חברת ההסעדה שרואה עשור של צמיחה מואצת

הנישות שהולידה תעשיית המזון והמשקאות וחברת Aramark כמשל; וגם WeWork does not work - בכל פעם שוול סטריט מציגה תמונה צריך לבדוק אותה במיין סטריט

|
(43)
אוקטובר מתקרב והאמינו לנו "החודש האיום והנורא" ינוצל עד תום, הדמוקרטים מתחילים להזכיר יותר מידי את הגאות בבורסה כסמל שטראמפ משתמש בו להוכחת הצלחותיו ויעשו הכול לפגוע גם שם. הוסיפו לכך את ניסיון ההדחה של טראמפ, את מלחמות הסחר שנמשכות ואת אירן והרי לכם זמנים קשים לבורסה. "מזומן הוא עדיין המלך" ולאחרונה שוב איפשר השוק לייצר עוד ממנו. המדיניות המומלצת לא משתנה, "שב, התבונן (בעיקר על תחום המוליכים למחצה) ואל תעשה כלום".
מהפכת הטכנולוגיה, כפי שאנחנו חוזרים וכותבים על כך שוב ושוב, מייצרת נישות עסקיות חדשות שברוב המקרים אינן מחליפות את הקיימות אלא נוצרות כתוצאה מההתרחבות הכלכלית שמייצרת המהפכה בהתקדמותה. כך למשל נוצרו נישות מהסוג של האלחוט, הטלפוניה החכמה, הרכב החשמלי או המזון האורגני.
המהפכה בהתקדמותה מייצרת תשתיות שיזמים מוכשרים מוצאים דרך לבנות עליהן עסקים. אנשים כמו סטיב ג'ובס, אלון מאסק, ביל גייטס, אירוין ג'ייקובס ואחרים הבינו זאת ומה שחשוב יותר ידעו לנצל זאת והקימו אימפריות עסקיות. אבל המהפכה, במיוחד מאז החלה התמזגותה האמיתית לתוך כלכלת המיינסטרים, ב-2007-8, לא הביאה לעולם רק "צעצועים טכנולוגיים" חדשים היא גם יצרה את התשתיות לשינוי הכלכלה ומנהגי הצריכה ובתחומים שאינם נחשבים טכנולוגיים ואפילו משעממים את מעצבי דעת המשקיעים כמו המזון והמשקאות כדוגמה אחת.
בשורה התחתונה, מה שעשתה ועדיין עושה המהפכה בסקטור המזון והמשקאות ובכל סקטור אחר זה לייעל את הפעילות ולהיטיב עם הצרכן. התוצאה של כל נישה חדשה שיצרה המהפכה שיפרה את מצב הצרכנים בסקטור ממנו נולדה הנישה. התקשורת היא הדוגמה הבולטת ביותר. ראו מה קרה לצרכן מאז נכנסה האלחוטית למערכת.
הנישות שהולידה תעשיית המזון והמשקאות וחברת Aramark (סימול:ARMK) כדוגמה:
תעשיית המזון והמשקאות היא אחד המגזרים המובילים בתעשייה הגלובלית, 5.65 טריליון דולרים ב-2017. התעשייה צומחת בכ-5% שנתית ואליבא העתידניים תגיע, ב-2022 ל-9.4 טריליון וב-2030, ל-20 טריליון גלובלית, כאשר קצב הצמיחה יעלה ל-8.9% לשנה. התעשייה מייצרת, מעבדת ומשווקת מזון, משקאות, מזון לבעלי חיים ביתיים ומוצרי טבק.
תעשיית המזון והמשקאות מפוצלת למספר גדול של תת סקטורים וההתפצלות ממשיכה ככול שהמגזר כולו גדל וככל שהטכנולוגיות מאפשרות זאת. התהליכים המרכזיים שמשנים את התעשייה הוא המעבר ל"מזון בריא" ובמיוחד לרכיבים טבעיים, מעבר למזון אורגני ויותר מכל ההתייעלות, כולם מתבצעים כחלק מההתקדמות הטכנולוגית.
השחקנים הגדולים בתעשיית המזון והמשקאות הם נסטלי השוויצרית, JBS S.A (סימול:JBSAY בארה"ב) הברזילאית שהיא יצרנית הבשר והעוף הגדולה בעולם, יצרניות המשקאות הגדולות, פפסי וקוקה קולה, יצרנית הבירה הנהאוזר-בוש (סימול:BUD), פיליפ מוריס ואלטריה בטבק, מקדונלדס במסעדנות ועוד כמה. תעשיית המזון והמשקאות היא למעשה מערכת הפצת מוצרים לצרכן.
עם השנים, גם בגלל גודל התעשייה ויותר בגלל הצורך המתמיד בהתייעלות, התחילה להתפתח תעשייה שמתווכת למעשה בין ענקיות ההפצה שעומדות מול הצרכן לספקים שלהם. תעשייה זו מגלגלת היום למעלה מחצי טריליון דולרים והחברה המובילה אותה היא Sysco Corporation (סימול:SYY) שהוקמה ב-1969 כאשר 3 יזמים הבינו שבניהול נכון ובנפרד מהמפיצים והיצרנים יכול תחום אספקת המזון/משקאות וציוד קשור להתנהל טוב יותר לצד התעשייה מאשר כחלק ממנה. סיסקו היא החברה הגדולה בעולם לשיווק מזון, משקאות וציוד למזון שפועלת ב-90 מדינות ולה 600,000 לקוחות ו-330 מרכזי שיווק ברחבי העולם.
המייסדים זיהו נישה חדשה - "הסעדה"
מייסדי ARAMARK הבינו שההתקדמות הטכנולוגית והצמיחה גם של תעשיית המזון וגם של תעשיית שירותי המזון פותחת למעשה אפשרות לצמיחה של נישה קשורה חדשה של "הסעדה". כבר בשנות השבעים החלה בארה"ב (גם אז בגלל התפתחויות בשינוע, קירור והקפאה וכו במזון) "תעשיית האירוח - hospitality industry)", אספקת מזון באתר שאינו צמוד למטבח בו מבושל המזון.
הנישה הזו התפתחה תחילה בהזמנות ממסעדות אלא שמנהלי ARAMARK הבינו שאפשר להקים עסק שמתמחה אך ורק בהסעדת מוסדות (בתי חולים, בתי ספר וכו') ולקוחות פרטיים באירועים כגון חתונה, בר מצווה, בכנסים, במקומות עבודה. מדובר בתת נישה ענקית שהולכת וגדלה.
בשנת 2018 הגיעו הזמנות ההסעדה של חברות התעופה רק בארה"ב לסכום של 36 מיליארד דולרים. ההתמחות של חברות מהסוג של ARAMARK כ"כ מייעלת את הנושא עד שחברות מהסוג של KFC (קנטאקי פרייד) או Subway הפכו לקוחות הסעדה.
חשוב להבין שהנישות שאנחנו מייחסים את הצלחתן להתקדמות הטכנולוגית התחילו להיווצר הרבה לפני המאה ה-21 אבל הצמיחה הגדולה באה לצד התמזגות מהפכת הטכנולוגיה לתוך כלכלת המיינסטרים.
מי את ARAMARK (סימול:ARMK)?
החברה מתמחה למעשה ב"הסעדה", אספקה של ארוחות מוכנות ללקוחות פרטיים ומוסדות. כדי להיות יעיל ואמין ולזכות באמון הצרכנים שהם מוסדות כגון בתי ספר, בתי חולים וכדומה, צריך ציוד מתאים, הובלה, מערכות קירור וחימום ועוד. ובעיקר אמון של הלקוח.
לקח לחברה שנים לבנות לעצמה מוניטין מתאים והפריצה הגדולה נעשתה ב-1968 כשזכתה במכרז לאספקת מזון לאולימפיאדת מקסיקו. היום מספקת החברה מזון ומשקאות (ארוחות למוסדות ופרטיים), מתקנים ושירותי מזון וגם צרכי ביגוד לתחומי הבריאות, החינוך, לתעשייה, לעולם העסקים, הספורט, הנופש ואפילו לבתי סוהר ברחבי העולם. עיקר הפעילות עדיין בארה"ב אבל כבר קיימת לחברה פעילות ב-22 מדינות והגלובליזציה היא תחום הצמיחה שלה.
החברה מעסיקה 270,000 עובדים ומספקת מזון, מתקנים וביגוד ל-89% מחברות ה-Fortune 500. ב-2018 ספקו 500 מיליון ארוחות ל-5 מיליון סטודנטים בתיכון ואוניברסיטאות בארה"ב. משרתים 2000 מתקני בריאות ומאכילים 75 מיליון מטופלים ביום. מאכילים 100 מיליון אוהדי ספורט בשנה באמצעות הסכמי הסעדה עם 149 ארגוני ספורט.
"מלבישים" 2 מיליון אנשים במדים מידי שנה (מדים לצבא, בתי חולים, מלונות, מסעדות ובתי ספר), החברה מאורגנת וורטיקלית. ב-1999 הפכה לקבלנית המשנה הגדולה של Sysco (סימול:SKY) שהזכרנו. ב-2016 רכשה החברה את group purchasing organization שהיא קבוצת רכישת המוצרים הגדולה בארה"ב. Aramark יצרה למעשה תת-נישה בין היצרנים למפיצים אבל בתחומים מיוחדים.
כיום היא המפיצה המובילה בארה"ב של מזון בריאות, מוצרי חלב, בשר, מזון מהים, מזון קפוא, שימורים וחומרים יבשים, נייר ומוצרים חד פעמיים (חיתולים), חומרי ניקוי ומשקאות.
עשור של צמיחה מואצת
הצמיחה הגדולה בהכנסות וברווחיות מתחילה בעשור האחרון כאשר מ-12.4 מיליארד דולר מכירות ורווח נקי של 30.7 מיליון או 15 סנט למניה ב-2010 היא סיימה את 2018 עם מכירות של 15.8 מיליארד דולר ורווח נקי של 568 מיליון או 2.24 דולר למניה. קונצנזוס האנליסטים צופה מכירות ורווח למניה של 16.2מיליארד ו-2.25 דולר השנה ו-16.6 מיליארד ו-2.49 דולר ב-2020. 6 אנליסטים בדקו את החברה בחודש האחרון, 4 ממליצים ב"קניה" ושניים ב"החזק".
בתחילת 2018 הגיעה המניה לשיא כל הזמנים של 46 דולרים ומשם התדרדרה במהלך השנה לשפל של 25 דולרים. ARMK שהלהיבה את האנליסטים במהלך 2016-17 הגיעה לשיא "טכנולוגי" בתחילת 2018 ולכן, כאשר השוק החל להתדרדר במהלך 2018, נפגעה המניה יותר מהמדדים. בנוסף, חששה הנהלת החברה ממיתון ב-2019, דבר שהתקשורת עסקה בו ללא הפסקה ולכן הנמיכה תחזיות ל-2019, מהלך שכידוע פוגע במניה.
אלא שבמהלך 2019, מאז מרץ, עלתה המניה ב-53%. חלק מהעליה קשור בעובדה שהמיתון לא הגיע והתוצאות, עד כה, היכו את הציפיות, אבל בנוסף התגלה שקרן ההשקעות המאוד אקטיביסטית והמאוד מוצלחת, Mantle Ridge LP, אספה 9.8% ממניות החברה. קרן זו, שמנוהלת ע"י Paul Hilal הודיעה שבכוונתם להשתלט על החברה.
היו"ר/מנכ"ל של החברה, אריק פוס, התפטר וכרגע מחפשת החברה מנכ"ל חדש. השוק אוהב את ההיסטוריה הקצרה של Mantle Ridge (שערכה הוכפל בשלוש שנות קיומה) והארוכה של הילאל. ARMK נמצאת ב-89 סלים אבל אף אחד מהם אינו ממוקד שירותי מזון ומשקאות.
מה שכן חשוב הוא שהמניה היא מהמוחזקות ביותר ע"י קרנות גידור, 39 מתוכן מחזיקות במניה (20 החזיקו בסוף 2017, 30 בקיץ 2018) וזה אומר שני דברים: הראשון, שזו מניה "מעניינת" להיות בה והשני, שהיא גם מסוכנת כי הקרנות הללו, ברכישותיהן, מעלות אמנם את מחיר המניה, אבל ברוב המקרים זה נעשה מסיבות ספקולטיביות (בגלל Mantle Ridge במקרה זה). המשקיע צריך להבין שאם הסיבות לרכישת המניה לא מתקיימות הקרנות חותכות מיד והמניה יורדת, חזק.
המסך יורד על "ההנפקה החמה של 2019", WeWork does not work 
 WeWork - מגדירה עצמה כחברת נדל"ן שבונה עצמה על הקונספט של סביבת עבודה משותפת (shared workspaces). הקונספט הזה אינו חדש, הוא היה פופולרי מאוד בשנות ה-79 וה-80 בניו יורק, אבל היזמים שהקימו את החברה ובנקאי ההשקעה שלהם הבינו שבעקבות הביקוש לנושא נוצרה קוניוקטורה שאפשר לנצלה ולהנפיק את החברה במחירי חלל - לעשות מכה.
בג'י פי מורגן כבר בנו מגדלים באוויר על העמלות. בוול סטריט ראו את העניין שמעוררת החברה, ראו את המנכ"ל הצעיר, הנאה ובעל יכולות המכירה המופלאות, ראו את סופטבנק בעל המניות הגדול שלבטח יוסיף בטחון למשקיעים והחליטו שאפשר לייצר נישה נדלני"ת חדשה בשם shared workspaces שתהפוך "לדבר הבא" מה שמצדיק הערכה של כ-50 מיליארד דולרים.
מי היה מאמין שעשור לאחר המשבר (שפרץ בשל הערכות שווא בנדל"ן) תגיע חברה כמו WeWork, שמפסידה 2 מיליארד, לוול סטריט ותזכה בהערכה של כרבע מכל הכנסות השכרת משרדים בארה"ב ב-2018. מי? אותם סוחרי סוסים/מהנדסי החלל של וול סטריט הם שהאמינו.
אלו הם אנשים שאינם שונים מחבריהם באותם בנקים להשקעות ששכנעו בהצלחה, בין 2005 ל-2008, משקיעים סולידיים, אינטליגנטים ומנוסים בכול רחבי העולם לרכוש חבילות משכנתאות מגובות באגחי"ם שמדורגים ברמת דירוג CCC ומטה במחיר של חבילות שמורכבות ממשכנתאות בדירוג AAA וכמעט שהצליחו לעשות זאת הפעם שוב, "הצלחנו עם אובר, נצליח עם זו אפילו יותר" (באובר, למרות ההערכה המטורפת, היו לפחות כמה חדשנויות טכנולוגיות לגיטימיות ומודל עסקי מעניין).
למזלם של "נלהבי WeWork" (והיו המון כאלו) בא איזה ילד וצווח "המלך ערום, המלך ערום" (לקריאה נוספת), והציל את סוחרי הסוסים מעצמם. עכשיו, משהוחלט לבטל את ההצגה, צריכים אותם נלהבי WeWork לעשות חושבים ולהבין שבכל פעם שוול סטריט מציגה תמונה צריך לבדוק אותה במיין סטריט.

** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(43):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 25.
  שאלה לשלמה
  זארקה 05/10/2019 14:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  1. תודה, שוב, על עוד כתבה מעניינות. 2. אני מועניין לשאול אותך כבעל נסיון איזה נתונים מעניינים אותך כאשר אתה קורא דו"ח רבעוני של חברה מסווימת. האם זה נטו ענתה או לא ענתה על הציפיות האנליסטים?האם זה שורת הרווחים? הכנסות? או בכלל ציפיות החברה לשנה הקרובה? 3. תוכל לפרט איזה אתרים/אנליסטים אתה ממליץ לעקוב? תודה
  סגור
 • 24.
  מה קורה עם 3M...MMM..? המניה התדרדרה מ-220 ל-150
  יוסי 03/10/2019 17:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האם יש סיבה "הגיונית" לנפילה של המניה החזקה הזאת?
  סגור
 • 23.
  שלמה- מאז רכישת מיילן ירדה פייזר כ-20%
  משקיע שקדן 03/10/2019 12:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האם תוצאות עסקיות גרועות או חשש המשקיעים מהשלכות הרכישה?
  סגור
 • 22.
  "סוחרי סוסים"
  סליחה 02/10/2019 10:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה מאבחן אך משהו הרבה יותר חשוב אתה מפספס,והכוונה להאטה בואכה מיתון המתוחזקת רק ע"י ריבית נמוכה,זה הכלי היום המחזיק את העולם תוך ניפוח בועות ומניעת מיתון!
  סגור
 • ואני מבין שריבית נמוכה התחילה השבוע? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/10/2019 20:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • מצב הרבה יותר גרוע ממה שאתה מתאר. גרינברג הטיל יהבו וכל
  . 02/10/2019 11:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כובדו ואף הכבוד שלו על משענת קנה רצוץ בדמות טראמפ וארצות הברית שצועדים שלובי זרוע לאבדון. וחבל! לדעתי האיש אינטליגנטי מאד אבל הוא שבוי (מהאחרונים) בקיסמו של הנוכל האמריקאי.
  סגור
 • וכבודו עלום השם חושב שיש מה להגיב לשטויות הנ"ל? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/10/2019 20:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 21.
  תחום ההסעדה והאוכל המוכן צומח במהירות מדהימה (ל"ת)
  מסעודה 30/09/2019 22:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 20.
  מנייה או סקטור של בתי אבות
  גיא 29/09/2019 11:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה תוכל בעתיד, או להכווין בעברכתבה על מניה טובה או ת.סל טובהשהמומחיות שלה היא בתי אבות.תודה רבה
  סגור
 • בארץ
  אחרת 03/10/2019 11:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קנית את מגדלי תיכון בהנפקה עשית לא רע,היום המחירים בארץ ובעולם גבוהים,חכה לתיקון כלשהו!
  סגור
 • גגל לכתבה של גרינברג על הנדלן מ 4.19 הסקטור יקר
  גגל לכתבה 30/09/2019 13:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האם סקטור הנדל"ן האמריקאי מעניין להשקעה? "התמונה הכללית לגבי סקטור הנדל"ן האמריקאי ל-2019 יוצאת דופן בחיוביות שלה כאשר היסודות של הנדל"ן צפויים להשאר יציבים" שלמה גרינברג|13/04/2019
  סגור
 • תודה רבה . שיחקת אותה. מגגל (ל"ת)
  גיא 30/09/2019 19:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 19.
  תודה רבה שלמה (ל"ת)
  צבי 29/09/2019 11:10
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • האוכל היה בסדר. השרות לא משהו. (ל"ת)
  באמת תודה 30/09/2019 15:22
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 18.
  למה העלמתם את הכתבה מהעמוד הראשי
  טלי 29/09/2019 11:09
  הגב לתגובה זו
  1 2
  עד שיש כתבה של שלמה, היא חייבת להשאר בעמוד הראשי.
  סגור
 • את קוראת רק את הכתבות מהעמוד הראשי? חייבת להישאר??.....
  לטלי מרובין 30/09/2019 12:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נו באמת..!!!
  סגור
 • טען עוד
 • רובין איזה ? רובין הוד? (ל"ת)
  טלי 30/09/2019 19:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 17.
  חברת Aramark רגישה במיוחד למצב השוק
  אלי 28/09/2019 18:07
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ולא סביר שתהיה קניה מומלצת כאשר יש ציפיות למיתון בעתיד הקרוב
  סגור
 • איפה בדיוק ראית המלצה לקנות ? (ל"ת)
  כוכבי 30/09/2019 19:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 16.
  תגובות 10+11נראות בעליל שניכתבו מטעם ובאו מאותו מקור. (ל"ת)
  שנה טובה 28/09/2019 18:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 15.
  מישהו מכיר תעודת סל אנרגיה ירוקה? (ל"ת)
  איתי 27/09/2019 23:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 14.
  מה שאדון חבקוק אמר שהשתעמם עד מוות מקריאת הבולשיט שנכתב (ל"ת)
  המשך 27/09/2019 23:38
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 13.
  ממש גועל נפש מצידך שמגיב עילוי כמו חבקוק מודח עם תגובתו (ל"ת)
  לכל הרוחות והשדים 27/09/2019 23:34
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 12.
  למה מחקת את ההודעה המתורבתת של יוסף חבקוק?ממליץ להחזירה (ל"ת)
  לכל הרוחות והשדים 27/09/2019 23:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 11.
  שלום שלמה
  כלכלנית 27/09/2019 21:13
  הגב לתגובה זו
  0 2
  שלמה שלום, האם להשקיע במניית אינטל? האם לדעתך להחלטה לדחות את הקמת המפעל בקריית גת תהיה השפעה על הרווחיות הגולמית? ומה דעתך על המתחה הגדולה טאוואר סמיקונדקטור?
  סגור
 • לכלכלנית
  שלמה גרינברג 28/09/2019 16:33
  הגב לתגובה זו
  4 0
  נתחיל בכך שלגבי כדאיות ההשקעה את צריכה להחליט על סמך העובדות הידועות. לגבי ההשפעה על הרווח הגלמי? באמת? לבסוף טאור כלל אינה מתחרה לבטח לא "המתחרה הגדולה"
  סגור
 • קיבלנו קטע סאטירי לשנה החדשה.... (ל"ת)
  נפלתי בריצפהX3 28/09/2019 09:04
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 10.
  שאלות לשלמה
  אנליסט 27/09/2019 20:40
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שלמה, מה אתה חושב על הלחצים האינפלציוניים בהקשר של שוק המניות? וההשלכות של הפלונטר הפוליטי? מה דעתך? אגב, מה ההשפעה של השריפות באמזונס על האגח הממשלתיות שמנפיקה ממשלת ברזיל? אנא התייחסותך, אני לא יודע מה לעשות וחייב את המלצתך.
  סגור
 • לחץ אינפלציוני? השקל שלנו חזק כמו הפרנק השוויצרי, חביבי
  דגן 01/10/2019 08:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • שכחת הבחירות בישראל
  שלמה גרינברג 28/09/2019 16:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  היכן בדיוק אתה רואה לחצים אינפלציוניים?
  סגור
 • הוא דווקא כתב "הפלונטר הפוליטי"
  דגן 01/10/2019 08:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אבל כך או כך - יום לאחר תוצאת הבחירות המדדים אפילו עלו קצת.
  סגור
 • 9.
  הדחת טראמפ אמיתי או פייק ניוז?
  גיזמו 27/09/2019 19:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה דעתך שלמה ?
  סגור
 • 8.
  חברת נייר בשם דמטאר בצפון אמריקה
  טלי 27/09/2019 16:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה תודה על הכתבה..מכיר את החברה ? חברה משעממת, זולה, דיבידנד גבוה יחסית ותזרים מזומנים יציב. מה דעתך? תודה
  סגור
 • לא מכיר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 28/09/2019 16:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 7.
  BYND
  דינו 27/09/2019 13:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה שלמה על עוד כתבה מעניינית כרגיל. התוכל להעריך את הידיעה בנוגע לשיתוף הפעולה בין ביונד מיט לבין מקדונלדס. תודה
  סגור
 • המניה סיכמה את ההערכה
  שלמה גרינברג 28/09/2019 16:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אבל זה ספור ארוך
  סגור
 • 6.
  מאוד מאכזב חוסר הפרגון לוויוורק ולעומד בראשה
  למה ככה 27/09/2019 12:55
  הגב לתגובה זו
  9 3
  בנאדם עושה 740 מיליון דולר מבניית הר חובות של מדינה קטנה (שרובם ככל הנראה לא יחזרו למי שלא הבין את משמעות כישלון הנפקת המניות) ואתה לא מפרגן אשתו היפהפיה בת למשפחה המיוחסת היא מתקשרת על ומפטרת עובדים 5 דקות אחרי שקיבלו אותם כי הם בעלי אנרגיות לא נעימות ומצילה בכך את החברה ואתה לא מפרגן באמת למה ככה עכשיו דווקא אני הולך לשכור משרד מוויוורק בכפול כסף ממה שהם דורשים אבל אני מוכן לשלם להם רק באגח של וויוורק חחח
  סגור
 • 5.
  פדקס ירדה הרבה דוח לא טוב או סיבות אחרות
  גילי 27/09/2019 12:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תודה רבה
  סגור
 • 4.
  תודה רבה שלמה. מעניין מאוד (ל"ת)
  אלוני 27/09/2019 11:54
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 3.
  ממש
  הדמוקרטים 27/09/2019 09:24
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אינם פונקציה,אכן יבוא כנראה תיקון אך גם ניתן לחכות לעליות סוף השנה והסדרי המס!
  סגור
 • 2.
  מאמר מאיר עיניים בתחום "ההסעדה", והעיקר שנהיה שבעים
  תודה שלמה 27/09/2019 07:19
  הגב לתגובה זו
  5 0
  הבנתי גם שההנפקות השנה לא היו מהמוצלחות...כולל אובר, פייבר ואחרות. אולי אלה הנפקות "סוף עונה", רגע לפני שהמיתון נוחת עלינו
  סגור
 • 1.
  טובה
  כתבה 27/09/2019 06:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אך לא יזיק לציין שבטוקבקיסטים כאן היו שהזהירו בזמן מהטרנד של "עובדים אליכם" כולל אובר וליפט!
  סגור
 • שה"מיליארדים"
  עוד יתברר 27/09/2019 17:13
  הגב לתגובה זו
  3 0
  של אדון יפה תואר הם כסף "מונופול" , מבין מי שמכיר את המשחק.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות