אולמן על אדמה: "התנהלות שערורייתית ובלתי נתפסת - אין תוחלת להליך הבראה"

על אורן קובי: "גזילת כספי הרוכשים ו'חליבת' החברה לצרכיו האישיים". רולקס משובץ יהלומים, מזאראטי בכמעט מיליון שקל וטיסות ומלונות על אף שלחברה אין עסקים בחול - זו שיטת הפעולה של בעל השליטה ב'אדמה'
 |  ואסנת פרץ | 
(20)
אורן קובי, צילום: ענת דניאלי
עו"ד אולמן, המנהל המיוחד מטעם בית המשפט לחברת 'אדמה', הגיש היום דו"ח קשה. "התמונה קשה ועגומה, כמעט בלתי נתפסת - התנהלות שערורייתית". אולמן קובע כי אין תוחלת להליך הבראה וכי אין יתרון לנושים בהמשך פעילות החברה: "החברה כיום אינה בת-מוניטין או נכס אחר אשר שימורו כעסק חי יטיב עם נושי החברה",
עו"ד אולמן מבקש מתן צו כינוס לנכסיו של אורן קובי באופן אישי וכן מתן צו איסור דיספוזיציה (איסור ביצוע כל פעולה בנכסים) כנגד כלל החברות בקבוצת לוגיסטיק (חברת אדמה וטרה).
"תמונה קשה ועגומה, כמעט בלתי נתפסת, של התנהלות שערורייתית הכרוכה במעשים החשודים, חשד כבד, כמעשי מרמה של חברת אדמה" כתב אולמן בדו"ח. "לאור הפעולות החמורות שבוצעו על-ידי בעל השליטה, לרבות גזילת כספי הרוכשים ו'חליבת' החברה לצרכיו האישיים והראוותניים, ניתן בהחלט לקבוע כי הובאו ראיות מוצקות לכך כי קיים חשש ממשי ביותר לכך כי לו לא ימונה בעל תפקיד, הרי שהחברה ובעל השליטה יעשו כל שלאל ידם על-מנת להבריח נכסים ו/או כספים מהחברה, דבר שנעשה על-ידי בעל השליטה באופן תדיר ושיטתי גם בטרם ניתן צו". 
אולמן מתייחס בדו"ח לשומרי הסף: "משרדים המדורגים בדרוג העילית של משרדי עורכי הדין בתחום הנדל"ן, אשר ודאי לא ידעו במועד התקשרותם עם החברה ואורן קובי על פעולותיו ואורחותיו (וודאי מצטערים עד מאוד על התקשרותם עימו בדיעבד) אך לצערם ולצערם של יתר הצדדים בתיק זה, נפלו אף הם בפח שטמנה להם החברה ובעיקר טמן להם אורן קובי וטחו עיניהם מלראות את המציאות הנצבת כנגד עיניהם".
וכך נכתב בדו"ח של אולמן: "אורן קובי הקים חברת שיווק אגרסיבית, המפעילה מניפולציות שיווק ואיום על המתעניינים הפוטנציאלים ברכישת זכויות באדמות חקלאיות, עד חתימת הסכמי השיווק, והעברת כל התמורה, רובה מראש ובמזומן, לחשבונות החברה, זמן רב טרם שכלל קיים הסכם עם מוכר זכויות במקרקעין וללא שקיימת לעיתים התאמה (לא בזמן ולא בכמות) בין היקף גיוס הלקוחות לבין העסקאות שנתגבשו עם מוכרי קרקעות מנגד".
 
"יכולת שווק מניפולטיבית זו, החלה באיתור מתוחכם של המתעניינים, תאום פגישת שיווק עימם ומכאן, נעילת הצבת. המתעניינים הובלו לפגישה במשרדי החברה המפוארים, הוצפו במצגים, חלקם, נטען, כמצגי שווא, במישרין ובעקיפין ותוך הפעלת לחץ כבד, שכל תכליתו אחת, החתמת הרוכש, בו ביום, על הסכם שיווק וגבית התמורה מראש ומיד לחשבונות החברה."
 
"מבין עשרות רבות של לקוחות ועסקאות שנבחנו על ידנו, לא נמצאה ולו עסקה אחת, בה הרוכשים יוצגו על ידי עורך דין מטעמם! בין היתר, הרוכשים זכו לקבל 'ברושור' של משרד עורך הדין שיטפל בעסקה, משרדים ראויים ביותר, בשורה הראשונה של משרדי עורכי הדין בתחום הנדל"ן, ומשכך, כך הוצג, אין כל צורך בייצוג נוסף".
 
"קיים חשש כבד כי לצורך גיבוש הסכם השיווק ולכידת המתעניינים ברשת, נעשתה מניפולציה שיווקית רחבת היקף גם בכל הקשור לסטטוס הנכסים הרלוונטיים ולאפשרויות הגלומות בהן נזכיר כי מדובר על קרקעות בייעוד חקלאי, אשר לכל היותר יכול הרוכש לקבל זכויות במושע, יחד עם רוכשים רבים אחרים, שאינו מכיר ולמעשה שם עצמו בקבוצת רכישה, עתידית, ללא כל כתובת, ללא כל ניהול וארגון ובלא שקיימת כל ודאות האם כמות הרוכשים שקובצה לה יחד בגוש מסוים, אכן תתאם על פי התוכנית העתידית אם וככל שתהא לכמות היחידות שניתן יהיה להקים במגרש. הלחץ האדיר שהופעל על המתעניינים, נמשך כך שחתימת ההסכם, ברוב המקרים, נעשתה בו ביום".
עוד נכתב: "לאן זרמו אותם כספי רוכשים? התשובה לכך אף היא ברורה. סך של עשרות מיליוני שקלים? זרמו במעלה הדרך לכיסו של  אורן קובי, ללא כל זכות בדין וללא שקיים רווח ראוי לחלוקה ובזרם הולך ומתגבר ככל שרבו עסקאות השיווק. כספי הרוכשים שימשו לתשלומים בסכומים עצומים לרכישת נכסי נדל"ן על שמו של אורן קובי, לרכישת רכבי שרד כל אחד בשווי של מאות אלפי שקלים על שמו של אורן קובי, לביצוע שיפוץ בסך של מיליוני שקלים רבים במשרדי החברה וכן בבתיו הפרטיים אותם רכש מכספי החברה. סכומי עתק נוספים, הוצאו ושולמו לכיסוי מאווייו של אורן קובי ולרבות העברות כספיות לאמו של אורן קובי".
ענבל אור, מאחורייך
עוד מגלה הדו"ח כי התנהלותו של קובי לא שונה בהרבה מהתנהלותה של ענבל אור, וגם הוא הוציא מאות אלפי שקלים מכספי החברה על ביגוד יוקרתי, טיסות ומלונות. עו"ד אולמן מציין כי לא רק שקובי ביצע "מסעות רכש" על חשבון החברה, הוא גם עשה זאת בעיקר אצל מעצבים יוקרתיים (ויקרים) כמו לואי ויטון ופראדה, וכי "קשה לאתר פריט אופנה שנרכש בידי אורן ושמחירו נופל ממספר אלפי שקלים". כמו כן, בדומה לאור, גם קובי חובב שעוני יוקרה - ומספר השעונים בבעלותו מוערך בסכום של מעל לשני מיליון שקלים, ביניהם רולקס משובץ יהלומים
כמו כן, גם הוצאותיו של קובי על טיסות לחו"ל ומלונות (שהחברה מימנה) מיותרים, שכן עו"ד אולמן מבהיר כי אין לחברה עסקים בחו"ל, אך בכל זאת יותר ממליון שקלים בוזבזו על אותן נסיעות "עסקים" בין השנים 2013-2015, סכום שמתקרב להוצאות הביגוד של קובי. בגין כיבוד ואירוח, אגב, הוצא סכום של 1,166,687 שקלים, כשמתוכם עו"ד אולמן מעריך שיותר מ-900 אלף שקלים הם כספים שקובי משך לעצמו.
אם כבר ענבל אור, גם לקובי יש ריינג' רובר משלו, עליו שילמה החברה 700 אלף שקלים, וזאת לאחר שאת המזאראטי שעלתה 900 אלף שקלים קובי מכר (בחצי מחיר, לחבר קרוב). עם זאת, לקובי יש גם ניסן ג'וק שעלתה 135 אלף שקל, אז אולי המלחמה על החזרת הריינג' רובר תהיה פחות דרמתית מזו של אור - לידיעת השופט אורנשטיין.
עו"ד אולמן מפרט בדו"ח גם לגבי רכבה של אמו של קובי, מרצדס בנץ קופה בעלות של כ-400 אלף שקלים, ששולמו (כמו גם דמי הביטוח ועלות הטיפולים) - מקופת החברה. עוד צויין בדו"ח כי ישנו מידע ראשוני לפיו דירתה נרכשה גם היא בסיוע כספי החברה, אך הובהר כי נדרשת חקירה בעניין ונכון לעתה המידע לא אומת. לגבי דירתו של קובי במגדלי אקירוב, נראה ש"רק" את השיפוצים ורכישת הציוד מימנה החברה - וזאת בסך מדהים של ששה מליון וחצי שקלים, כאשר העלויות הוסוו היטב במאזני החברה כשיפוצים שנערכו באותה עת במשרדי החברה (המושכרים). בכך הודה קובי בחקירתו, לפי עו"ד אולמן.
תגובות לכתבה(20):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 18.
  בושה גדולה שאתם לא מפרסמים:
  אזרח נעשק 30/05/2016 14:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  את שם משרד עורכי הדין שעו"ד אולמן כ"כ מפחד ממנו ומנסה לצאת איתו בסדר ושוקת רואי החשבון ועורכי הדין שנתנו יד למעשיי גנבה ומירמה שכאלו מאזרחים תמימים ומקופת החברה עצמה - עליה מופקדים עורכי דין ורואי חשבון שאישרו דוחות כספיים והצהרות שקר אינסופיות שכאלו. עורכי הדין אחראים !! לכן יש אורגן שנקרא "חברה". לפרסם את השמות ! בושה !
  סגור
 • 17.
  מדובר בעבריין מוכר, נוכל גנב שמקומו בכלא לזמן רב (ל"ת)
  יחיעם 30/05/2016 07:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 16.
  ומדוע אור וקובי אינם בכלא?? מיידוף בילה בכלא מהחקירה (ל"ת)
  איפה החוק פה?? 30/05/2016 06:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 15.
  לא אתפלא אם קובי ואור גם שכבו יחד וזרקו דולרים זה על זו (ל"ת)
  זוג נוכלים זוג יונים 30/05/2016 06:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 14.
  עסקינן בעבריין מסוכן, חלאה שגנבה את כספי לקוחותיו,מחכים (ל"ת)
  מאיר 29/05/2016 22:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 13.
  איך אפשר לא להיות גזען ששומעים כל שני הכלבים האלה (ל"ת)
  כלב בן 29/05/2016 18:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 12.
  היכן מס הכנסה
  הרוזן 29/05/2016 17:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מפליא שוב איך מס הכנסה לא מתפקד ומזניך לטפל במעלימי המס האלו
  סגור
 • 11.
  זבל
  מיכאל ויוסי 29/05/2016 17:47
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שתירקב בכלא חתיכת חרא , גנב, התפאר בכך שהוא תורם כספים במאות אלפים לכל מיני מוסדות . גנב מיליונים וחי כמו נסיך על חשבון האנשים המסכנים שנפלו בפח שלו.כל כלב והיום שלו...
  סגור
 • 10.
  מנוול
  אני 29/05/2016 17:13
  הגב לתגובה זו
  3 1
  המנוול צריך חילוט לכל הרכוש ואת שארית חייב לסיים בכלא.ואולי זה לא ישתלם.
  סגור
 • 9.
  קול ששון וקול שמחה כל חתן וכל כלה...
  ישראלי 29/05/2016 16:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  קובי וענבל מתחתנים. בקשה להוצאות מהנאמנים. כל המקורבים מוזמנים וגם במקצת פראיירים על בסיס מקום פנוי. להתראות באולמי מעשיהו...
  סגור
 • 8.
  גם רואי החשבון צריכים לעוף לכלא, מי חתם על מאזנים כאלה
  אחד 29/05/2016 15:01
  הגב לתגובה זו
  9 0
  שיטה חדשה נולדה בישראל, פותחים חברה שמוכרת כזבים ואשליות , יש מספיק פראיירים/פתיים/חולמים על התעשרות/בעלי כסף פנוי, שיכולים למכור להם את החלומות האלה. הכספים זורמים לקופת החברה במקום לנאמנות, הבעלים מושכים כספים לעצמם ורושמים זאת בהוצאה של חברה, ורואי החשבון שחותמים על המאזן נותנים את חותמת הכשרות . מה הם לא ידעו שבעל השליטה מפזר כספים שאסור לו לפזר?
  סגור
 • 7.
  חופש העיסוק הוא חופש הגנבה וההונאה
  י. 29/05/2016 14:50
  הגב לתגובה זו
  8 0
  גם ישראל היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות במיוחד בתחום הפשיעה. מדינה שחוקיה כתובים רק על הנייר. מדינה ששריה עסוקים ביוקרה וכיבודים. מדינה שהרגולציה שלה חובבנית וזכויות האזרח הפקר. הבוז לכם הממשלה והכנסת אינכם שליחי ציבור אמיתיים והלוואי ולא תבחרו יותר ויבואו אחרים טובים בהרבה במקומכם בהקדם האפשרי.
  סגור
 • 6.
  לכאורה גם אני מוכנה לשלם על מזארטי 350 אלף (ל"ת)
  אוי ...חבל 29/05/2016 14:26
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 5.
  לכאורה ומה תגיד על זה אמא סימה דדון (סליחה דן) ? (ל"ת)
  אזרח 29/05/2016 14:15
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • 4.
  נהנה מספיק עכשיו לגרדום
  רן 29/05/2016 13:53
  הגב לתגובה זו
  4 0
  שבירת רגליים וכסא גלגלים מכובד לכל החיים תעשה צדק עם אנשים כאלו. אבל אלימות אסורה לא?המלצה שלי שכל הנושים המסכנים יתאגדו וימכרו את החוב לטוני סופראנו
  סגור
 • 3.
  ישר לכלא ומהר.. (ל"ת)
  אבי 29/05/2016 13:52
  הגב לתגובה זו
  9 0
  סגור
 • 2.
  בארה"ב היה מקבל 50 שנה בפנים. בכלא
  ניר 29/05/2016 13:39
  הגב לתגובה זו
  9 0
  ובישראל ,הוא עדיין בחוץ ומספר מעשיות.
  סגור
 • להשליכו לכלא ומייד
  דן 29/05/2016 14:28
  הגב לתגובה זו
  7 0
  לא ברור לי מדוע עבריינים כמוהו וכמו ענבל אור מסתובבים חופשי ועושים ככל העולה על רוחם. רק במדינה כמו שלנו עבריינים כאלה משוטטים חופשי בשעה שבמדינות נאורות הם היו מזמן מאחורי סורג ובריח
  סגור
 • 1.
  לא ברור לי למה הנדפקים כאלו פסיביים (ל"ת)
  אורן חזן 29/05/2016 13:14
  הגב לתגובה זו
  16 0
  סגור
 • כנראה רובם זה כסף שחור, מולבן, וכו'. (ל"ת)
  לאורן 29/05/2016 14:56
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות