כסף להחזר חובות: גבי אדרי עשה רווח של 69% ממכירת דיזנגוף סנטר

חברת אדרי-אל מכרה את חלקה במתחם המסחרי ב-304 מיליון שקל לצורך החזר חובות לסדרות אג"ח א' וב'
 | 
(1)
אדם אדרי גבי אדרי, צילום: סיון פרג'
חברת הנדל"ן אדרי-אל 0% אדרי-אל 94.4 0% אדרי-אל בסיס:94.4 פתיחה:94.4 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: נכסים שבשליטת גבי אדרי הודיעה היום (ג') על מכירת 100% מזכויותיה בדיזינגוף סנטר בתמורה ל-304 מיליון שקל לקבוצת משקיעים מארצות הברית. החברה מחזיקה כ-30% מדיזנגוף סנטר המהווים כ- 12,300 מ"ר שטחים להשכרה המכונים "מתחם המותגים". נציין שאדרי-אל רכשה את המתחם ב-100 מיליון שקל, רכשה שטחים נוספים ב-50 מיליון שקל וביצעה פעולות השבחה ב-30 מיליון שקל, כלומר השביחה בסופו של דבר את הנכס ב-120 מיליון שקל.

במסגרת העסקה, תשלם הרוכשת את מלוא התמורה במועד הסגירה שנקבע לתחילת חודש יוני. מתוך סך התמורה הופחתו סכומים המיועדים להשלמת העסקה הכוללים בין היתר, תשלומים לנאמן מחזיקי האג"ח ולבנק לאומי להסרת השעבודים ותשלומים נוספים שנקבעו בהסכם.

במועד הסגירה, תשלום התמורה ובכפוף לקבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים עד למועד הסגירה, תמסור החברה לרוכשת את החזקה בנכס ותמציא את האישורים הנדרשים מנאמן מחזיקי האג"ח ובנק לאומי להסרת השעבודים. בנוסף, תפעל החברה לקבלת האישורים להעברת הזכויות בלשכת רישום המקרקעין, לרבות הסכמת חברת הניהול של דיזנגוף סנטר. הרוכשת תהיה זכאית למלוא הזכויות וההתחייבויות ביחס לנכס לרבות כלפי השוכרים בנכס החל ממועד הסגירה.

בהתאם להסכם, לחברה ישנה תקופה של 12 חודשים ממועד הסגירה להשלים את המצאת אישורי המיסים ואישורי עירייה מקומית. יצוין כי, מרבית מזכויות החברה בנכס משועבדות לטובת בעלי אגרות החוב (סדרה ב'), של החברה והשלמת המכירה כפופה לתנאים הקבועים בתוספת לשטר נאמנות שבין החברה לבין הנאמן. עוד יצוין כי, התמורה הכוללת בגין הנכס עולה על שווי הנכס בספרי החברה.

חוב של 473 מיליון שקל
העסקה תייצר לחברה תזרים של כ-50 מיליון שקל, אך יש לציין שהיקף החובות הכולל שלה עומד על 473 מיליון שקל. החוב לסדרה א' עומד על 45 מיליון שקל ולסדרה ב' על 270 מיליון שקל.

אדם אדרי, סמנכ"ל השיווק באדרי-אל אמר היום: "דיזנגוף סנטר הוא אחד מנכסיה הרווחיים והמוכרים של החברה. המכירה נועדה להבטיח את תשלום החוב לסדרה א' ו-ב' ותשלומים שוטפים של החברה שלאחר השלמתם תסיים החברה את התחייבויותיה ותוכל לחזור לפעילות ייזום ופיתוח שוטפת".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה עם הריבית? (ל"ת)
  מושיקו 01/04/2014 18:45
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות