הפרוטוקול אשר הביא להחלטת הריבית של חודש מאי אשר התקיימה ב-30 לאפריל. על פי הפרוטוקול, לא הייתה תמימות דעים לגבי המועד בו יש להפסיק את תכנית הרכישות. מספר חברי וועידה היו מוכנים להתחיל בצמצום תכנית הרכישות כבר בחודש יוני הקרוב בעוד שכמה חברי וועידה טענו כי ייתכן ויש להרחיב את התכנית במידה והאינפלציה תמשיך לרדת.

כאמור, מיעוט מחברי הוועידה אשר התכנסו בוושינגטון תמכו בצמצום תכנית הרכישות כבר בקיץ הקרוב, זאת במידה והכלכלה בארה"ב תציג צמיחה יציבה.

הקול המשמעותי ביותר בוועידה היה שייך לברננקי אשר התנגד להפסקת תכנית הרכישה. בין קולות המתנגדים היה ניתן למנות את אסתר ג'ורג' נשיאת ה'פד' של קנסס אשר טענה כי במידה והמדיניות הנוכחית תימשך נשקפת סכנה לצמיחה של הטווח הארוך. כמו כן ציינה כי המשק יוצא מאיזון כאשר סכנה נוספת נשקפת למוסדות ציבוריים רבים.


תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תגובות חברי הפד
  שמואל 23/05/2013 05:47
  הגב לתגובה זו
  0 1
  התגובות מעורבות הפרשנות לפחות בכותרת שגויה עובדה מוצקה פרשנות מירב המשקיעים הפעילים בשוק הביאה למימוש מיד לאחר פרסום פרוטקול הדיונים השוק מצפה למימוש בריא מוטב מוקדם מן המאוחר בדיעבד לא יחסרו סיבות להצדקת הנפילות כמובן המצב של הכלכלות האירופיות והמצב הכלכלי בארץ לא מצדיקים ראלי בשוק ההון אלא להיפך חכמים ימהרו לממש על מנת למנוע מפח נפש אני אישית מחזיק בנכסים סולידים מתובל בתעודות סל בחסר שצפויות להמריא היום לא אממש מאחר ולדעתי הירידות רק בתחילתם
  סגור