יו"ר קרן המטבע הבינלאומית מזהירה את בריטניה בפני "קריסת ברקזיט"

 | 
(1)
האיחוד האירופי
כריסטין לגארד, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, אמרה כי "תוואי ידוע וחזוי של יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי יהיה טוב יותר עבור הכלכלה הבריטית מאשר מצב של 'קריסה אפשרית' ".
לונדון ובריסל יפתחו בשבוע הבא במשא ומתן במטרה להגדיר את המסלול בה בריטניה תצא מהאיחוד האירופי, כשעננה של חוסר וודאות שורה על השיחות. שאלות רבות נותרו פתוחות כאשר עוד לא ברור אם בריטניה תחפש לשמור לעצמה גישה לשוק המשותף של האיחוד ואם יחתמו על הסכמי סחר חדשים.
לגארד הסבירה את ההבדל בין "ברקזיט רך" ל-"ברקזיט קשה" כשאמרה "זה ההבדל הגדול בין הבלתי ניתן לחיזוי החסר וודאות שהם מאפיינים של מצב "הקריסה" ומעבר צפוי למעמד חדש. ברור כי דברים שהינם צפויים מראש הם וודאיים יותר, הם ניתנים למדידה, ניתן להתכונן אליהם, וניתן להיכנס למעבר מתוכנן לקראתם, והדבר יהיה יותר בטוח עבור האזרחים ועבור כלכלת בריטניה".
בחודש אפריל קרן המטבע הזהירה מפני כך שהמצב של חוסר וודאות סביב הברקזיט מסכן את יציבות הכלכלה הגלובאלית. התחזית של הקרן באותו הזמן הייתה כי הכלכלה הבריטית תתרחב ב-2% בשנת 2017 לפני שהתמ"ג ירד ל-1.5% בשנת 2018.
בדו"ח של הקרן מחודש אפריל נכתב כי "למרות חוסר הוודאות הגבוה, הצפי לצמיחה בטווח הבינוני גם ירד לאחר הצבעת הברקזיט בעקבות החסמים הצפויים גם בתחום המסחר וגם בהגירה. בנוסף לכך, הצטמצמות פוטנציאלית של מגזר השירותים הפיננסים בעקבות מחסומים אפשריים לפעילות פיננסית מעבר לגבולות".
לגארד הוסיפה כי "אנו חייבים להבין יותר את תנאי יציאתה של בריטניה מהאיחוד בכדי שיהיה ניתן לתת תחזיות נוספות על התפתחות כלכליות".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הכבוד הלאומי עולה כסף...
  סבה 17/06/2017 07:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  את זה תומכי הברקזיט ילמדו בדרך הקשה. וסבתא שלי הית אומרת: אם אין בראש - יש ברגליים...
  סגור