פעילות ערה של משקיעים זרים הביאה להיפוך מגמה בתל-בונדים

בחדרי העסקאות מעריכים שפעילות ערה של משקיעים זרים שמתכסים בסחורה גרמה לשינוי המגמה בתל-בונדים
|
(1)
מטבע חוץ, צילום: Istock

המשקיעים הזרים שרכשו אתמול והיום שקלים מתכסים בסחורה מה שהביא החל בשעות הצהריים להיפוך מגמה בתל-בונדים. ההערכות הן שהמשקיעים מעדיפים את האג"ח הקונצרני בעל התשואה העודפת על פני הממשלתי שמעניק אומנם הגנה על שינויי שער חליפין, אך מניב תשואה אפסית.

בשעות הבוקר נרשמו ירידות של עד 0.3% במדד התל-בונד 60 אולם ככל שנקפו השעות עד לתחילת שעות העבודה בלונדון התמתנו הירידות עד כדי שבשעה זו נרשמות עליות של כ-0.1% בתל-בונד 60.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

ההערכות בחדרי המסחר הן כי עיקר הפעילות היא של הזרים שממהרים לנצל את הורדת הריבית בארה"ב אתמול והיחלשות המטבעות האירופאיים בשל חוסר הוודאות הפוליטי בכל הנוגע לברקזיט והממשלה החדשה בלונדון, החשש ממצב בריאותה של הקנצלרית מרקל וכד'.

הכלכלן הראשי של בנק לאומי, גיל בפמן אמר היום כי נראה שהפחתת הריבית נמוכה מהתחזיות המוקדמות בשוק אשר היה בעד הפחתה של 50 נ"ב ולא 25 נ"ב. מיד לאחר ההחלטה השוק תמחר בצורה משמעותית, אם כי לא מלאה, הפחתת ריבית בחודש ספטמבר. "בניגוד להערכת השוק, לנו נראה שהפד איננו עומד להפחית את הריבית החלטה אחר החלטה ברצף".

"המהלך הנוכחי מזכיר מהלכים 'הגנתיים' של הפד שנערכו בשנות ה-90. המאפיין של מהלכים אלו הוא שכאשר הנתונים הכלכליים השתפרו, הפד שב והעלה את הריבית לרמה הקודמת. כמו כן, נציין שבתקופות שאינן מיתון ב-30 השנים האחרונות, הפד נמנע מהפחתת הריבית מעבר ל-75 נ"ב במצטבר. המשק האמריקאי רחוק ממיתון כיום. כמו כן, הפחתות הריבית בהיקף כולל של עד 75 נ"ב, על פני זמן, היא מרמה התחלתית של כ-5%-6%, לעומת הרמה שבה ריבית הפד הייתה בשיאה לאחרונה, של כ-2.4%".
 
"לפיכך, על סמך ניסיון העבר, אנו צופים שהפחתת הריבית במשך השנה הקרובה, כמהלך של יצירת "רשת ביטחון" תסתכם בלא יותר מאשר 75 נ"ב, כולל ההפחתה של סוף יולי 2019, והריבית תשהה ברמה הנמוכה לאחר ההפחתות לפרק זמן קצר יחסית, לפני שתשוב ותעלה, ככל הנראה במהלך 2021. זאת עם שיפור מתון הצפוי בצמיחה בארה"ב, על רקע התממשות של צעדים לשיפור הפריון באמצעות יישום טכנולוגיה בענפי המשק השונים בארה"ב". אמר בפמן.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מחר בנק ישראל חייב לקנות דולרים כדי שהשער יגיע ל 3.63
  שולתתתתת1 01/08/2019 17:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ככה ביום ראשון הוא כבר יקפוץ ל 3.68 ואני אמכור את האופציה שקניתי. ואוכל לטוס לאיי נאפה אולי אתפוס שם תיירת בריטית. ונעשה ילדים. ויהיה לה כיף. ונחליף חיתולים יחד. ונרקוד כאילו אנחנו לבד בעולם. ונחפש יחד פרחים. ונקטוף דובדבנים. ונעלה להרים. ובסוף בסוף נעשה סלפי יחד.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות