אגוד: "האפיק המנייתי צפוי להניב תשואה עודפת לאורך זמן"; כיצד ממליצים לפזר את ההשקעות?

באגוד פירטו את אפיקי ההשקעה המועדפים כעת, ואף ממליצים להחשף לזהב כהגנה
 |  (1)
המלצות
בשבוע החולף נסחרו המדדים בבורסות העולם בעליות שערים בתמיכת הודעתו של דראגי בחמישי שעבר (לפני שבוע וחצי) בדבר הפחתת הריבית והגדלת ההזרמות באירופה, יחד עם דברי הפד' לאחר מכן, בהתייחס לתוואי העלאות הריבית שצפוי להיות איטי יותר. על רקע זאת, כלכלני בנק אגוד פרסמו ביום חמישי האחרון את סקירתם השבועית, כשבשורה התחתונה, הם ממליצים ללקוחותיהם על השקעה סקטוריאלית תוך "תיבול" התיק בבחירה סלקטיבית של מניות:
"לטעמנו האפיק המנייתי לאורך זמן צפוי להניב תשואה עודפת ללקוחות, אם כי התנודתיות הגבוהה צפויה להימשך השנה", סיכמו בסקירה, תוך שהם ממשיכים להמליץ על חלוקה באפיק המנייתי של 60% חו"ל, 40% ישראל.
מבחינת החשיפה הכללית למניות ממליצים בבנק על חשיפה לפי אזורים: ארה"ב – 58% אירופה -23% כאשר אנגליה נכללת בתוך חשיפה זו. אסיה ללא יפן - 7% ,יפן 12%, כשבהמלצה מציינים כי "מומלצת השקעה במניות גלובאליות בעלות תזרימי מזומנים יציבים", יחד עם המלצה להיחשף לדולר באמצעות האפיק המנייתי.
מבחינת הסקטורים בארה"ב מומלצת השקעה בסקטורים: הפיננסיים: על רקע המשך הצמיחה והשיפור בכלכלה האמריקאית וצפי להעלאת ריבית מתונה בהמשך השנה. וכן על תת הסקטור - הבנקים האיזוריים בארה"ב.
סקטור הצריכה המחזורית בשל המשך השיפור בכלכלה והעלייה בצריכה, סקטור הבריאות המאופיין בחברות גלובליות יציבות בעלות תזרימי מזומנים גבוהים. בנוסף מומלץ גם סקטור הטכנולוגיה על רקע התייעלות החברות תוך בחירה סלקטיבית של מניות וכן סקטור החברות הביטחוניות. ללקוחות ספקולטיביים אנו ממליצים על סקטור התעופה בשל מחירי האנרגיה הנמוכים יחד עם השיפור המתמשך בכלכלה האמריקאית שילוב הטומן פוטנציאל צמיחה להמשך עליית ערך בסקטור זה, וכן תת סקטור הביומד בשל הפוטנציאל הגלום בו", נמסר בסקירה. 
בהתייחס להשקעה באירופה: כלכלני הבנק ממליצים להשקיע דרך תעודות הסל על היורו סטוקס 50, תעודות סל מנוטרלות מטבע וכן תעודות על חברות גלובאליות המחלקות דיבידנדים.
"בנוסף, מבחינת רמות המכפילים העתידיים בהם נסחרים מדדי המניות עולה כי מדד הדאקס נסחר ברמת מכפיל עתידי מעניינת להשקעה כחלק מחשיפה לגוש האירו, בנוסף ניתן להיחשף גם באמצעות מדד MDAX  - מדד המניות הבינוניות בגרמניה.
בהתייחס להשקעה באסיה: ניתן "לתבל" את התיק עם חשיפה לאסיה פסיפיק ללא יפן וכן להיחשף ליפן בנטרול מטבע.
בהתייחס לסחורות – מומלצת השקעה של 5% מהתיק לזהב בראיה לטווח ארוך בהתאם לסיכון התיק כהגנה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מעניין כמה הבנק גובה על המרת מטבעות (ל"ת)
  רונן 20/03/2016 09:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור