עיריית בת ים יוצאת במכרז למכירת זכויות בנייה בלתי מנוצלות

לפי המכרז, יזמים יוכלו לרכוש זכויות עודפות ובלתי מנוצלות בהיקף של 7,000 מ"ר ולניידן
 | 
חוף בת ים
עיריית בת ים יוצאת במכרז למכירת זכויות בניה בלתי מנוצלות בקרקעות עירונית. בצעד זה מצטרפת בת ים לרשימת ערים גדולות ביניהן תל אביב ורמת גן המניידות זכויות בניה בקרקעות עירונית.

לפי תנאי המכרז, יזמים יוכלו לרכוש זכויות בניה עודפות ובלתי מנוצלות למגורים בהיקף של 7,000 מ"ר ולנייד אותן. הניוד יתבצע לפרויקטים הנמצאים כבר בביצוע, בהליך תכנוני ברחבי העיר או לפרויקטים עתידיים לרבות תמ"א 38 ו פינוי בינוי .

מהעירייה נמסר כי, הזכויות העודפות ימכרו ב-7 מנות של 1,000 מ"ר כל אחת, אך ניתן להציע אופציות לרכישה של יותר ממנה אחת. באחריותו הבלעדית של הרוכש להכין תב"ע מתאימה לשטח הקרקע בבעלותו לצורך מימוש רכישת הזכויות העודפות. יש לציין כי אישור ניוד הזכויות הסופי מותנה באישור כל התוכניות לפי חוק תכנון ובניה ובמחלקה ההנדסה העירונית.

לדברי ארז פודמסקי שקד מנכ"ל עיריית בת ים, "בחרנו לאפשר ניוד זכויות בלתי מנוצלות בעיר על מנת לאפשר את התפתחותה האורבאנית של בת ים. המטרה הניצבת בפנינו היא מיצוי הפוטנציאל הנדל"ני וקידום חיזוק מבנים במקום של כשל כלכלי במקרים של תמ"א 38 על מנת לדאוג לביטחון הדיירים ורווחתם. בהחלט מצאנו את הפתרון למצוקת הקרקעות הפנויות לבניה בעיר בדרך של ניוד זכויות בלתי מנוצלות לבניה".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה