שיכון ובינוי מחליפה את הקבלן בפרויקט תחנת הכוח אשלים

 | 
שרי אריסון, צילום: יח"צ
שיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון מדווחת היום (א') כי נחתם הסכם במסגרתו קרן נוי וקבוצת TSK הספרדית יחליפו את חברת אבנגואה הספרדית שנכנסה להקפאת הליכים, בהקמת תחנת הכוח התרמו סולארית המוקמת באשלים בהשקעה של כ-4 מיליארד ש"ח.
על פי הדיווח, שיכון ובינוי תמשיך להחזיק ב-50% מהפרויקט, קרן נוי תחזיק 40% מהזכיין וקבוצת TSK תחזיק ב-32.5% בקבלן ההקמה ואת יתרת ה-10% בזכיין. עקב כך תגדיל שיכון ובינוי את אחזקתה בקבלן ההקמה של הפרויקט ל-67.5%.
קרן נוי, ו-TSK יקבלו על עצמן, כל אחת לפי חלקה היחסי, את כל הזכויות והמחויבויות של אבנגואה כבעלת מניות בזכיין, בקבלן ההקמה ובקבלן התפעול, בהתאם להסכמי הפרויקט (כולל הסכמי המימון של הפרויקט). אבנגואה תמשיך לפעול בפרויקט כקבלן משנה בהיקף מוגבל.
שיכון ובינוי מסרו כי "הפרויקט ימשיך להתקדם בהתאם ללוחות הזמנים המקוריים והקמתו צפויה להסתיים בשנת 2018 כמתוכנן". זאת על אף נפילתה של החברה הספרדית אבנגואה אשר היוותה קושי עבור  שיכון ובינוי -2.06% שיכון ובינוי 904 -2.06% שיכון ובינוי בסיס:923 פתיחה:929.3 גבוה:929.3 נמוך:893.1 תמורה:8,476,533 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  וזאת לאחר ששתי החברות הפקידו את ההון העצמי הנדרש לפרויקט ואף העמידו ערבויות בהיקף של 150 מיליון דולר. 
?
מתקן תחנת הכוח באשלים יהיה בעל כושר ייצור כולל של כ- 110 מגוואט (מהגדולים בעולם מסוגו) והחשמל המיוצר בו יימכר במלואו לחברת החשמל בהסכם ל-25 שנים מתחילת ההפעלה. ייצור החשמל במתקן יבוצע בטכנולוגיה תרמו-סולארית, שעיקרה ריכוז של קרינת השמש לצורך הפקת אנרגיה תרמית (חום) והמרתה לחשמל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה