האוצר: להמשיך בביצוע פרויקט תחנת הכוח אשלים; "הנזק מביטול הפרויקט גבוה"

 |  (1)
ממשיכים בתכנית
האוצר החליט להמשיך עם פרויקט תחנת הכוח באשלים: החשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, החליטה להמשיך בביצוע פרויקט תחנת הכוח התרמו-סולארי באשלים (PLOT A). באוצר הסבירו כי החלטת החשבת הכללית התקבלה "לאחר בחינה מקיפה שהעלתה כי הנזק מביטול הפרויקט יהיה גבוה לאין שיעור מהתועלת שבביטולו". נזכיר כי הסוגיה עלתה לדיון על רקע בקשת הזכיין (קבוצת שיכון ובינוי) להחלפת הבעלים, חברת אבנגואה שנכנסה להקפאת הליכים, בקרן נוי ובחברת TSK הספרדית (לכתבה המלאה). 
שיכון ובינוי -1.63% שיכון ובינוי 1,083 -1.63% שיכון ובינוי בסיס:1,101 פתיחה:1,102 גבוה:1,104 נמוך:1,080 תמורה:3,650,954 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
מהאוצר נמסר כי החלטתה של החשבת הכללית התקבלה לאחר התייעצות רחבה עם כלל הגורמים הממשלתיים הרלוונטיים - רשות החשמל, משרד התשתיות הלאומיות, המשרד להגנת הסביבה, ואגף התקציבים במשרד אוצר. כל הגורמים סברו כי לא נכון יהיה לבטל את הפרויקט.
 
עוד ציינו כי הייתה חשיבות רבה בהבנת ההשלכות הכספיות המידיות אשר עלולות להתרחש כתוצאה מביטול הפרויקט, כולל תשלום פיצוי מיידי לזכיין. בנוסף, פתיחת ההסכמים כמו במקרה הנדון, עשויה לייצר אי וודאות כוללת במכרזי הממשלה. התנהלות הפותחת הסכמים חתומים עשויה להוביל לאובדן אמון במכרזי המדינה בעתיד. 
 
מתקן תחנת הכוח באשלים, מקודם בהתאם להחלטת הממשלה ויהיה בעל כושר ייצור כולל של כ-121 מגוואט (מהגדולים בעולם מסוגו) והחשמל המיוצר בו יימכר במלואו לחברת החשמל בהסכם ל-25 שנים מתחילת ההפעלה. ייצור החשמל במתקן יבוצע בטכנולוגיה תרמו-סולארית, שעיקרה ריכוז של קרינת השמש לצורך הפקת אנרגיה תרמית (חום) והמרתה לחשמל. שטח התחנה הינו 4,200 דונם והעלות מוערכת בכ-3.6 מיליארד שקל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ספרו לציבור כמה עשרות מיליארדים תעלה לו ההרפתקה המיותרת (ל"ת)
  דרך מחיר החשמל 26/06/2016 14:36
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור