אירונאוטיקס: מו"מ למכירת כלי טיס ב-18 מיליון דולר

אירונאוטיקס דיווחה כי החברה מנהלת שתי התקשרויות למכירת כלי טיס בלתי מאוישים  עם גורמי ממשל ממדינות אירופאיות
|
(2)
אירונאוטיקס, צילום: יח"צ
{אירונאוטיקס}דיווחה כי החברה מנהלת התקשרויות למכירת כלי טיס בלתי מאוישים עם שני גורמי ממשל במדינות אירופאיות, בהסכם למכירת כלי טיס בלתי מאוישים בנוסף לציוד ושירותים נלווים, בתמורה ל-18 מיליון דולר.
מדובר על שתי התקשרויות: האחת בהיקף של 14 מיליון דולר והשניה ב-4 מיליון דולר. ההתקשרות הראשונה היא לאספקת כלי טיס בלתי מיואשים מסוג Aerostar, מועד האספקה של ההסכם הראשון הינו על פני תקופה של כ-12 חודשים ממועד החתימה, כאשר התמורה בגין העסקה תשולם בהתאם לאבני הדרך החוזיות. על פי הסכם ההתקשרות ללקוח קיימת אופציה לרכישת כלי טיס בלתי מאוישים נוספים וציוד נלווה בסך של עד 6 מיליון דולר. 
ההתקשרות השניה היא לאספקת כלי טיס מסוג 3 Orbiter בתמורה של כ-4 מיליון דולר. מועד אספקות העסקה על פי ההסכם ברבעון האחרון של שנת 2018, כאשר התמורה תשולם במלואה במועד הקבלה.
מניית אירונאוטיקס ירדה 57% מאז ההנפקה. המחיר בהנפקה עמד על 18.5 שקל וכיום מחיר מניה הוא 8 שקל. הירידות הוחרפו מאז נובמבר 2017 לאחר פרשת המכירה האסורה לכאורה. לפי הודעת החברה האגף לפיקוח על היצוא הביטחוני במשרד הביטחון הודיע לה שהוא אינו מאשר יצוא מל"ט מסוג Orbiter 1K ללקוח מהותי שלה. באוגוסט האחרון המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הודיעה לחברת אירונאוטיקס ועשרה מעובדי החברה, כי הוחלט להעמידם לדין, בכפוף לשימוע. מדובר בעובדים שנחקרו בקשר לעסקה של החברה עם לקוח מהותי בחו"ל. על פרטי הפרשה והחקירה קיים צו איסור פרסום (לכתבה המלאה).
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המכירות אינן מכסות את המשכורות הגבוהות.עושק. (ל"ת)
  גמלאי 01/11/2018 00:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מכל הדברים אמרת את המגוחך מכולם (ל"ת)
  הצחקת 01/11/2018 21:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות