הדולר צנח ב-0.7%: "בהמשך השנה האירו יחזור להתייצב וירשום התאוששות קלה"

רוברט פרקר מקרדיט סוויס בכנס CFO באילת. הדולר ירד היום ב-0.7% לרמה של 3.853 שקלים. האירו שמר על יציבות ונקבע על 4.7082 שקלים
|
(קרדיט: Getty images Israel)

הדולר נחלש היום בארץ, זאת ברקע להיחלשותו בעולם במקביל להתחזקות האירו, לאחר שצנח אמש. בשוק טוענים כי המסחר במטבעות לא הושפע באופן חריג כתוצאה מהאירוע המשט לעזה והמתיחות הביטחונית שלאחר מכן. באשר למסחר בעולם, בשוק מעריכים כי האירו ימשיך להיחלש בטווח הקצר, אך יתייצב בקרוב.

עם קביעת השערים היציגים, שערו היציג של הדולר נקבע על 3.853 שקלים, ירידה של 0.7% לעומת אתמול. האירו היציג בירידה זעומה ושערו היציג נקבע על 4.7082 שקלים. בעולם נסחר האירו בירידה של 0.34% מול הדולר לרמה של 1.219 דולר לאירו.

כאמור, בשוק לא מזהים השפעה כלשהי לאירועים האחרונים בזירה המדינית-בטחונית. "לא רואים בריחת הון כתוצאה מהמשט והדולר לא התחזק, אלא כחלק ממגמה כלל עולמית שהייתה בעלת נפח גבוה יותר החל מאתמול", כך אמר ל-Bizportal קובי מורד, מנהל חדר מסחר מט"ח וסחורות בבית ההשקעות מיטב.

בעולם, יש שמעריכים כי הדולר החלש ישאר עימנו. "כבר לא ניתן להסתכל על גוש האירו ככלכלה אחת", אמר רוברט פרקר, יועץ בכיר בקרדיט סוויס בכנס CFO באילת היום . פרקר ציין היום את היתרון שיש לגרמניה בשל האירו החלש וציין כי "גרמניה היא מאוד תחרותית היום, בעוד הייצור בספרד ובאיטליה מפגר בכ-20% מאחור... אין כמו אירו של 1.22 דולר לגרמנים".

"כמעט כל קרן גידור בעולם וחברת השקעות גדולה נמצאת היום בפוזיציה של שורט אירו לונג דולר", ציין פרקר, אך הוסיף כי הוא "מאמין שבהמשך השנה האירו יחזור להתייצב ואז ירשום התאוששות קלה". בהסתכלות על ישראל ציין פרקר כי לדעתו השקל יקר היום והוא צפוי להיחלש.

בחדשות אחרות, במסגרת המסחר העולמי במט"ח, הבנק המרכזי באירן ימכור 45 מיליארד אירו מרזרבות המט"ח שברשותו וירכוש במקומם דולרים וזהב, כך עולה מדיווח של רשת הטלוויזיה האירנית שבבעלות המדינה. עם זאת, בשוק מעריכים כי לאירן יהיה קשה להוציא לפועל את רכישת הדולרים בשל הסנקציות שמפעילה עליה ארה"ב. לכתבה המלאה: אירן תמכור 45 מיליארד אירו

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות