רוני אלרואי מבקש הסדר חוב לאג"ח של ישאל - 67.3 מיליון שקל

חברת ישאל מינתה את פרופ' אמיר ברנע כיועץ חיצוני לגיבוש הסדר החוב. בישאל רוצים לפרוס את ההתחייבויות של החברה ולהמיר חלק מהן למניות של החברה
|
(3)
עוד תספורת?
הסדרי החוב בשוק האג"ח נמשכים - כשלגל ההסדרים האחרון מצטרפת היום חברת שוהם ביזנס +1.04% שוהם ביזנס 605 +1.04% שוהם ביזנס בסיס:598.8 פתיחה:598.8 גבוה:605 נמוך:600 תמורה:32,384 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . חברת הבת של {קמן אחזקות} שבשליטת רוני אלרואי. החברה ערכה היום אסיפת מחזיקי ובה עדכנה כי היא מבקשת לגבש הסדר חוב כולל לשירות התחייבויותיה ולשם כך מינתה את פרופ' אמיר ברנע כיועץ חיצוני.

חברת ישאל היא חברת אחזקות הפועלת בשלושה תחומים מרכזיים באמצעות חברות הבנות: תחום המתכות, תחום התעופה ותחום הקמעונאות. ישאל מציינת כי הסדר החוב יכלול פריסה מחדש של התחייבויותיה וכן המרת חלק מההתחייבויות למניות החברה או שינויים בלוחות הסילוקין הקיימים.

היום מקיימת החברה אסיפת מחזיקי אג"ח ובו חושפת את מצבה העגום של החברה. נכון ליום זה בקופת החברה ישנם 7 מיליון שקל בלבד. כמו כן, בקופת החברה ישנם 4.1 מיליון שקל שהם מזומנים משועבדים. קצב ההוצאות של החברה עומד על 250-300 אלף שקל בחודש והגירעון בהון העצמי מסתכם ב-23.8 מיליון שקל.

לחברת ישאל ישנה סדרת אג"ח ארוכה שהיקפה הכספי מסתכם ב-67.3 מיליון שקל. האג"ח צפוי להיפרע בחמישה תשלומים שווים בין מארס 2013 ומארס 2017. איגרות החוב נסחרות בתשואה ברוטו לפידיון של 150%. כמו כן, לחברה ישנן התחייבויות של 3.7 מיליון שקל לקבוצת קמן, וחוב של 31.5 מיליון שקל לבנק מרכנתיל אשר מגובה בשעבוד החזקות החברה בחברת ניו פארם.

אחת הבעיות המרכזיות איתן מתמודדת החברה מתרחשת בחברת הבת של ישאל הנקראת קמן תעשיות. לחברת הבת ישנן התחייבויות של 192 מיליון שקל לבנק דיסקונט. התחייבויות אלו מגובות בשעבודים על החזקותיה של החברה בחברות הבנות ובהן פינקלשטיין, חברת ישאל הגליל, תאת תעשיות ותאת טכנולוגיות. כמו כן, לחברת הבת ישנן התחייבויות בהיקף של 51.2 מיליון שקל לקרן פלנוס.

מקבוצת קמן נמסר: "לאור העובדה, שבנק דיסקונט הוסיף תנאי מהותי חדש לאישור ההסדר מול הנושים של קמן אחזקות - וזאת על אף שעקרונות ההסדר כבר סוכמו עקרונית מול שאר הנושים העיקריים - נוצר מצב שבו לא ניתן לקדם את התהליך בלוחות זמנים סבירים, ולאור האמור אנו נאלצים עתה לפנות ולבקש מבעלי איגרות החוב להסדיר את החוב מולם. אנו מקווים, כי בסופו של דבר, בנק דיסקונט כמו גם הנושים האחרים, ימצאו לנכון לסייע לקמן ולנושיה לפתור את הסוגיות השונות הנדונות ביניהם".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  משמעות אמיתית לאג"ח זבל
  כסף שהלך 19/08/2012 13:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם המנייה זבל
  סגור
 • 2.
  כשקושרים חמור שאינו יודע להפליץ ע"י חמור שיודע זאת (ל"ת)
  התוצאה. 24/06/2012 18:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  על בעלי האגח לפתוח במלחמת חורמה כנגד בנק דיסקונט
  1 24/06/2012 18:20
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כל המחזיקים באגחים של קבוצת קמן הן פרטיים והן מוסדיים צריכים להבהיר לבנק דיסקונט שהתרגיל שהוא עשה יוביל לתוצאות הרסניות עבורו . הווה אומר משיכת כספים מהבנק סגירת חשבונות וכמובן מכירה של כל אגרות החוב ושטרי ההון של דיסקונט .תרגילים כמו אלו שהבנק נקט בהם לא נעשים גם במאפיה ובשווקים השחור והאפור. לוא אני הנהלת החברה הייתי מגייס את כל בעלי האגח למלחמת חורמה בדיסקונט.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות