מה עשו מנהלי התיקים בחודש פברואר?

בחודש החולף מסתמנת חזרה לשגרה אחרי הירידות החדות של דצמבר האחרון, מנהלי התיקים בעיקר הגדילו חשיפה למניות בישראל
|
(2)
מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי, אילוסטרציה, צילום: Istock
בחודש פברואר מסתמנת חזרה לשגרה אחרי הירידות החדות של דצמבר האחרון, מנהלי התיקים הגדילו חשיפה למניות בישראל, זאת בהמשך למגמה שנרשמה בחודש שעבר (לכתבה המלאה).
תיקי השקעות בחשיפה מנייתית גבוהה הציגו את התשואות הגבוהות ביותר בחודש פברואר וגם ב-12 החודשים האחרונים. התיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 30%, המרכזים את מרבית כספי החוסכים (למעלה מ-50%) רשמו תשואה של כ-1.3% בחודש פברואר, התיקים בעלי חשיפה מנייתית של עד 20% רשמו תשואה של כ-1.1%, והתיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 10% הציגו תשואה של כ-0.8% בלבד ועדיין נותרו עם תשואה שלילית (אפסית) ב-12 החודשים האחרונים.
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

מנהלי התיקים הגדילו חשיפה למניות בישראל
על פי אומדנים שנערכו על ידי קלי פרימיום מקבוצת קלי אודות אפיקי התיקים המנוהלים הפופולאריים ביותר, אשר מרכזים את מרבית כספי החוסכים, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 30% למניות, היו הגדלת רכיב המניות בישראל בתיקים המנוהלים בינואר בכ-1.5%, כנגד ירידה של כ-3.1% ברכיב האג"ח בחו"ל וירידה של כ-0.8% ברכיב האג"ח הקונצרני המדדי.
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

על פי אומדני קלי פרימיום, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 20% למניות בחודש פברואר, היו הגדלת רכיב המניות בישראל ובחו"ל בכ-2.3% ובכ-2.1% בהתאמה, כנגד הקטנת רכיב המזומן בכ-7% והקטנת החשיפה לאג"ח קונצרני צמוד מדד בכ-0.5%.
מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

הערה: חלק מהשינויים בשיעורי החשיפה לאפיקי ההשקעה השונים נובעים מתנודות בשוק, כלומר משינויים פאסיביים ולא בהכרח משינויים אקטיביים שבוצעו על ידי מנהלי התיקים.
מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי מבוסס על מאות תיקי לקוחות קבוצת קלי, המנוהלים על ידי מנהלי השקעות המובילים. התשואות הינן תשואות של לקוחות בפועל במונחי ברוטו בניכוי דמי ניהול ועמלות. התיקים הנבדקים הינם תיקים שלא ביצעו שינוי מדיניות במהלך התקופה הנמדדת וקיימים תקופה מלאה. מדד הייחוס אליו אנו משווים את ביצועי מנהלי התיקים מורכב בחלק האג"חי מדד האג"ח הכללי ובחלק המנייתי פיצול בין מדד המניות ת"א 125 ומדד MSCI AC ביחס של 60%, 40% בהתאמה. תשואות מדדי הייחוס כוללות הפחתות דמי ניהול וכן ניכוי עמלות בשיעור 1.2% שנתי. התשואות המוצגות מתייחסות לתיק ספציפי או לממוצע תיקי השקעות והרכבם אינו תואם בהכרך את הרכב תיק ההשקעות האישי, מאחר שהתיק מותאם לצרכי הלקוח ולטעמיו. אין בתשואות העבר להעיד על יכולתו של מנהל התיקים להשיג תשואות דומות בעתיד.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חיקוי למדד אג'יו שמתפרסם בגלובס (ל"ת)
  קישקשתא 15/03/2019 14:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  הגדילו חשיפה והבורסה יורדת ויורדת ויורדת. מוזר (ל"ת)
  מנהלי תיקים 14/03/2019 10:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות